Intel Extreme Masters - cała hala dla graczy

W jednej z ostatnich hal do której dotarliśmy rozłożył się Intel. Na przestrzeni kilku tysięcy metrów kwadratowych można było pograć a także pooglądać najlepsze drużyny świata profesjonalistów, którzy stawali w szranki w takich tytułach jak StarCraft II, Leage of Legends, Fifa 13 i Trackmania z łączną pulą nagród 250 000 USD! Praktycznie każdy kto odwiedził stoisko Intel mógł się sprawdzić w turniejowych tytułach na kilkudziesięciu stanowiskach.

PowerWalker, zasilacze awaryjne dla każdego

Marka to dość egzotyczna jednak już od jakiegoś czasu dostępna również w Polsce. W ofercie posiada zasilacze awaryjne (UPS) praktycznie dla każdego segmentu rynku. Od prostych zasilaczy do domu po urządzenia z mocą kilkunastu tysięcy VA dla rynku biznesowego. Charakterystyczne jest to, że w rozwiązaniach dla domu znajdziemy UPSy z tak zwaną czystą sinusoidą.

 

Ultra niesamowity Acer S7 oraz Iconia W700

… czyli magia siódemki. Z ósemką.

To chyba jakiś żart ze strony Acera, aby tablet i ultrabook z Windowsem 8 miały w nazwach cyfrę poprzedniego systemu.

Jednak jak sprawują się w akcji?

Cóż – ultrabook S7 11.6" nowinką nie jest i przyznaje szczerze sama specyfikacja jakoś nie robiła na mnie wrażenia. Do czasu pierwszego kontaktu wzrokowego. Niestety chyba się zakochałem, nawet do końca nie rozumiejąc dlaczego – ale tak ponoć jest z miłościami. Uderzają znienacka.

Dajcie spokój z giętkimi wyświetlaczami - idźmy w stronę powietrznych wyświetlaczy!

Takie hasło reklamowe zwraca uwagę, prawda?

Stoisko DisplayAir ustawione w hali nowoczesnych technologii zbierało spore tłumy - więc i my tam poczłapaliśmy. Technologiczne cudeńka z machiny kosztującej ponad 30 tysięcy złotych robiły puf i paf, i wylatywały zeń strugi powietrza, na których odpowiednio przygotowany projektor podłączony do tabletu mógł pokazywać różne treści. Od zwykły zdjęć, przez Internet, a na grach kończąc... i tu pojawia się naprawdę niezła ciekawostka. To powietrze jest dotykowe - tzn. działa jak ekran dotykowy. Więc np.

Unicase, unikatowe nakładki na telefony i tablety

Znudził Ci się wygląd twojego telefonu? Masz dość szarych, czarnych czy jednokolorowych motywów? A gdyby tak móc zrobić sobie nakładkę ze swoją dziewczyną, żoną czy z rodziną? A może ulubiony klub sportowy, czy też ukochany pies? Nic trudnego, wystarczy skorzystać i zgłosić się na stoisko Unicase i możesz już cieszyć się nowym wyglądem swojego smartfona albo tabletu :)

 

3D Lublin

Nie wiem, czy wiecie, a zapewne nie wiecie – Lublin miał swój malutki kącik na targach, gdzie można było się przejść po szesnastowiecznym mieście w full 3D.

Dzięki współpracy miasta i firm ze Wschodniego Klastra ICT udało się zbudować całkiem niezłe miejsce w naprawdę jednej z najlepszych lokalizacji.

Plotki niosą, że na stoisku byli tacy oficjele, jak kanclerz Niemiec Angela Merkel. Akurat chyba nie w tym samym momencie co my, ale i tak było tłoczno dookoła.

 

Strefa Open Source silna i w tym roku

Ciężko było ich nie zauważyć – a byli właściwie wszyscy liczący się, których stać na wystawienie stoiska. Od Canonical, przez Drupala, po RedHata włącznie. Oczywiście nie zobaczyliśmy Ubuntofona, a sam software trudno ładnie zaprezentować – a mimo to w okolicach strefy OS było tak ciasno, iż igłę ciężko było by wcisnąć.

Spece od różnego rodzaju Linuksów mogli sobie nawet wygodnie posiedzieć i po programować.

A na koniec, Polska również miała reprezentantów w tej dziedzinie, za sprawą Linux Professional Institute oddział Polski.