CamFinger CamFinger 1.1.6

Strona główna Android Multimedia Inne programy multimedialne
Pobierz program
lub zeskanuj:

CamFinger to eksperymentalna aplikacja, której zadaniem jest znalezienie unikalnego wzorca matrycy aparatu w smartfonie lub tablecie. Aplikacja pobiera kilka próbek zdjęć i anonimowo przesyła je do analizy, co pozwala odnaleźć „sygnaturę” konkretnego aparatu.

CamFinger bazuje na założeniu, że nawet w masowej produkcji nie ma dwóch identycznych przedmiotów. Przy pierwszym uruchomieniu wygenerowany zostanie token identyfikujący dany aparat, a na przesłanych zdjęciach system znajdzie wzór wygenerowany przez niedoskonałości i konstrukcję konkretnej matrycy. Nie chodzi tu o matryce danego producenta albo ten sam model, ale o jedną sztukę.

Odnaleziona sygnatura zostanie pokazana w postaci macierzy jaśniejszych i ciemniejszych punktów, odwzorowujących właściwości matrycy. Wzorce można podglądać i porównywać z innymi egzemplarzami.

Wzorzec nie zmienia się w czasie i teoretycznie może pozwolić zidentyfikować wszystkie zdjęcia zrobione danym aparatem. Aplikacja ma na celu uświadomienie tego użytkownikom.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!