Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Nowe dobreprogramy - wieści z frontu...

Nastroje po uruchomieniu nowej wersji dobrychprogramów chyba się już nieco schłodziły, czas więc na trochę wniosków i planów. Uruchomienie kolejnej odsłony kosztowało nas sporo wysiłku i nerwów, ale Wam również nie było lekko...

Oczywiście spodziewaliśmy się krytyki, wiemy jaką siłą są przyzwyczajenia, ale mimo to trudno ją przyjmować z uśmiechem na ustach. Nie chodzi jednak o nasze redakcyjne nastroje tylko o przyszłość portalu i Waszą satysfakcję podczas korzystania z jego zasobów. Warto by było, choćby w skrócie, wspomnieć co stało u podstaw zmian, dlaczego tak, a nie inaczej, no i oczywiście co dalej? Może niektórych zadziwię, ale u podstaw nowej wersji nie leżały dolary od wielkich korporacji z Ameryki ;)

Dlaczego zdecydowaliśmy się na zmiany? Powodów było oczywiście wiele, wśród nich także, o dziwo kontrowersyjny argument, że wygląd trąci inną epoką. Nie rozwijam jednak tego wątku bo ilu ludzi tyle opinii co jest ładne, a co nie. Zresztą mimo upływu lat również uwielbiałem stary dobry layout, zwłaszcza ubrany w skórki Opery, letnią albo po prostu zieloną i łezka mi się w oku kręci. Jestem jednak pewny, że czasami zmiana jest potrzebna, nawet jeśli początkowo bolesna.

Wygląd wyglądem, ale nie tylko o to się sprawa rozbiła, czynników było wiele, wśród nich ten, który obecnie wielu z Was irytuje – rezygnacja z pełnych treści newsów. Dlaczego zajawki? Otóż od dawna publikowanie w całości na stronie głównej newsów/felietonów, stwarzało problemy. Bardzo chcieliśmy to zmienić, a nie bardzo była płaszczyzna na takie działania w starej wersji. Zapytacie jednak: Po co? Przecież było dobrze, bo można było czytać bez klikania… Zgadza się, dlatego tak to kiedyś wymyśliliśmy, ale każdy kij ma dwa końce. Strona ciągnęła się jak utuczony tasiemiec, żeby dojść do newsa z dnia poprzedniego czasami można było zetrzeć rolkę w myszce, a czasami po takim rajdzie jeszcze przychodziło kliknąć w stronicowanie. To jednak nie był jedyny problem, chcieliśmy mieć możliwość publikowania także dużo dłuższych materiałów. Można było oczywiście skorzystać z działu „Artykuły”, ale publikację dotarłyby tylko do promila potencjalnych czytelników. Poza tym nie chodziło o sensu stricte artykuły, ale po prostu dłuższe newsy, np. z kilkoma grafikami w treści. Chcieliśmy także docierać do Was z innymi treściami, jak choćby gry, testy czy blogi. Naprawdę stare dp nie były na to gotowe. To oczywiście temat rzeka, można go rozwijać i dyskutować godzinami, teraz tylko sygnalizuję, bo już czuję, że trochę ten wpis będzie rozwlekły. Wrócę jeszcze do publikacji…

Przy okazji najtrudniejszych tematów, warto wspomnieć o responsive design - widoku strony dopasowującym się do rozdzielczości ekranu. Portal dopasowuje się do mobilnych ekranów, ale faktycznie nie ma skalowania strony do góry. Może to boleć głównie Tych, którzy dysponują wysoką rozdzielczością i lubią otwierać przeglądarki w trybie pełnoekranowym. Nie zdecydowaliśmy się jednak na szeroki widok ponieważ założyliśmy, że przekroczenie pewnej szerokości szpalty tekstu sprawi, że czytanie przestanie być wygodne. Dodatkowo nie chcieliśmy budować kolejnych sidebarów, list itp. Uważaliśmy, że tylko rozpraszają, a są bardzo mało przydatne, na co wskazywała nasza heat mapa. Ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na skalowanie do góry, powyżej 1024. Wasze opinie przekonały nas, że to błąd - RD będzie.

