Quelima SQ12 – test miniaturowej kamery HD za 50 zł

Kilka miesięcy temu natknąłem się na ofertę miniaturowej kamery Quelima SQ12. Zainteresowały mnie jej niewielkie wymiary i waga, deklarowana jakość nagrań w FullHD oraz niska cena - około 50 zł. Choć rozsądek podpowiadał, że wiele po takiej kamerce nie należy się spodziewać, postanowiłem z ciekawości sprawdzić jej możliwości.

Budowa i jakość wykonania

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu kamery z tandetnego opakowania jest zaskakująco dobre.

W poszukiwaniu taniego plecaka fotograficznego

Pierwszym akcesorium fotograficznym, w które powinien zaopatrzyć się każdy posiadacz lustrzanki cyfrowej jest "nosidło", czyli w zależności od preferencji, torba lub plecak. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Na korzyść plecaka przemawia komfort noszenia i równomierne rozłożenie ciężaru na oba ramiona. Ceny plecaków fotograficznych wahają się od kilkudziesięciu do nawet 2000 zł. W poniższym wpisie podzielę się wrażeniami z zakupu plecaka z absolutnie najniższej półki cenowej.

Vademecum początkującego droniarza

Niniejszy wpis blogowy kieruję do osób, które dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z dronami lub są u samego jej początku. Nie będzie to jednak profesjonalny poradnik, a raczej zbiór informacji i przemyśleń z perspektywy posiadacza taniego chińskiego quadrokoptera.

Co to takiego ten dron?

Dron według definicji ze słownika języka polskiego PWN to „bezzałogowy statek latający”. Czy zatem model rakiety, balon meteorologiczny można nazwać dronem? A latawiec, bumerang? W słownikowym haśle brakuje frazy „kontrolowany zdalnie”.

Bój się GoPro bój, czyli recenzja kamery sportowej GitUp Git2

Od czasu mojej poprzedniej recenzji kamery SJCAM SJ5000WiFi na rynku pojawiło się wiele lepszych i gorszych alternatyw dla popularnego GoPro. Kiepskie notowania na giełdzie amerykańskiej spółki to skutek słabnącej dominacji giganta, a konkurencja nie śpi. Na rynku kamer sportowych mocno trzyma się SONY, trzy grosze dorzucił chiński Xiaomi, a niedawno świat obiegła informacja, że do gry o własny kawałek tortu wchodzi Nikon. Jak na tym tle wypadają produkty mniejszych firm?

O GitUp Ltd. wiadomo niewiele. Siedziba firmy zlokalizowana jest w shenzeńskiej strefie przemysłowej.

Złe tablety nie idą do nieba, czyli spowiedź przedśmiertna

Mój czas dobiegł końca. Wyrok już zapadł. Leżę na granitowym łożu śmierci i czekam, aż dokona się egzekucja. Powietrze przesyca metaliczna woń utlenionego żelaza. To ostatnia chwila na podsumowanie mojego marnego żywota. Od czego tu zacząć?

Nazywam się Terra 70L i pochodzę z rodziny Gocleverów. Z pewnością o nas słyszeliście, choć nie mamy w świecie dobrej reputacji. Cóż, nie każdy ma szczęście urodzić się Applem czy Samsungiem i beztrosko funkcjonować przez lata. Aż trudno uwierzyć, że podobno wszyscy mamy chińskie korzenie…

W poszukiwaniu kamery sportowej za rozsądne pieniądze — recenzja SJCAM SJ5000WiFi

Coca-Cola nie dla Kowalskiego

Gdy myślisz o napoju gazowanym pierwsze, co przychodzi do głowy to Coca-Cola. Podobną rozpoznawalność w branży kamer sportowych ma marka GoPro.

Żyjemy w dobie powszechnej wideorejestracji i nawet przeciętny Pan Kowalski, którego największym sportowym wyczynem jest 10-kilometrowa wyprawa rowerem do szwagra na działkę, odczuwa czasem potrzebę nagrania filmu, który z dumą zaprezentuje gościom na rodzinnym spotkaniu. Pan Kowalski nie ma zamiaru wydawać czterocyfrowej sumy na topowy model kamery GoPro czy Sony.

Jak zostać Tigerem Wormsem...eee...Woodsem, czyli recenzja Worms Crazy Golf

Między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem zostaje jeszcze parę dni, które warto pożytecznie spędzić, np. na odpoczynku od świętowania. ;) Zachęcają nas do tego platformy dystrybucji gier w wersji cyfrowej oferując atrakcyjne przeceny. Jestem odporny na wszelkiego rodzaju akcje promocyjne, ale w tym roku postanowiłem się skusić. Worms Crazy Golf zakupiony na platformie Steam przeceniony -75% kosztował mnie 1,99€. Czy było warto? Przekonajmy się.

Tryby gry

I. Jeden gracz

Podstawowy tryb gry to tryb dla jednego gracza.