r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Camino 2.1 alfa 1 z nowym paskiem adresu

Strona główna Aktualności

Po ponad roku od wydania stabilnej wersji 2.0 Camino, udostępniona została wersja 2.1 alfa przeglądarki. To wydanie ma na celu jedynie prezentację funkcji, które znajdą się w stabilnej wersji 2.1.

Camino to lekka, darmowa przeglądarka internetowa dla systemu Mac OS X, oparta o silnik Gecko. W 2.1 alfa silnik Mozilli został zaktualizowany do wersji 1.9.2. Ponadto w tym wydaniu przeglądarki można przyjrzeć się nowościom, które zostaną wprowadzone w kolejnej, stabilnej wersji. Nowe Camino będzie kompatybilne z najnowszymi technologiami stosowanymi w Sieci i będzie wykorzystywać dużo szybszy niż dotychczas silnik JavaScript.

Najciekawszą zmianą wprowadzoną w tej wersji programu jest inteligentne auto-uzupełnianie w pasku adresu. Podobnie jak w Chrome, do wpisanej w pasku adresu frazy dodane zostaną podpowiedzi na podstawie adresów oraz tytułów stron z zakładek i historii, ale twórcy Camino zapewniają, że w ich przeglądarce ten mechanizm jest dużo lepszy. W menu głównym przeglądarki znalazła się również możliwość szybkiego przełączania się między trybami pracy w sieci i poza siecią (online i offline). Pasek stanu programu można w tej wersji ukryć aby uzyskać większą powierzchnię dla oglądanych stron. Strona informująca o błędach certyfikatów została zamieniona na bardziej przyjazną i podającą więcej informacji. Wtyczka pozwalająca na uruchamianie appletów Javy została uznana za potencjalnie niebezpieczną i jest domyślnie wyłączona po instalacji programu. Inne wtyczki również można wyłączać.

r   e   k   l   a   m   a

Camino nadal nie ma mechanizmu dodatków i prawdopodobnie nigdy nie będzie mieć. Twórcy przeglądarki dążą do stworzenia najszybszego i najmniej wymagającego programu tego typu dla systemu Mac OS X, a rozszerzenia uniemożliwiają kontrolę wydajności programu.

Najnowsze wydanie wersji 2.1 alfa przeglądarki można pobrać, na życzenie autorów programu, jedynie ze strony projektu. Twórcy programu ostrzegają, że to wydanie jest bardzo niestabilne i nie powinno być używane w codziennej pracy. Stabilną wersję Camino dla Mac OS X można pobrać w dziale Programy -> Internet i komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.