Calligra Suite 2.6.2

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Calligra Suite to bezpłatny zestaw aplikacji biurowych, będący częścią środowiska KDE oraz rozwijany wcześniej pod nazwą KOffice. Skupia on w sobie open source'owe programy do edycji tekstu, tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji multimedialnych, a nawet grafiki wektorowej.

Oprogramowanie, pomimo, iż znajduje się obecnie w fazie rozwojowej to stanowi ciekawą alternatywę dla popularnych pakietów biurowych pokroju Microsoft Office czy LibreOffice. Zawiera ono w sobie kilkanaście w pełni funkcjonalnych aplikacji nie tyle do prostych prac biurowych, edycji tekstu, tworzenia prezentacji itp., ale również interesujące narzędzia do tworzenia grafiki wektorowej, planowania i organizowania czasu, a także rysowania diagramów, schematów blokowych itd.

W skład Calligra Suite wchodzą następujące aplikacje: edytor tekstu Calligra Words, oprogramowanie do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych Calligra Sheets i prezentacji multimedialnych Calligra Stage. Jako ciekawe uzupełnienie wspomnianych pozycji twórcy udostępnili również aplikację Calligra Plan, umożliwiające zarządzenie czasem, zadaniami i projektami, edytor graficzny Karbon do tworzenia grafiki wektorowej - clipartów, logotypów itp., a także proste oprogramowanie Calligra Flow przeznaczone do rysowania i projektowania różnego rodzaju schematów, diagramów itp.

Pakiet na chwilę obecną dostępny jest jedynie w angielskiej wersji językowej, jednak jego obsługa jest na tyle intuicyjna, że nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!