Rycerze, smoki i polskie cuda

Wśród polskich stoisk naszą – czytaj moją, niezwykle spostrzegawczą, Maxową – uwagę przykuło urządzonko o nazwie Smok. Moje uwielbienie do tej kreatury to długa historia, nie mniej moja uwaga, jak wspomniałem, przykuta została.

Wystawka należała do Instytutu Łączności Państwowego Instytutu Badawczego i przykuwała urządzeniem, które wspomagało ich w różnych projektach.

Smok 2U to urządzenie do rozpoznawania kradzieży kabli komunikacyjnych – jak zachwalają chłopaki.

Stoisko Nokii i nie Nokii

Finowie niestety nie pokazali żadnych nowości (przynajmniej oficjalnie). Promowane zamiast tego były innowacyjne Lumie wraz z ich ciekawym sposobem ładowania. Chodzi oczywiście o bezprzewodowe ładowanie Qi.

Można było na własną rękę przekonać się jak to działa, czy ładuje i jak to jest niezwykle wygodne.

No i Fatboy faktycznie prezentuje się nieźle.

OCZ, tym razem tylko rozwiązania enterprise

W tym roku OCZ zdecydował się pokazać rozwiązania przeznaczone dla rynku biznesowego. Na wystawie nie znajdziemy popularnych dysków SSD. W zamian możemy się oswoić z produktami klasy enterprise, które parametrami mogą u niejednego z Was wywołać ból głowy :) Najwolniejsze dyski mogą pochwalić się transferem na poziomie 500 MB/s, najszybsze natomiast... bagatela 2,8 GB/s !

 

ePUAP – nie mylić z czymś innym…

Stoiskiem na światowym poziomie pochwaliła się w Hanoverze Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, w skrócie ePUAP. Multimedialne, ciekawe i zachęcające do przyjrzenia się naszym polskim rozwiązaniom było oblegane przez ludzi. Serio. Nie widać zbytnio na zdjęciach gdyż czekałem aż tłum się rozejdzie aby złapać lepsze ujęcia – nie mniej jednak wierzcie mi na słowo — było tam gorąco.

Epson: bye bye Laser!

Pod takim oto hasłem wystawił swe drukarki Epson. Czy rzeczywiście lasery odejdą do lamusa na korzyść drukarek atramentowych? To by się porobiło :) Na pewno jest to jakaś pierwsza jaskółka, ale do pożegnania laserów to jeszcze trochę brakuje. Fakt, prezentowane urządzenie WF-3530DTWF przedstawia się naprawdę smakowicie: drukarka-skaner-kopiarka-fax i do tego WiFi z Ethernetem, duplex, podajnik na 500 arkuszy i drukowanie na płytach CD. Niestety koszt to ponad 1000 zł. Oczywiście nie mogło też zabraknąć projektorów tego producenta, w tym bardzo interesującej linii UltraSlim.

Inteligentny dom polskiej firmy Fibaro — co potrafi?

Fibaro to polska firma, która zwłaszcza za naszą granicą znana jest z produkcji zintegrowanych rozwiązań dla inteligentnego domu. W Polsce ta idea nie jest jeszcze bardzo popularna. Stopniowo jednak przebija się do świadomości także przeciętnego konsumenta — zwłaszcza, że cena wyposażenia w najnowsze technologie nie tylko dużego domu, ale także 50-metrowego mieszkania, wydaje się stosunkowo niewygórowana.

 

Brother, dwustronny skaner dokumentów i AIO w formacie A3

W strefie dla biznesu Brother prezentuje mały skaner dokumentów ADS-2600W. Niby nic szczególnego, jednak to urządzenie skanuje jednocześnie obie strony kartki. Kolejna nowość to MFC-4710DW, atramentowa drukarka-skaner-kopiarka (w skrócie AIO) w rozmiarze A3. Oczywiście nie zapomniano też o kompleksowych rozwiązaniach oraz bardziej specjalistycznych drukarkach laserowych.

 

Benq, biznesowe projektory i kilka monitorów

Na malutkim stoisku w Planet Reseller Benq skupił się na produktach dla biznesu. Najbardziej promowane produkty to mobilny projektor GP10, który potrafi wyświetlić prezentacje i arkusze bezpośrednio z USB, oraz gigantyczny SH940, z jasnością 4000 ANSI lumenów i rozdzielczością Full HD. Oczywiście nie zapomniano też o monitorach. Wśród nich znalazły się ciekawe nowości, model GW2760HS, wyposażony w całkowicie stałe (niemrugające) podświetlenie, i BL2400PT z pivotem, podstawką dającą ogromne możliwości ustawień i czujnikiem pozwalającym na automatyczną zmianę mocy podświetlenia.