reklama

Calligra Suite 2.6.2

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Calligra Suite to bezpłatny zestaw aplikacji biurowych, będący częścią środowiska KDE oraz rozwijany wcześniej pod nazwą KOffice. Skupia on w sobie open source'owe programy do edycji tekstu, tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji multimedialnych, a nawet grafiki wektorowej.

Oprogramowanie, pomimo, iż znajduje się obecnie w fazie rozwojowej to stanowi ciekawą alternatywę dla popularnych pakietów biurowych pokroju Microsoft Office czy LibreOffice. Zawiera ono w sobie kilkanaście w pełni funkcjonalnych aplikacji nie tyle do prostych prac biurowych, edycji tekstu, tworzenia prezentacji itp., ale również interesujące narzędzia do tworzenia grafiki wektorowej, planowania i organizowania czasu, a także rysowania diagramów, schematów blokowych itd.

W skład Calligra Suite wchodzą następujące aplikacje: edytor tekstu Calligra Words, oprogramowanie do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych Calligra Sheets i prezentacji multimedialnych Calligra Stage. Jako ciekawe uzupełnienie wspomnianych pozycji twórcy udostępnili również aplikację Calligra Plan, umożliwiające zarządzenie czasem, zadaniami i projektami, edytor graficzny Karbon do tworzenia grafiki wektorowej - clipartów, logotypów itp., a także proste oprogramowanie Calligra Flow przeznaczone do rysowania i projektowania różnego rodzaju schematów, diagramów itp.

Pakiet na chwilę obecną dostępny jest jedynie w angielskiej wersji językowej, jednak jego obsługa jest na tyle intuicyjna, że nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
marcin1510   10 #3 02.04.2017 18:01

jest już Calligra 3.0 (na Windows 2.9.6.0)

  #2 12.08.2013 22:51

Bardzo ciekawy i rozbudowany pakiet office. Kolega wyżej chyba ma niezwykle wymagającego profesora, jeśli takie projekty musi pisać na zaliczenie ;) Niestety dużą wadą jest stabilność, a właściwie jej brak pod Windowsem. Pod ubuntu jest dużo lepiej, ale też się czasem sypie. Poza tym jest już wersja 2.7, ale nie ma jej jeszcze pod Windows.

dzonasek   10 #1 12.08.2013 22:16

wygląda jak amatorski projekt w Delphi na zaliczenie przedmiotu....

reklama