Powiew pegasusowych emocji (część II)

Po dość długim czasie (i zdecydowanie dłuższym niż bym chciał) udało mi się stworzyć drugą część wpisu o grach na konsolę Pegasus (pierwsza część dostępna tutaj). Dodam, że tekst pierwszej części został przyjęty bardzo ciepło przez czytelników, co mnie cieszy, jednak mniej więcej w co drugim komentarzu pojawiał się zarzut, że bez Contry ten wpis jest niepełny.

Powiew pegasusowych emocji (część I)

W dzisiejszym wpisie chciałbym napisać nieco o chyba najpopularniejszej swego czasu konsoli telewizyjnej w naszym kraju, znanej najbardziej pod nazwą Pegasus, która dla wielu (w tym dla mnie) była pierwszą konsolą i wprowadziła pod strzechy ten rodzaj rozrywki. Pegasus był nielicencjonowaną kopią konsoli znanej jako Famicon lub NES stworzonej przez Nintendo. Pod koniec lat 90., gdy w mniejszych miejscowościach, gdzie pecety nie były jeszcze tak rozpowszechnione, a internet był dostępny w zasadzie jedynie w szkołach, chyba każdy z rówieśników miał w domu Pegasusa.

Ułatwianie sobie życia z Vivaldim

Tym razem będzie to krótki wpis, nawiązujący do opublikowanego kiedyś przeze mnie dłuższego felietonu, w którym dzieliłem się swoimi wrażeniami związanymi z codziennej pracy z przeglądarką Vivaldi. Narzekałem tam na różne irytujące mnie bolączki programu, tym razem postanowiłem opisać niektóre triki, które pozwoliły wyeliminować część z nich.

Nowa Opera Vivaldiego

O co chodzi w tym tytule? Być może nie wszyscy pamiętają, ale istniała kiedyś bardzo innowacyjna przeglądarka internetowa Opera, stworzona przez norweskich programistów, oparta na autorskim silniku renderującym strony o nazwie Presto.

O sztuce pikseli słów kilka

W tym wpisie postanowiłem przedstawić krótko temat prac graficznych znanych jako MangaCars lub PixelCars. Być może niektórzy z was korzystali z forów tematycznych, na których pewni użytkownicy posiadali w podpisach bądź awatarach małe grafiki przedstawiające samochody, to właśnie te wspomniane przeze mnie pixelcary (lub mangacary - obie nazwy są używane zamiennie).

W dużym uproszczeniu tworzenie takich grafik polega na rysowaniu i późniejszym graficznym tuningowaniu miniaturowych samochodów piksel po pikselu.

Jak ulepszać, żeby było gorzej...

Jest to mój pierwszy wpis, chociaż początkowo planowałem zająć się innym tematem, to jednak ostatnio Allegro wprowadziło kolejną zmianę na minus, dlatego zacznę swoją przygodę z blogowaniem od narzekania na największy w naszym kraju portal aukcyjny :) 

Na początek napiszę, że użytkownikiem Allegro jestem od dobrych kilku lat, z reguły licytuję różne drobiazgi związane z moim hobby, dlatego chociaż zakupów dokonuję raczej rzadko, polując na okazje, to portal przeglądam dość regularnie, zwykle codziennie, rzadziej co dwa dni.