Camtasia Studio Camtasia Studio 2020.0.13.28357

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie prezentacji i demonstracji
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Camtasia Studio to bardzo rozbudowane narzędzie do tworzenia wszelkiego rodzaju prezentacji i demonstracji szkoleniowych.

Program umożliwia przechwytywanie zawartości tego co dzieje się na pulpicie komputera lub jego części do pliku wideo. Przechwycony materiał możemy następnie dowolnie edytować, wzbogacać podpowiedzi w tzw. dymkach lub dodawać informacje tekstowe. Tak przygotowany materiał może być z łatwością opublikowany w wielu formatach: AVI, MP4, Macromedia Flash (SWF), Windows Media (WMV), QuickTime (MOV), RealMedia (RM), Animated GIF, a także w postaci pliku wykonywalnego (EXE).

Na tle konkurencji program wyróżnia się rozbudowanym edytorem wideo, który pozwala np. "odchylić" klip od jednej z osi, co w efekcie końcowym da wrażenie efektu 3D. Oprócz tego posiada możliwość pracy z wieloma ścieżkami wideo oraz audio, efekty przejść i bardzo rozbudowaną bibliotekę z gotowymi tłami, grafikami czy animacjami. Użytkownicy dostają też do dyspozycji kilka utworów muzycznych, które można umieszczać jako podkład dźwiękowy w swoich produkcjach.

Co ciekawe, Camtasia Studio to pełnoprawny edytor wideo, za pomocą którego można edytować dowolne materiały - nie tylko to co zostało nagrane za pomocą programu. Edytor pozwala również na dogrywanie swoich treści lektorskich - a wszystko w akompaniamencie bardzo przyjemnego i przede wszystkim przejrzystego interfejsu, który mimo że dostępny tylko w języku angielskim, pozostaje stosunkowo prosty w obsłudze.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze
Bugi,słaba wydajność, zawieszanie się, pożera cały ram
ocena użytkownika
24.05.2019 22:26 • Recenzja do wersji 2019 19.0.1

Program jest bardzo łatwy w użytkowaniu, przydatny do małych projektów, filmików np. o długości 3 minut i jakości 720p nie więcej niż w 30 fps bo przy 60 fps występują ciągłe zawieszania się programu, do tego gdy nie zapiszemy projektu to autozapis programu działa wyśmienicie, raz zapisuje nasz projekt a innym razem nie i trzeba zaczynać wszystko od nowa :)Program wykorzystuje raz 2 GB pamięci ram a innym razem 16 GB, przy normalnym użytkowaniu. Jedyne co jest w nim dobre to narzędzie do nagrywania pulpitu ono nie sprawia problemów. Wydajność jest opłakana ciągłe zacięcia nawet gdy człowiek posiada komputer z topowymi podzespołami, obejrzenie swojego gotowego projektu z cięciami jest niemożliwe, nie radze otwierać okna z czcionkami bo wtedy czeka nas miła niespodzianka, sami sprawdźcie :) Najlepsza jest obróbka dźwięku trzeba na oko mierzyć poziom głośności. Gdy przychodzi pora na rendering to ukazuję nam się ogromna ilość formatów w jakich chcemy aby nasz projekt był exportowany a dokładniej jest ich 2. Rendering nie wykorzystuje potencjału naszego sprzętu, zużycie procesora nie przekracza 60%, podczas renerowania widzimy postęp w procentach, ale nie wiemy ile nam to zajmie bo niestety nie żadnego licznika, trzeba samemu obliczyć czas pozostału do jego zakończenia. Program z taką jakością powinien być darmowy i gdy by był to też bym się z zastanowił nad jego użytkowaniem.

Prosty, logiczny interfejs,szybki i sktuteczny
Szkoda, że płatny, brak języka polskiego.
ocena użytkownika
19.07.2016 22:14 • Recenzja do wersji 8.6.0.2079

Czytałem kilka recenzji tego programu i w większości są one pozytywne. Każdy zachwyca się na możliwościami przechwytywania obrazu, jego późniejszej obróbki i to jest fakt niezaprzeczalny. Nigdy prędzej (przed rozpoczęciem korzystania z tego programu) nie korzystałem z takich narzędzi, ale dzięki temu programowi wiele się nauczyłem.

Oprócz podstawowej funkcji jaką jest przechwytywanie pulpitu dla mnie rewelacyjną opcją była integracja z pakietem Office a konkretnie z PowerPointem. Camtasia dodała odpowiedni przycisk w samym PP, dzięki któremu cała prezentacja w kilka minut stała się pełnoprawnym klipem. Wystarczyło tylko dołożyć ścieżkę dźwiękową i klip był gotowy.Szkoda, że nie ma takiej integracji z LibreOffice lub OpenOffice.

Drugim prostym, ale jak dla mnie ważnym narzędziem jest możliwość tworzenia filmów/klipów ze zdjęć. Ta opcja już nie raz mi się przydała. Oprócz tak trywialnych możliwości Camtasia ma jeszcze szereg funkcji (opisanych pokrótce w opisie powyżej) edycji stworzonych przez program (bądź pozyskanych z innych źródeł) filmów. Kolejny program, który mogę w 100% polecić dla amatorów i półprofesjonalistów, bo dla tych najbardziej zaawansowanych to są odpowiedniejsze narzędzia.