Carl Icahn chce porozumienia Microsoftu z Yahoo!

Strona główna Aktualności

O autorze

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o tym, że rozmowy o rozpoczęciu współpracy jakie toczą się od wielu miesięcy pomiędzy przedstawicielami Yahoo! oraz Microsoftu mogą być bliskie końca. Finalne porozumienie mieli w Dolinie Krzemowej negocjować m.in. Yusuf Mehdi, Satya Nadella oraz Qi Lu. Teraz, głos w całej sprawie zabrał Carl Icahn, członek zarządu Yahoo! i właściciel 5% akcji tego przedsiębiorstwa.

W wypowiedzi dla serwisu Reuters, Icahn przyznał, że jest wielkim zwolennikiem tego, by rozmowy pomiędzy Yahoo! i firmą Microsoft zakończyły się nawiązaniem współpracy. Jego zdaniem byłoby to niezwykle korzystne dla obydwu spółek. Icahn nie chciał jednak odpowiedzieć na pytanie o to, na jakim dokładnie etapie są prowadzone przez przedstawicieli obydwu firm negocjacje. Nieoficjalnie mówi się, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to porozumienie może zostać ogłoszone nawet w tym tygodniu.

Warto przypomnieć, że Carl Icahn jest jednym z czołowych architektów porozumienia pomiędzy Yahoo!, a firmą Microsoft. Miliarder ten, który w kalifornijskiej spółce posiada niezwykle duże wpływy, w lipcu ubiegłego roku po kolejnej nieudanej próbie zawarcia porozumienia chciał nawet wymienić wszystkich członków zarządu Yahoo! i zastąpić ich dyrektorami bardziej przychylnymi takiej fuzji. Do tak radykalnych zmian jednak nie doszło, lecz Icahn zdołał wywalczyć sobie miejsce w zarządzie spółki. W tym kontekście jego obecne poparcie dla takiego porozumienia może świadczyć, że biznesmenowi udało się w końcu przekonać władze Yahoo! do zawarcia transakcji z firmą Microsoft. Szanse na pozytywne zakończenie rozmów mogą być więc znacznie większe niż mogłoby się pierwotnie wydawać.

Czy zatem największy rywal Microsoftu na rynku wyszukiwarek oraz reklamy internetowej, firma Google, ma się czego bać? Na razie ciężko odpowiedzieć na to pytanie, jednak przy dość dobrych wynikach serwisu Bing oraz wsparciu Yahoo! sytuacja w tej branży może się nieco skomplikować.

© dobreprogramy