Jeszcze publikacje i krytyczne komentarze: jak było wygodnie i jak teraz jest źle. Zupełnie się nie zgadzam. Widok publikacji jest obecnie bardziej ergonomiczny, większa czcionka zwiększa wygodę czytania, a możliwość wprowadzania do publikacji zdjęć i grafik stosownie do potrzeb poprawia przekaz i wygodę odbioru. Ponadto w widoku publikacji, znaleźć można interesujące materiały powiązane. Zgadzam się z niektórymi zarzutami, np. większa liczba kliknięć. Wejście do publikacji, wyjście i ponowne wejście do kolejnej – raczej niezbyt wygodne. Żeby temu zaradzić wprowadzimy możliwość nawigacji z widoku publikacji - kolejny news i poprzedni (z tytułami). Dodamy również w widoku publikacji liczbę komentarzy. Wróci numeracja komentarzy. Pamiętajcie, że obecnie oprócz strony głównej portal oferuje dział „Newsy”. Nie ma tam dużych grafik w kafelkach, jest przejrzyście, a do dyspozycji usera fajne filtrowanie publikacji. Można tam znaleźć także wszystkie blogi (z głównej strony bloga). Dodam, że niebawem w dziale „Newsy” zaimplementujemy opcjonalną możliwość przeglądania publikacji w pełnej formie, nie jako zajawek. Czyli lista kolejnych publikacji w całości, analogicznie do poprzedniej wersji portalu. Przy okazji dodam, że lista publikacji w wersji mobilnej zostanie pozbawiona kafelków, które rzeczywiście są tam trochę przerostem formy nad treścią.

Nie tylko publikacjami człowiek żyje - parę słów o programach. Uznaliście, że lista najnowszych aktualizacji/nowych programów jest za krótka, a screenshoty w wersji „mikro” są niepotrzebne. Zrzuty ekranów więc wyleciały, lista została wydłużona do 15, po wybraniu „zobacz więcej” zobaczymy listę również wydłużoną z 50 do 100 pozycji. Chcielibyśmy jednak żebyście korzystali z działu „Programy”. Nawet jeśli ktoś nie lubi kafelków to nie powinien się zrażać bo to tylko wierzchołek góry lodowej, w której znaleźć można mnóstwo fajnych informacji związanych z programami. Znajdziecie tam nowości: listę z najnowszymi aktualizacjami, najnowszymi programami i najnowsze publikacje o oprogramowaniu. Przede wszystkim jednak wygodny podział na kategorie. Nie trzeba już rolować myszką do utraty opuszek palców aby znaleźć dział np. „Serwery..”. Wróciła także lista alfabetyczna. A propos list, pojawił się postulat sortowania po datach, prawdopodobnie przebudujemy odrobinę listy więc może się pojawi, ale nie gwarantuję. Oczywiście wbrew opinii jaką gdzieś w komentarzu zauważyłem, filtrowanie po typach licencji jest, nie ma wprawdzie na listach informacji o typie licencji (wydawało się nam, że to nie jest niezbędne z racji filtrowania), ale jeśli chcecie to dodamy ikonki płatna/bezpłatna.
Jeszcze jeden drażliwy temat, linki bezpośrednie. Pojawiały się głosy, że je gdzieś ukrywamy, że ich nie ma… Otóż prawdopodobnie stąd taka opinia, że czasami ich w ogóle nie ma, bo jest tylko jedno pobieranie – bez asystenta, bez wyboru wersji. Link bezpośredni jest więc pod głównym przyciskiem „Pobierz”. Jeśli jest „asystent” to taka informacja znajduje się na przycisku „Pobierz”, jeśli go nie ma pobieranie jest bezpośrednie. Jeśli jest asystent, zawsze dostępny jest przycisk z prawej strony z wersjami i linkami bezpośrednimi. Oczywiście zalogowani nigdy nie otrzymują "asystenta" i ofert sponsorowanych.
Prosiliście o powrót na główną stronę „ostatnio na forum”. Wróciło, wprawdzie w nieco skromniejszej wersji, bo pozycji mniej, ale za to bardziej sensowne bo odświeżane co 5 min (w starej wersji co 15 min. więc można było przegapić szereg wątków). Do tego dodaliśmy RSSy więc można kontrolować na bieżąco wszystkie nowe wątki na forum. W działach Lab i Gry ponadto pojawią się „ostatnio na forum” z odpowiednich działów forum.

