r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Calligra Suite 2.6.2

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Calligra Suite to bezpłatny zestaw aplikacji biurowych, będący częścią środowiska KDE oraz rozwijany wcześniej pod nazwą KOffice. Skupia on w sobie open source'owe programy do edycji tekstu, tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji multimedialnych, a nawet grafiki wektorowej.

Galeria programu

Oprogramowanie, pomimo, iż znajduje się obecnie w fazie rozwojowej to stanowi ciekawą alternatywę dla popularnych pakietów biurowych pokroju Microsoft Office czy LibreOffice. Zawiera ono w sobie kilkanaście w pełni funkcjonalnych aplikacji nie tyle do prostych prac biurowych, edycji tekstu, tworzenia prezentacji itp., ale również interesujące narzędzia do tworzenia grafiki wektorowej, planowania i organizowania czasu, a także rysowania diagramów, schematów blokowych itd.

W skład Calligra Suite wchodzą następujące aplikacje: edytor tekstu Calligra Words, oprogramowanie do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych Calligra Sheets i prezentacji multimedialnych Calligra Stage. Jako ciekawe uzupełnienie wspomnianych pozycji twórcy udostępnili również aplikację Calligra Plan, umożliwiające zarządzenie czasem, zadaniami i projektami, edytor graficzny Karbon do tworzenia grafiki wektorowej - clipartów, logotypów itp., a także proste oprogramowanie Calligra Flow przeznaczone do rysowania i projektowania różnego rodzaju schematów, diagramów itp.

Pakiet na chwilę obecną dostępny jest jedynie w angielskiej wersji językowej, jednak jego obsługa jest na tyle intuicyjna, że nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 12.08.2013 22:51

Bardzo ciekawy i rozbudowany pakiet office. Kolega wyżej chyba ma niezwykle wymagającego profesora, jeśli takie projekty musi pisać na zaliczenie ;) Niestety dużą wadą jest stabilność, a właściwie jej brak pod Windowsem. Pod ubuntu jest dużo lepiej, ale też się czasem sypie. Poza tym jest już wersja 2.7, ale nie ma jej jeszcze pod Windows.

dzonasek   8 #1 12.08.2013 22:16

wygląda jak amatorski projekt w Delphi na zaliczenie przedmiotu....

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.