Nowe dobreprogramy - drobne zmiany w telegraficznym skrócie

Parę dni temu napisałem kilka słów na temat nowej wersji dobrychprogramów, była mowa o genezie, stanie obecnym i przyszłości. Zgłaszaliście sporo sugestii dotyczących nowej wersji, pisaliście również o błędach. Nie odpisywaliśmy Wam na bieżąco, wolę to robić w „paczkach” – stąd kolejny wpis.

Czas na pierwszą paczkę. Napiszę więc w kilku słowach, które z Waszych sugestii już są wprowadzone do wersji produkcyjnej, lub gotowe czekają na kolejny build...

Żeby nie zwichnąć palca, w wersji mobilnej wprowadziliśmy stronicowanie komentarzy, nie chcieliśmy żeby było to jednak irytujące więc liczba komentarzy na stronie ustawiona została wstępnie na 100. Do tego pojawi się możliwość skoku na koniec strony. Usuniemy również treści drugorzędne z widoku mobilnego, obecnie treść publikacji oddzielają od komentarzy „lajki”, bio autora i polecana publikacja.

Na karcie programu przycisk „linki bezpośrednie” otrzymał „strzałeczki” sugerujące możliwość pobierania. Po wybraniu na karcie programu linku „Producent” pojawia się lista z programami tego producenta, a nazwa jest wyraźnie oznaczonym linkiem do jego strony.

Oczywiście usunęliśmy niedopatrzenie w postaci braku powiadomień XMPP. Pojawiły się także takie przydatne drobiazgi, których Wam brakowało jak numeracja komentarzy, user-agent, a przycisk „dodaj nowy komentarz” stracił słówko „nowy” ;) Długie tytuły publikacji w widoku publikacji serwowane są nieco mniejszą czcionką.

Zniknął problem ze zmianą adresu e-mail, a logując się z poziomu bloga na nim pozostaniecie. Wprowadziliśmy również widok do druku.

Wojtekadams pytał kto wybiera grafikę z bloga serwowaną na liście blogów, w dziale „Newsy”. Otóż aktualnie nikt jej nie wybiera, jest ona serwowana automatycznie – jako grafika wiodąca. Obecnie taką grafiką jest ostatnia uploadowana, jest to przejściowe – po odświeżeniu blogów będzie każdy mógł sobie ją wybrać sam. Przy okazji zachęcam do dodawania grafik, bo czasami ze względu na brak grafiki w sensownej jakości nie bardzo możemy wrzucić wpisu do showcase’a – czyli tego pięknego zestawu kafelkowych grafik na głównej stronie :)

Użytkowników Windows Phone chciałbym uspokoić, usuwamy również problemy z obsługą menu w tym systemie, w wersji 8 nie odnotowaliśmy problemu, ale myślę, że lada moment problem zniknie z wszelkich urządzeń WP.

Powyższa lista to tylko kropla w morzu zmian nad którymi stale, w pocie czoła, pracują Docent, Lisek i Tomick :)