Większość ze zmian albo już została wdrożona, albo już „za chwilę” się pojawi, w którymś z kolejnych buildów. Nie wspomniałem jeszcze o skórkach, które pojawią się również lada moment, ponadto główna skórka już tak nie świeci białym tłem po bokach w dużych rozdzielczościach. Prawdopodobnie niebawem wprowadzimy również inną czcionkę treści. Zgodnie z Waszymi sugestiami wyrzuciliśmy pomarańczowe linki, zastępując je zielonymi.
Znajomi… Zniknęli znajomi, ale spokojnie, znajomi do Was wrócą ;) Na razie się nie wyświetlają, ale cały czas są związani z profilami, na razie jeszcze pracujemy nad mechanizmami, które nadałaby więcej sensu dodawaniu znajomych, tak czy siak wrócą i będzie lepiej niż było, a jeśli macie jakieś sugestie to proszę abyście się nimi podzielili.

Sprawy wydajnościowe, troszkę dostaliśmy zadyszki w wątku z tysiącem komentarzy, robienie testów obciążeniowych nigdy jednak nie odda produkcyjnego działania aplikacji. Cały czas pracujemy nad optymalizacją, nowe dobreprogramy będą działać wyraźnie szybciej niż stare.

To jeszcze nie wszystko, ale tak na szybko chciałem Wam zasygnalizować co się dzieje. Gwarantuję Wam, że komentarze o treściach typu: „redakcja i tak ma wszystkich gdzieś” itd. mijają się z rzeczywistością o odległości w skalach kosmicznych. Przejmujemy się tym co mówicie i ciężko pracujemy nad ulepszeniami. Od razu wiedzieliśmy, że start nowej wersji to będzie dopiero początek „zabawy” i tak jest, ale ulepszanie daje sporo satysfakcji. Oczywiście poza sprawami funkcjonalnymi cały czas usuwamy drobne błędy i cały czas pracujemy nad optymalizacją. Dajcie nam jeszcze kredyt zaufania i spróbujcie polubić nowe… Cały czas czekamy na Wasze sugestie, ale nie z założonymi rękami ;)  

inne

Komentarze

0 nowych
Ola100   9 #1 07.08.2013 16:15

Mnie nowy wygląd dobrychprogramów podoba się strasznie!
Jest bardzo czytelny, a zarazem elegancki, kawał dobrej roboty
Pozdrawiam

max1234   11 #2 07.08.2013 16:22

Teraz trzeba przyznać, że jest coraz lepiej :)
Poza tym przyzwyczaiłem się już do "kafli", na które wcześniej marudziłem :)

  #3 07.08.2013 16:29

Proszę pamiętać, że biały lub jasny kolor powoduje bardzo duże zużycie (stosunkowo) energii w monitorach. Mimo, iż wolę jasne tła to bardziej sensowne jest stosowanie ciemniejszych teł ze względu na zużycie energii. Liczba odbiorców treści w DP i jasne tła to mega-waty energii. Bądźmy egologiczni.

Humanoid   5 #4 07.08.2013 16:36

Wcześniej, po zalogowaniu się na blogu, portal odsyłał do chwilę wcześniej czytanego wpisu. Teraz tak nie jest. Niestety. A jedynie takie logowanie się (na blogu) daje możliwość zapamiętania hasła w chromie.

Humanoid   5 #5 07.08.2013 16:37

Czemu nie ma możliwości edycji komentarzy?

zord   3 #6 07.08.2013 16:39

Powiem tyle jeśli wchodzę na stronę a tam większość ekranu zajmuje grafika to od razu wychodzę.
Do tego strona jest za wąska i za biała aż oczy bolą.

Ave5   8 #7 07.08.2013 16:42

Pisałem to przy okazji beta-testów i napiszę znowu: nowa odsłona DP jest bardzo dobra. Wizualnie nie odstaje już od konkurencji (głównie zagranicznej, bo taki PClab to brrr) i zniknął cały bałagan oraz wymóg scrollowania....i scrollowania....i scrollowania.

Dobra robota. Jak dorzucicie bolda, wyśrodkowanie, własne themsy i edycję komentarzy na blogi (a wiem że blogi będą jakośtam zmieniane w duchu nowego vortalu) będzie idealnie.

Fafrocel   9 #8 07.08.2013 16:42

Pomijając sam wygląd brakuje mi dwóch rzeczy. Wchodząc na opis jakiegoś programu mieliśmy listę podobnych programów teraz tego nie ma. Druga sprawa nie ma linków do stron domowych programów.

