Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Powierzchnia stoiskowa od Microsoftu - czyli kolejka do Surface

Microsoft standardowo poza prezentacją swoich rozwiązań software'owych, takich jak Windows 8 w każdej wersji oraz Office 2013 i 365, zaprezentował też, do przysłowiowego pomacania, tablety Surface – żeby być bardziej dokładnym, to oba modele: RT i Pro.

Tym, co zwróciło nasza uwagę i co można było dogłębnie przetestować, były klawiatury, o których było bez wątpienia głośno podczas wcześniejszych prezentacji.

Dotykowa wywołała w nas dziwne uczucie pisania po blacie stołu i chybiania w literki. Niemniej jednak nie dało się nie zauważyć, że była cieniutka jak okładka książki i lekka jak piórko.

Mechaniczna okazała się trochę cięższa, bardziej wytrwała i nawet przyjemna w stukaniu. Na pewno lepsze to, niż klawiatura ekranowa. Biorąc też pod uwagę wielkość bryły urządzenia, jej rozmiar wydaje się zupełnie odpowiedni.

A sam Surface Pro? Zaskoczyła nas waga, niby kilogram – ale jednak nie było tego aż tak mocno odczuć. Wydajnościowo – cóż, kilkuminutowa zabawa nie jest w stanie odpowiedzieć nam na tak nurtujące wszystkich pytania, ale te pierwsze wrażenia były bardzo przyjemne i pozytywne, nie można również odmówić urządzeniu urody. Może gdybym miał do czynienia z nim dzień lub dwa, to miłość by rozkwitła – a tak, jest póki co, tylko nieśmiałe zainteresowanie. A to, jak W8 działa na dotykowych ekranach, to już stara śpiewka.

Polecam przekonanie się samemu jak sprawuje się Surface w akcji – bo jest to trochę inna interakcja niż z tabletem z Androidem czy iOS. Niekoniecznie gorsza. Po prostu inna.

 

sprzęt urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
Scorpions.B REDAKCJA  23 #1 07.03.2013 14:20

Z chęcią pobawiłbym się Surface Pro, a nawet wziąłbym go na zawsze ;D

  #2 07.03.2013 20:11

Do win 8 da się przyzwyczaić na desktopie (mam dualboota z win 7) ale jednak ekran dotykowy jest wygodniejszy

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #3 07.03.2013 20:30

A ja bym z chęcią przeczytał jakąś dobrą i obiektywną recenzję tego całego surface.

Over   9 #4 08.03.2013 19:12

Jak dla mnie Surface jest ok ale nie ma szału :)

chrome_9   5 #5 10.03.2013 09:27

Ideałem byłby MS Surface z Atomem CloverTrail+ a najlepiej z BayTrail. Mam nadzieję że MS wyciągnie wnioski i zrobi wersję X86 lekką i działającą długo na baterii dzięki Atom. Tablety z Atomami są znacznie ciekawsze niż wersje z ARM a jednocześnie są pasywnie chłodzone