r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Camera 51 1.1.7

Strona główna iOS Grafika i fotografia Robienie zdjęć

Camera 51 to aplikacja stworzona z myślą o osobach, które lubią robić zdjęcia za pomocą telefonu, ale nie zawsze radzą sobie z ustawieniem odpowiedniego kadru. W sklepach mobilnych znajdziemy setki aplikacji pomagających nam wykonać zdjęcie, Camera 51 na ich tle wyróżnia skupienie się na jednym, konkretnym elemencie.

Przy pierwszym uruchomieniu programu przywita nas krótki, poradnik opisujący za pomocą miłych dla oka grafik działanie aplikacji. Po zapoznaniu się z nim przechodzimy do widoku z kamery naszego urządzenia. Nie ma tu dodatkowych menu, ustawień, filtrów czy też ramek, a jedynie prosty z pozoru aparat.

r   e   k   l   a   m   a

Camera 51 pozwala nam przełączać się pomiędzy kamerami, ustawiać lampę, czy też przejść na tryb wideo. W ustawieniach możemy ustawić serwis społecznościowy do szybkiego udostępniania zdjęć czy też auto selfie. To co najważniejsze kryje się jednak w kodzie. Podczas gdy my ustawiamy ujęcie, aplikacja analizuje dane i pomaga wybrać najlepszy kadr. Podczas testów funkcja to sprawowała się bardzo dobrze.

W Camera 51 nie znajdziemy zbędnych wodotrysków, efektów i innych rozwiązań, które dają możliwość upiększenia zdjęć. Jej największa siłą jest minimalizm i dobrze działający algorytm, który pomaga w przypadku gdy mamy problemy z wybraniem dobrego kadru.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Camera51 poprowadzi za rękę do lepszej kompozycji, teraz także na iPhone'ach

4
OPROGRAMOWANIE 08.05.2015 | Anna Rymsza

Camera51 to jedna z tych aplikacji, dzięki którym można robić lepsze zdjęcia smartfonem. Nie chodzi jednak o próby wyrównania niedoskonałości sprzętu. Ta aplikacja pokieruje ręką fotografa, by pomóc mu lepiej komponować zdjęcia i zadbać o to, by na granicy kadru nie znalazły się niechciane obiekty, jak palec nieuważnego fotografa. Twórcy aplikacji opracowali autorski algorytm analizujący twarze, linie, światła i cienie na zdjęciach, aby na tej podstawie wybierać najlepsze możliwe kadry i zagwarantować dobrą ekspozycję. Camera51 sprawdza się najlepiej przy fotografowaniu osób. Na obrazie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.