Enermax, efektowne chłodzenie laptopa

Podstawki chłodzące to kolejna z gałęzi, w której Enermax próbuje zawojować rynek. Na stoisku znalazłem bardzo ciekawy projekt, i to bez nazwy :) — ogromną podstawkę, która z powodzeniem poradzi sobie nawet ze schłodzeniem 17" potworów. Zwłaszcza przy pomocy 20-centymetrowego wentylatora. Świetnym patentem jest mocowanie wentylatora za pomocą magnesów. Kiedy potrzebujemy, można łatwo przesunąć go w miejsce gdzie będzie się lepiej sprawdzał. Jest to sampel inżynieryjny i jego masowa produkcja zacznie się dopiero w drugiej połowi roku. Orientacyjna cena to 40 euro.

Kolejna nowa podstawka mnie zachwyciła. Nie dość, że jest ładna, to producent zdecydował się na dodanie do niej głośników. I to nie byle jakich. Oparte o technologię DreamBass generują znacznie lepszej jakości dźwięk, niż te montowane zwykle w notebookach. Czysty dźwięk i do tego słyszalne basy to jest to! Produkt już niebawem powinien być dostępny a jego koszt to około 50 euro.

Ostatnia z propozycji to tanie rozwiązanie dla notebooków o przekątnej 15 i 17 cali. Oczywiście też w całości wykonana z aluminium choć pozbawiona takich ficzerów jak poprzednicy. Tutaj najważniejszym parametrem jest cena, która w przypadku konstrukcji 15-calowej nie powinna przekroczyć 18 euro.