Carcassonne 2.0.1.1420

Strona główna Windows Phone Gry
Pobierz program
lub zeskanuj:

Carcassonne w wersji na urządzenia z systemem Windows Phone to cyfrowe wydanie bardzo popularnej gry planszowej. Dzięki prostym w opanowaniu zasadom i ciekawej rozgrywce zdobyła wiele nagród i uznanie graczy, w tym w naszym kraju.

Gry planszowe to gatunek, który bardzo dobrze sprawdza się na urządzeniach z ekranem dotykowym, zwłaszcza tabletach. Przewagą edycji cyfrowej nad klasycznymi papierowymi są dodatkowe tryby rozgrywki. Jeżeli nie mamy obok znajomych, czeka na nas rywalizacja ze sztuczną inteligencją oraz przez sieć (szybki pojedynek, gra dowolna, gra z przyjaciółmi). Nic nie stoi na przeszkodzie aby z grupą znajomych zagrać na jednym urządzeniu razem z graczami reprezentowanymi przez sztuczną inteligencję.

W zasady Carcassone wprowadza nas rozbudowany samouczek. Kolejną przewagą wersji cyfrowej jest dokonywanie obliczeń przez nasz telefon. Nie musimy ręcznie dodawać i obliczać punktów. W przeciwieństwie do tradycyjnych gier planszowych w Carcassone nie dysponujemy planszą. Budujemy ją z kwadratowych płytek, jakie otrzymuje każdy z graczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra jest przyjemna w obsłudze nawet na mniejszych ekranach. Nie musimy od początku pomniejszać/powiększać sporej planszy by rozeznać się w polu gry. Niestety wersja na Windows Phone wymaga jeszcze optymalizacji. Czasem można natrafić na lagi, albo brak reakcji na nasze komendy.

Płacąc za Carcassone otrzymujemy edycję podstawową. Z jej poziomu możemy dokupić pozostałe dodatki, które urozmaicą naszą zabawę. Takie rozwiązanie pozwala rozeznać się w wadach i zaletach cyfrowego wydania, a następnie zdecydować o sensowności dalszych inwestycji w ten tytuł. Jeżeli ktoś jest fanem papierowej wersji, tutaj otrzyma możliwość zabawy nawet w sytuacji gdy nasi znajomi są niedostępni, bądź też znajdują się daleko od nas. Jest to gra uniwersalna tak więc płacąc za wersję na Windows Phone otrzymujemy możliwość pobrania edycji na Windows 8/RT.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Carcassonne – miasta, drogi i pola na stole i tablecie

39
01.01.2015  •  Anna Rymsza

Czy ktoś ma ochotę zacząć rok 2015 „grając w grę”? Jeśli tak, warto sięgnąć po popularną planszówkę, która zapewni zabawę na dłużej niż jeden dzień – Carcassonne. Nazwa gry pochodzi od francuskiego miasta o bogatej historii, znanego ze średniowiecznych fortyfikacji. Gra osadzona została w realiach średniowiecznych, choć kolejne dodatki nieco je zmieniają, dodając smoki, portale i maszyny latające. Celem jest budowa jak największych miast, posiadanie pól zasilających jak najwięcej miast i klasztorów, a także położenie jak najdłuższych traktów. Zasad jest sporo, ale nie są trudne i opanować…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie