ASRock płytami głównymi stoi

ASRock zaprezentował to, co ma najlepsze, czyli płyty główne. Ciekawe i wydajne rozwiązania znajdziemy w serii Fatal1ty, do ekstremalnych użytkowników skierowana jest natomiast seria Extreme. Dla tych, którzy nie mają skrupułów dla sprzętu, zaleca się serię OC Formula. Na takiej właśnie płycie dwóch zapalonych overclockerów próbowało usmażyć procesor i7, podlewając go co chwilkę ciekłym azotem. Nie wiem, czy im się udało, ale zapasy azotu mieli przynajmniej na kilkadziesiąt posiłków :)

 

A4 Tech – nowa linia produktów Bloody

A4 Tech wystawił na targach zupełnie nową linię manipulatorów dla graczy o nazwie Bloody. W ramach serii pojawi się kilka myszek oraz klawiatur. Produkty charakteryzują się świetnym wykonaniem i super działaniem (prędkość klików w myszce około 1 ms :)). Ciekawą myszką jest model dedykowany grom MMO z klikalnym panelem po prawej stronie. Niestety urządzenia nie są nawet jeszcze w fazie produkcyjnej, premiera w Europie przewidziana jest za jakieś 4 do 6 miesięcy.

 

Kolekcja od MSI

Poza All-in-One dedykowanym graczom, MSI wystawiło całą grupę swoich standardowych produktów od małych i dużych jednoczęściowców, przez zwykłe laptopy, a kończąc na kolejnym koniku tej firmy — nettopach.

Oczywiście są to produkty będące już na rynku jakiś czas, ale nigdy nie zaszkodzi pokazać je ładnie różnym inwestorom i klientom.

Swoją drogą, taka krótka dygresja — dlaczego nettopy cieszą się tak słabą popularnością? Rozumiem, że to nijak laptop, nijak tablet, nijak komputer - ale właśnie ich „niewielkość” jest ciekawy elementem. 

10 lat marki GoodRAM, od pamięci, przez pendrive'y, po dyski SSD

O przeszłości, teraźniejszości i przyszłości ;-) rozmawialiśmy z Wiesławem Wilkiem, prezesem firmy Wilk Elektronik, która jest właścicielem marki GoodRAM, znanych polskich pamięci RAM, kart pamięci, pendrive'ów i dysków SSD. Zobaczyliśmy też między innymi wystawiany przez firmę nowy pendrive Piccolo oraz dysk SSD Thunder, o którym więcej dowiecie się wkrótce z naszego labu.

 

Promujemy Polskę tym, co najlepsze

Pod patronatem Dolnego Śląska wystawiło się wspólnie kilka firm produkujących gry. Techland, polska firma znana z takich hitów, jak Call of Juarez czy Dead Island, znalazła sobie miejsce w jednej z hal dla graczy. W zacisznym miejscu można było pograć w znane już tytuły i sprawdzić na kilku przykładach jak radzi sobie autorski silnik do tworzenia gier Chrome Engine 5. Również na tym stoisku można było pograć w Anomaly: Warzone Earth firmy 11 Bit Studios oraz w najnowszą odsłonę Zombie Driver HD szczecińskiego EXOR Studios.

Polskie perełki na targach CeBIT 2013

Najszybszy na świecie procesor, czujniki podczerwieni dla łazika Curiosity, kostka do gry z połączeniem Bluetooth i kamera augmented reality — co łączy te rzeczy? Wszystkie powstały w Polsce i dumnie chwalimy się nimi na stoisku Ministerstwa Gospodarki podczas targów CeBIT 2013 w Hanowerze.