Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Unified Remote, czyli sterowanie komputerem za pomocą Androida

Do napisania tego tekstu skłoniła mnie lektura tekstu użytkownika bartek46op, a mianowicie blogu o AirDroid. Programem tym, sam posługuję się od pewnego czasu. Jest to mój pierwszy wpis tutaj, więc proszę o naprawdę dużą dawkę wyrozumiałości. Ale do rzeczy. Niektórzy kochają gadżety w swoim telefonie, innym nie chce stukać się w klawiaturę komputera lub lubią leżąc na łóżku korzystać z komputera. Jak to zrobić bez plątaniny przewodów i w rozsądnej cenie? (nie licząc oczywiście ceny smartfona :) ) Wtedy z pomocą przychodzi nam bohater mojego "bloga".

Co to Unified Remote, czyli z czym to się je.

W wielkim skrócie jest to aplikacja pozwalacjąca nam sterować multimediami i niektórymi funkcjami naszego komputera za pomocą telefonu z systemem Android. Za pomocą tego programu możemy zamienić naszego w smartfona w pełnoprawny pilot.

Możemy między innymi: sterować kursorem, pisać, wyłączać, hibernować PC etc. czyli spełniać podstawowe funkcje sterowania naszym blaszakiem bądź laptopem. Dodatkowo (zależnie od wersji) dostajemy możliwość sterowania naszymi programami, między innymi: Winampem, Chromem, Firefoxem czy też Foobarem. Więcej informacji na stronie producenta.

Połączenie Unified Remote z komputerem

Ze strony producenta pobieramy program-serwer na nasz komputer, instalujemy i odpalamy. Następnie ze sklepu Google pobieramy interesującą nas wersję aplikacji bezpłatną lub płatną. Instalujemy na naszym Androidzie aplikację i zaczynamy konfigurację. Program łączy się z naszym komputerem za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth'a. Łączenie z serwerem jest bardzo intuicyjne, więc nie będę go tu opisywał.

Jak wygląda serwer, czyli kilka zrzutów ekranu progarmu

Co mamy na smartfonie, czyli zrzuty ekranu samej aplikacji

Słowa końcowe :)

Aplikacja jest naprawdę bardzo ciekawa i warto mieć ja swoim telefonie. Pełna wersja aplikacji odstrasza trochę swoją ceną (15 zł), ale zawsze jest wersja bezpłatna... :)

 

oprogramowanie urządzenia mobilne inne

Komentarze

0 nowych
arekman5   9 #1 26.05.2012 13:45

Dzięki za polecenie programu. Naprawdę fajny!

Szadzio   7 #2 27.06.2012 17:11

Korzystam odkąd pojawił się ten wpis. Świetna sprawa!

endrju1979   3 #3 03.11.2012 21:07

Program godny polecenia nawet w wersji darmowej.

  #4 04.04.2013 15:33

ja również polecam . bardzo fajnym programem do zdalnego sterowania komputera jest teamviewer

  #5 18.09.2013 17:34

Mi nie działa to, że mogę wyłonczać i włączać komputer...

  #6 06.10.2013 09:26

Dobra sprawa :D właśnie zacząłem używać :D