4lpha   10 #9 07.08.2013 16:46

Bardzo cieszy mnie lepszy dostęp do artykułów z labu, które to wcześniej chyba były traktowane po macoszemu. Powiadomienia też na plus.

Z drugiej strony, wydaje mi się, że te "zajawki", czy jak tam te kafle się nazywają, są nieco za duże.
Przy rozdzielczości 1366x768 nie widać tytułu ostatniego wpisu. Po pomniejszeniu strony górny pasek przedzielony jest kreskami.

Radek68   21 #10 07.08.2013 16:47

Dobry wpis co nieco informujący o tym "jak jest". I niby wszystko OK, każdy aktywny użytkownik portalu chyba napisał już wielokrotnie co o tym wszystkim myśli (pozytywnie bądź negatywnie), nie będę tu powielał też swoich wpisów, tylko zostaje jedno małe "ale". O tygodnia robicie na żywym organizmie, od tygodnia strona jest codziennie zmieniana, naprawianych jest masa błędów. Wypuściliście stronę w wersji "wczesna beta", a może nawet "alfa", bo przecież pamiętam, ile podstawowych rzeczy tydzień temu nie działało!
A wystarczyło poczekać z tydzień, dwa na oficjalne uruchomienie portalu, bowiem w zamkniętych testach zgłaszaliśmy bardzo dużo błędów, które zostały przeniesione do wersji oficjalnej. Myślę, że gdyby je usunięto jeszcze w fazie testów, to przyjęcie nowej odsłony byłoby dużo lepsze!

Cebula REDAKCJA  19 #11 07.08.2013 16:49

@Humanoid
Komentarze zostaną zunifikowane, będzie edycja.

@Farfocel

Link prowadzi do podstrony z wszystkimi programami producenta, tam nazwa producenta to link do strony autora/firmy

Radek68   21 #12 07.08.2013 16:51

@Waldemar 2013 - chyba nie wiesz, jak działa LCD. Bo nie sądzę, że oglądasz portal na plazmie albo CRT...

@Cebula - Czemu nie ma edycji komentarzy do wpisów na blogu?

  #13 07.08.2013 16:56

Moja babcia mówiła: "winny zawsze się tłumaczy". Napisałeś również: "u podstaw nowej wersji nie leżały dolary od wielkich korporacji z Ameryki". Hmmm jakby to powiedzieć, nie słuchaliście głosu ludu przed wprowadzeniem zmian, tak samo jak te opisane przez Ciebie korporacje. Linki bezpośrednie, asystent, dyskusja - brak komentarzy jak w Disqus (odp. lądują gdzieś 20 poziomów pod postem), martwe linki do odnośników itd. itp. Sorry Winetou, jesteście fachowcami od IT i powinniście sobie z tym wszystkim poradzić, ot tak. Niestety strona działa jak działa... Co tylko wzmaga frustrację. JA rozumiem, że pracujecie w pocie czoła ale to jest portal ogólnopolski a nie strona bloga Jacka Kowalskiego, który może sobie pozwolić na pewne niedoróbki (lub brak wiedzy). To że czcionki są duże, jest responsive to super, fajnie dla urządzeń mobilnych. Natomiast żeby nie truć, zwróć uwagę, że w pewnym sensie konkurencja (anty i spiders) również wprowadziła nowy layout. I tam, to zadziałało z palca. Nikt na nich nie wylał wiadra pomyj, bo to po prostu działa. U Was jest za to tłumaczenie maluczkim, że "pracujecie w pocie czoła". Wysoko zawieszona poprzeczka dla siebie, powinna jednak do czegoś zobowiązać. A tu tego jakoś zabrakło. Pomimo mojego narzekactwa, czekam na powrót portalu, takiego jak lubię (wreszcie dostępnego i zjadliwego w nowej odsłonie).

budda86   9 #14 07.08.2013 16:58

Powtarzam swój komentarz do newsa "Wadliwe implementacje UEFI pozwalają na obejście Secure Boot":

Dlaczego muszę kliknąć "dodaj komentarz", żeby pojawiło się miejsce na wpisanie komentarza? Dlaczego ten przycisk nie znika (ew. dezaktywuje się) po kliknięciu w niego, a ponowne kliknięcia kasują wpisany komentarz? Dlaczego do wysłania komentarza służy oddzielny przycisk "odpowiedz"? Z UX dostajecie ode mnie dwóję.

