Cameyo Cameyo 3.1.1526

Strona główna Windows Narzędzia Wirtualizacja
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Cameyo to bezpłatne narzędzie umożliwiające wirtualizację programów z poziomu systemu operacyjnego Windows. Za pomocą tego programu tworzymy aplikacje w wersji przenośnej (portable), które następnie możemy uruchamiać bezpośrednio z sieci lokalnej, urządzeń USB (pendrive, karta pamięci), Dropboxa czy nawet z płyty CD/DVD bez konieczności instalacji.

Przed stworzeniem aplikacji w wersji przenośnej, Cameyo dokonuje wstępnej analizy całej zawartości dysku twardego oraz poszczególnych struktur plików i folderów. Następnie pakuje aplikację do pojedynczego pliku wykonalnego z rozszerzeniem .exe, który jest uruchamiany w specjalnym zwirtualizowanym środowisku, odizolowanym od reszty systemu operacyjnego. W jego skład wchodzą nie tylko pliki instalacyjne aplikacji, ale również wszystkie wpisy rejestru i pozostałości po instalacji danego programu.

W programie znajdziemy również wbudowany edytor (Package Editor), pozwalający na zaawansowaną edycję pliku wykonalnego. Z jego pomocą możemy zmienić nazwę utworzonych pakietów, dodać lub usunąć inne pliki, a także przejrzeć wpisy z rejestru znajdujące się w pliku wykonalnym. Edytor dostępny jest wyłącznie dla doświadczonych użytkowników.

Cameyo posiada także inną przydatną funkcję, umożliwiającą udostępnianie utworzonych aplikacji przenośnych na serwerach producenta w chmurze. W ten sposób, użytkownik może uruchamiać aplikacje na dowolnym komputerze. Oprogramowanie Cameyo to niezbędne narzędzie dla osób, które często korzystają z urządzeń przenośnych typu pendrive lub karta pamięci.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!