Klawiatury Tesorotec

Skoro o Gamingu z wielkiej litery mowa, zostałem bardzo mile obsłużony na stoisku Tesoroteca, gdzie można było zobaczyć klawiatury doprawdy dopieszczone.

Aluminiowe obudowy (acz nie klawisze) sprawiają, że te cudeńka są co prawda ciężkie i można by nimi kogoś poważnie skrzywdzić, ale z drugiej strony są praktycznie nie do ruszenia podczas intensywnych sesji, gdzie liczymy na stabilność ponad wszystko.

Cherry MX Key Switch – technologia za którą stoją magia i cuda – sprawia, że klawisze chodzą tak, jak żadne inne klawisze pod moimi palcami nie chodziły. Co ciekawe i można to zobaczyć na zdjęciu, różne kolory podstawy klawisza oznaczają różne stopnie oporu, jakie będą stawiać klawisze palcom gracza. Na ten przykład czerwone chodzą jak wbijane w masełko, a czarne stawiają wyraźny opór.

Oczywiście to nie wszystko (choć po krótkiej rundce z klawiszami powiem Wam, że to jest wszystko – chodzi tylko o ten cudny skok!) – klawiatury mają genialne podświetlenia, niezwykle istotne dla graczy… Ok., ale żarty żartami, a okazuje się, że dzięki software'owi i osobnym diodom pod każdym klawiszem możemy podświetlić np. sekcje WSAD. Rewelka.

Tak samo, jak osobne podświetlenie boczne dla każdego profilu gamingowego – np. niebieski Warcraft, zielony Starcraft ;)

Klawiaturki niedługo zagoszczą na naszym rynku i są warte zobaczenia.