tomeeek64   11 #15 07.08.2013 16:59

Witam. Kiedy będzie rozstrzygnięty konkurs Office 365?

wojtekadams   19 #16 07.08.2013 17:00

@Cebula
Dobre wiadomości ;)
Mam nadzieje że z zmianami, które będziecie wprowadzać na bieżąco też będzie towarzyszyła jakaś informacja.
Nie myśleliście, żeby powołać jakiegoś bloga al'a Blog Intela, w którym to byście wypisywali NOWOŚCI - max dwa , trzy zdania?

  #17 07.08.2013 17:00

@budda86: Oj chyba dawno Ciebie nie było pod publikacjami ;) Obecnie jest tak, jak napisałeś ... od ponad 24 godzin ;)

underface   14 #18 07.08.2013 17:08

a co z przyciskiem dodaj komentarz w widoku mobilnym aby nie było trzeba przesuwać strony do samego dołu?

Kpc21   10 #19 07.08.2013 17:11

A czy wielkim problemem byłoby dorzucenie linka do forum na samej górze blogów, obok strony głównej i netfixa? Pewnie nie tylko ja mam taki zwyczaj (a przynajmniej miałem w poprzedniej wersji, na razie czekam na zapowiadane uproszczenie przeglądania newsów, a chwilowo korzystam z powiadomień na Facebooku), że po wejściu na DP najpierw przeglądam newsy, potem bloga, a na końcu przechodzę do forum.

Co jeszcze... Nie odnieśliście się do kwestii tego, że po wejściu na DP kafelki z newsami zabierają całą powierzchnię ekranu i by zobaczyć treść choć jednego newsa, trzeba skorzystać z przewijania. Gdzieś nawet określiłem to jako kardynalny błąd. No bo co to za strona, po wejściu na którą nie widzę żadnej treści? A ciekawe, co mają powiedzieć użytkownicy netbooków - nawet kafelki muszą przewijać. W tej chwili de facto strona nie jest dostosowana ani do dużych rozdzielczości, ani do małych. Chyba właściwie tylko z rozdzielczością 1024x768 lub 1280x1024 użytkownik będzie czuł się komfortowo. Tyle że o taką rozdzielczość coraz trudniej, bo w sprzedaży są praktycznie tylko monitory panoramiczne. Do których portal dostosowany... absolutnie nie jest.

Może niech kafelki z newsami będą o połowę niższe (i generalnie mniejsze, więcej ich wejdzie na szerokość), a całe newsy mimo wszystko szersze (chociażby żeby nie straszyć użytkowników większych ekranów pustką na 2/3 ekranu, jak na screenie na początku wpisu) i zawierające więcej treści. Bo rozumiem, że nie chcecie by długie newsy rozciągały stronę główną do kilometrowych długości, ale to co jest teraz, jest przesadą. Albo inaczej - niech redaktorzy określają, gdzie kończy się wstęp widoczny na stronie głównej i zaczyna ciąg dalszy. Żeby nie urywać newsów w pół zdania.

CezaR83   11 #20 07.08.2013 17:21

Ja mam stary monitor 1280x1024 i mnie az tak bardzo nie przeszkadza to skalowanie :P aczkolwiek fajnie by było jakby z automatu strona sie dostosowywała sama.
Ktos tam zwrócił uwage że brakuje "informacji technicznej" przy userze dodającym komentarz, czy taka możliwość wróci np tylko dla zalogowanych? Czy juz nie będzie można zobaczyć tych danych? :)

Druedain   14 #21 07.08.2013 17:21

@Waldemar 2013
Na LCD jest dokładnie na odwrót. Najwięcej energii idzie w czarny kolor.

macminik   18 #22 07.08.2013 17:21

A ja myślę, że jednak redakcja czyta komentarze. Prosiłem aby zdjęcia w blogu połączone [join] wyświetlały się jak dawniej - obok siebie a nie jak w nowej wersji, jedno pod drugim i mam... do reszty się już powoli przyzwyczajam.

ryba321   3 #23 07.08.2013 17:37

Myślałem że będzie tysiąc razy gorzej, ale nowy wygląd... podoba mi się. Jeszcze tylko 1 sprawa.
Upodobnijcie bloga i forum do strony głównej, bo interfejs nie jest spójny.

