r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CamFinger 1.1.6

Strona główna Android Multimedia Inne programy multimedialne

CamFinger to eksperymentalna aplikacja, której zadaniem jest znalezienie unikalnego wzorca matrycy aparatu w smartfonie lub tablecie. Aplikacja pobiera kilka próbek zdjęć i anonimowo przesyła je do analizy, co pozwala odnaleźć „sygnaturę” konkretnego aparatu.

Galeria programu

CamFinger bazuje na założeniu, że nawet w masowej produkcji nie ma dwóch identycznych przedmiotów. Przy pierwszym uruchomieniu wygenerowany zostanie token identyfikujący dany aparat, a na przesłanych zdjęciach system znajdzie wzór wygenerowany przez niedoskonałości i konstrukcję konkretnej matrycy. Nie chodzi tu o matryce danego producenta albo ten sam model, ale o jedną sztukę.

r   e   k   l   a   m   a

Odnaleziona sygnatura zostanie pokazana w postaci macierzy jaśniejszych i ciemniejszych punktów, odwzorowujących właściwości matrycy. Wzorce można podglądać i porównywać z innymi egzemplarzami.

Wzorzec nie zmienia się w czasie i teoretycznie może pozwolić zidentyfikować wszystkie zdjęcia zrobione danym aparatem. Aplikacja ma na celu uświadomienie tego użytkownikom.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Każdy aparat ma własną sygnaturę. Wystarczy kilka zdjęć, by Cię znaleźć

43
OPROGRAMOWANIE 30.11.2016 | Anna Rymsza

Czy wiesz, że każde ze zdjęć, jakie zrobisz smartfonem, może pomóc go zidentyfikować? Nie wystarczy usunąć metadane z pliku. Obraz i zapisane na nim cechy charakterystyczne wciąż mogą doprowadzić do smartfonu, którym zostało zrobione dane zdjęcie. Co więcej, możliwe jest wyśledzenie nie tylko modelu urządzenia, ale konkretnego egzemplarza. Tak twierdzą autorzy projektu CamFinger, któremu towarzyszą aplikacje dla Androida i iOS. Korzystają oni z założenia, że nawet w dokładnej produkcji masowej nie jest możliwe wyprodukowanie dwóch zupełnie identycznych egzemplarzy przedmiotu. Pewna…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.