Carl Icahn odchodzi z zarządu Yahoo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Carl Icahn - zdeklarowany zwolennik współpracy z Microsoftem i zarazem jedna z najważniejszych postaci w Yahoo! - poinformował opinię publiczną o swojej rezygnacji z zasiadania w zarządzie tej spółki.

Yahoo! oficjalnie potwierdziło fakt odejścia Icahna. Carl był bardzo ważnym członkiem zarządu i pomógł nam przejść przez kilka istotnych dla korporacji wydarzeń. Jesteśmy wdzięczni za wkład, jaki włożył w kształtowanie przyszłości Yahoo! - napisali w oficjalnym komunikacie przedstawiciele spółki.

Icahn wszedł do zarządu Yahoo! w 2008 roku z zamiarem zacieśnienia współpracy z Microsoftem. Choć nie udało mu się doprowadzić do sprzedania Yahoo! gigantowi z Redmond, obie firmy podpisały w lipcu 2009 r. umowę o współpracy.

W liście informującym o rezygnacji z zasiadania w zarządzie Icahn napisał, że jego zdaniem umowa ta w dłuższej perspektywie czasu okaże się dla Yahoo! bardzo korzystna. Dodał również, iż spółka nie potrzebuje już jego zaangażowania w zarządzie a on sam musi skoncentrować się na innych sprawach. Icahn wyraził także poparcie dla obecnej prezes Yahoo!, Carol Bartz i zaznaczył, że jest dumny z odegrania istotnej roli w kilku ważnych dla spółki wydarzeniach.

© dobreprogramy

Komentarze