Oprócz tego portal działa płynnie i jest przejrzysty.

januszek   22 #24 07.08.2013 17:39

Polubiłem powiadomienia. Mam już cztery ;) Ciekawi mnie czy one znikną czy też na zawsze będę miał historię powiadomień? ;)
ps.Poraża mnie ilość osób, która używa monitorów na których domyślnie ustawiono zbyt dużą jasność ;)

  #25 07.08.2013 17:40

A mnie te argumenty nie przekonują. Strona jest męcząca dla oczu, komentarze przewijaja sie z opóźnienie, programów na stronie głownej nie widać. Nie będę zmieniał zdania, tylko dlatego, że pan redaktor próbuje mi wmówic, ze te zmiany są potrzebne? Chyba dla jakiejś bzdurnej zasady. Stary wygląd trącił starością? Sorry, ja wychodza.

  #26 07.08.2013 17:42

No cóż, będzie trzeba przejść na Programosy albo na Instalki ...

Viperoo   8 #27 07.08.2013 17:43

Mnie najbardziej wkurza to że zrobiliście podział programów na kategorie WINDOWS -> programy Linuksowe, OS X i super windowsa. Do tego jeszcze działy ma android, iOS itp.

Nie moglibyście zrobić podziału na desktop, mobile i coś jeszcze ?

Maciek109   1 #28 07.08.2013 17:43

Super :)

MaXDemage   19 #29 07.08.2013 17:44

Ja mam tylko dwa komentarze.
- wielkie dzięki za powolną unifikację "interfejsu" całej strony
- jeszcze większe dzięki za listę blogów na głównej stronie DP. Jakbyśmy widzieli tam jeszcze komentarze, to umrę szczęśliwy a tomick też będzie szczęśliwy że ja umarłem, więc wszyscy będą szczęśliwi.

Frankfurterium   10 #30 07.08.2013 17:52

Tak z ciekawości - nie myśleliście, żeby zamiast tworzenia strony w modelu "na ModernUI" (dawniej "Cathedral"), zachować większą jawność planowanych zmian? Wiem, że DP to nie fundacja OpenSource i redakcja/właściciele mają prawo autorytarnie postanowić "Tak będzie dobrze i już, a maluczcy muszą się dostosować, bo tak", ale skoro redakcja co jakiś czas powtarza, że userzy to nie tylko bydełko, ale ważna dla nich społeczność (do tego społeczność zorientowana technologicznie), może przed big-bangiem warto byłoby wysłuchać uwag/sugestii/pomysłów. Im późniejszy etap, tym wprowadzanie zmian droższe itd.

SebaZ   18 #31 07.08.2013 17:52

@Cebula
A mówiłeś na HZ o 4:00 nad ranem, że nie piszesz bloga, bo są lepsi od tego. Ten wpis pokazuje, że się mylisz. Dobrze się czyta i wyjaśnia wiele rzeczy. Fajnie, że to co mówiliście na HZ zostało spisane w pokaźny zbiór argumentów dlaczego zmiana i co ze sobą niesie.

Teraz czekamy na nową platformę blogową (nie tylko dostosowanie wyglądu).

SebaZ   18 #32 07.08.2013 17:57

Z powodu chwilowego braku edycji komentarzy dodam nowy.
Zgadzam się z @MaxDemage. Dzięki za listę wpisów z bloga (postulat z nocnej dyskusji).

Co do komentarzy, przydałaby się ich liczba podawana w listingach wpisów.
System powiadomień podoba mi się bardzo i komentarze również mogłyby się tam znaleźć. Np. info o nowym komentarzu pod każdym swoim wpisem na blogu oraz dyskusje pod treściami (newsy, artykuły, blogi), które chcę śledzić.

  #33 07.08.2013 18:07

zmieńcie ta czcionkę i kolory, inaczej się pożegnamy to jest szkodliwe dla wzroku, a co do skalowania na urządzenia przenośne to polecam zapoznać się z tym http://www.w3.org/TR/css3-mediaqueries/ i w końcu zrobić portal dla pc, tabletu i telefonów, ale w osobnych wersjach, dziękuję za uwagę i poświęcony czas.

