r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Camera FV-5 3.31.4

Strona główna Android Grafika i fotografia Robienie zdjęć

Camera FV-5 to aplikacja dla profesjonalnych fotografów, która daje dostęp do parametrów aparatu niedostępnych w większości aplikacji od producenta. Dzięki niej możliwości smartfonów nie odbiegają od tego, co oferują aparaty fotograficzne. Na Androidzie 5.0 pozwala zapisywać zdjęcia w formacie surowym (RAW lub DNG), na innych jako JPEG lub PNG. Jeśli czegoś brakuje, to możliwość robienia zdjęć frontową kamerką i wyzwalania uśmiechem – z samolubek nici.

Aplikacja pozwala przede wszystkim łatwo kontrolować ustawienia aparatu, czyli ekspozycję, kompensację, ISO, sposób mierzenia światła, sposób ustawiania ostrości (automatycznie, makro, dotykiem, nieskończoność, a także możliwość zablokowania ustawień, czyli AF-L) oraz balans bieli. Dostęp do nich jest bardzo łatwy. Podobnie jak ma to miejsce w bardziej zaawansowanych aparatach cyfrowych, wszystkie parametry zostaną wyświetlone na podglądzie zdjęcia. W ustawieniach można także włączyć prezentację histogramu (kanały RGB lub luminancja) i siatkę wspomagającą kadrowanie.

r   e   k   l   a   m   a

Poza możliwością opóźnienia wyzwalania migawki można także sięgnąć po bardziej zaawansowane możliwości manipulacji czasem i bracketingiem. Wbudowany interwałometr pozwala na rejestrowanie bracketowanych serii na potrzeby zdjęć HDR (3-7 ujęć z różną ekspozycją), a także filmów poklatkowych (także HDR).

Ciekawostką jest możliwość robienia zdjęć nocnych z długim czasem otwarcia migawki. Czas można wybrać z oferowanych wartości lub ustawić samodzielnie – maksymalnie 60 sekund. Trzeba jednak mieć na uwadze, że funkcja ta może nie działać prawidłowo na niektórych telefonach oraz że rozdzielczość zdjęć zostanie zmniejszona do 1 lub 2 megapikseli, zależnie od modelu telefonu.

Ponadto w ustawieniach programu znajdziemy możliwość zmiany funkcji przypisanych przyciskom fizycznym urządzenia, ustawienia jakości zdjęć i wiele innych przydatnych funkcji.

Darmowa aplikacja pozwala robić zdjęcia o maksymalnym rozmiarze 640×480 pikseli, ale pozwala przetestować wszystkie możliwości. Pełna wersja aplikacji, która pozwoli wykorzystać pełną rozdzielczość matrycy, kosztuje 12,50 zł w Google Play.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Smartfonowa fotografia: z Camera FV-5 wszystko ustawisz sam

19
OPROGRAMOWANIE 22.04.2015 | Anna Rymsza

W poszukiwaniu aplikacji do robienia zdjęć, która pozwoli wszystkie parametry aparatu poustawiać samodzielnie, nie sposób nie trafić na Camera FV-5. Jej możliwości pozwalają zrobić ze smartfonu aparat, który możliwościami wcale nie zostanie w tyle za aparatami. Oczywiście aplikacja nie czyni cudów i nie naprawi niedoskonałości sprzętu, ale wiele z nich pozwoli ominąć doborem lepszych parametrów oraz możliwością kontroli jakości zapisywanych zdjęć. Camera FV-5 to aplikacja dla profesjonalnych fotografów i już trochę znających się na rzeczy hobbystów, która daje dostęp do parametrów aparatu…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.