Powierzchnia stoiskowa od Microsoftu - czyli kolejka do Surface

Microsoft standardowo poza prezentacją swoich rozwiązań software'owych, takich jak Windows 8 w każdej wersji oraz Office 2013 i 365, zaprezentował też, do przysłowiowego pomacania, tablety Surface – żeby być bardziej dokładnym, to oba modele: RT i Pro.

Tym, co zwróciło nasza uwagę i co można było dogłębnie przetestować, były klawiatury, o których było bez wątpienia głośno podczas wcześniejszych prezentacji.

Dotykowa wywołała w nas dziwne uczucie pisania po blacie stołu i chybiania w literki.

Film promujący Polskę na targach CeBIT 2013

Prezentujemy oficjalny film promujący Polskę na targach CeBIT 2013 w Hanowerze, wyprodukowany pod egidą Ministerstwa Gospodarki. Kilkuminutowy film zawiera prezentacje i wywiady z ojcami kilku ważnych i bardzo ciekawych polskich osiągnięć technologicznych, w tym na przykład innowacyjnej kostki do gry z interfejsem Bluetooth, którą Donald Tusk osobiście prezentował kanclerz Angeli Merkel podczas otwarcia targów.

 

Imation, całkowicie nowe rozwiązania

Firmę Imation powinniście kojarzyć z produkcji dyskietek i płyt CD. Niestety rynek się zmienia, a wraz z nim muszą się zmieniać producenci. Imation nie produkuje już przestarzałych nośników — teraz producent skupił się na nośnikach taśmowych oraz, co ciekawe, na rozwiązaniach wprowadzających pewne możliwości z NAS-ów (patrz Dataguard T5R) i na rozwiązaniach high-end, ale pod marką NEXSAN. Również ciekawostką na stoisku są produkty IronKey, którą to firmę Imation kupiło.

BlackBerry Z10

Elektronika konsumencka stoi dzisiaj światem mobilnym, dlatego tam, gdzie było najwięcej ludzi, tam można było się spodziewać smartfonów.

Pokazywaliśmy już stoisko Nokii i ZTE, było trochę o Samsungu i HTC, więc i nie mogło zabraknąć BlackBerry z ich nowiutkim Z10, który… Jeśli kochasz BlackBerry, to wiesz, czego się spodziewać.

Jest responsywny, przyjemny i piorunujący.

LAN w gniazdku coraz modniejszy?

Wychodzi na to, że tak.

Bardzo dużo stoisk różnych firm prezentowało takie rozwiązania, od europejskich aż po chińskie i tajwańskie. Wszędzie można było znaleźć wiele małych i większych firm oferujących swoje rozwiązania w kategorii internetu i sieci komputerowej po kablach sieci energetycznej.

Mieliśmy więc i drogie ale solidne rozwiązania od Devolo aż po tańsze tajwańskie Zinwelle

QNAP, nowe oprogramowanie QTS 4.0

QNAP nie mógł być gorszy od swojego największego konkurenta i na swoim stoisku promował najnowszą wersję oprogramowania do zarządzania produktami. Oczywiście nie mogło też zabraknąć najnowszych urządzeń zarówno domowych jak i bardziej zaawansowanych. Gdzieś obok znalazło się też miejsce dla urządzeń do monitoringu, którymi QNAP chce zdobyć nowych klientów.

 

IBM na targach CeBIT 2013 z polskim akcentem

IBM jak zwykle zaprasza na ogromne stoisko, właściwie połowa hali numer 2 należy wyłącznie do tej firmy. Polski oddział promuje z kolei swoje ostatnie duże wdrożenie, usługę cloudową dla jednego z największych polskich portali horyzontalnych.

Sprzętu dla prosów było co nie miara, pełno szaf rakowych wypchanych najnowszymi rozwiązaniami z wysokiej półki. Znalazło się też miejsce dla zaznaczenia kilku ważnych kooperantów (min.: Dailmler). Na zakończenie można było obejrzeć w działaniu technologię augmented reality w bardzo ekspresyjnym wykonaniu.

HTC One

Jak już jesteśmy w ciepłych klimatach… HTC One i kolejka do niego była highlajtem hali numer 4. Ok., ok., kolejka do Surface była większa, ale ta i tak robiła wrażenie.

Cóż można powiedzieć o nowym flagowcu od tajwańskiej firmy.

Jest duży, ładnie wygląda, całkiem solidny… przyznam szczerze, że nie zachwycił mnie, ani w sumie nikogo innego. Ciekawe owszem jest oprogramowanie dorzucone…

... i tyle o One.