CezaR83   11 #34 07.08.2013 18:08

Ja tam wole żeby zakres powiadomień został taki jak jest, nie każdy ma czas odbierać kolejne skrzynki z informacjami ze ktoś coś napisał gdzieś :P No chyba ze te powiadomienia będą konfigurowalne ;) co i komu i o której miałoby powiadamiać :P

przemol96   5 #35 07.08.2013 18:09

@Cebula, ja mam jeszcze jedno pytanie czy wróci podgląd "User-Agent" w komentarzach?

manieKMP   7 #36 07.08.2013 18:13

@januszek
"Polubiłem powiadomienia. Mam już cztery ;) Ciekawi mnie czy one znikną czy też na zawsze będę miał historię powiadomień? ;) "
Też je polubiłem i "czekam" na możliwość przynajmniej selektywnego ich "zamykania"/usuwania z listy, można byłoby wybierać które są nam już niepotrzebne, a które chcemy pozostawić na później... może się doczekam ;)

Krogulec REDAKCJA  22 #37 07.08.2013 18:17

@Frankfurterium: Nowy layout był przecież prezentowany już podczas HotZlotu 2012 - czyli ponad rok temu. Na blisko miesiąc przed premierą rozpoczęliśmy zamknięte beta testy do których zaproszeni zostali najbardziej aktywni czytelnicy. Nie można więc powiedzieć, że coś zostało "nagle" narzucone. Wartu tu podkreślić, że w tym gronie odbiór był zgoła inny niż można by sądzić po newsie na temat premiery nowej odsłony. Oczywiście zmiany nie wszystkim się podobały, staraliśmy się jednak uwzględniać przynajmniej część sugestii i pomysłów jeszcze przed premierą.

darekkkk   7 #38 07.08.2013 18:20

No dobra, a kto potrafi otworzyć blogi z użyciem Opery Mini? NIE DA SIĘ! Nie widać.

foreste   16 #39 07.08.2013 18:26

Nadal lay kicha argumentacje nadal piste tu ,newsy mają być po staremu i reszte co wczoraj tomick pisalem.

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #40 07.08.2013 18:30

@przemol96

Przecież podgląd "User-Agent" działa w komentarzach ...

Samurai   17 #41 07.08.2013 18:31

Miałem okazję testować portal jako beta tester i średnio do mnie przemawiał, ale teraz po wprowadzeniu go w życie mi nie przeszkadza i nawet dość szybko można się przyzwyczaić. Zmiany zawsze niosą z sobą jakieś komentarze a to, że teraz jest do bani, a to że nawet fajnie jest. Każdy ma swoją opinię i ma prawo ją wyrazić. Tak jak wspomniałem wcześniej mi się zmiany ogólnie podobają, fakt jest jeszcze parę niedoróbek ale z czasem pewnie znikną :)

a1234b   2 #42 07.08.2013 18:32

Czarne tło komentarza tak kontrastuje z białym tłem, że aż oczy bolą :). Ale fakt każda zmiana ma plusy i minusy. Trzeba się po prostu przyzwyczaić do nowej wersji portalu dobreprogramy.pl .
Pozdrawiam ;)

  #43 07.08.2013 18:35

@Cebula:
Dzięki za wpis!
W zasadzie wyjaśniłeś nim większość wątpliwości, teraz to tylko czekać, aż wszystkie zmiany zostaną wprowadzone :) No a ja po cichu liczę, że i blog doczeka się jakichś większych zmian, które pozwolą mocniej rozwinąć mu skrzydła.


@Pangrys:
W tych nowych niestety nie ma info o UA (na blogu jeszcze jest), też chciałem to zgłosić.

Łukash   10 #44 07.08.2013 18:36

@Pangrys na blogu tak, na głównej już nie koniecznie;)

SebaZ   18 #45 07.08.2013 18:37

@foreste
zachowujesz się jak rozkapryszony bachor. Nie i koniec :D
Daj jakieś argumenty, a chłopaki na pewno je rozważą.

lunat   2 #46 07.08.2013 18:39

@Cebula (redakcja) dlaczego linki nie są podkreślone? Sami widzicie, że jest masa pytań o link do strony autora programu. Wystarczyło podkreślić wszystkie linki tekstowe i byłoby mniej pytań, bo to normalne, że podkreślony teks to prawdopodobnie link.

@tomick (redakcja) ja też nie wiedziałem, że teraz jest tylko jeden przycisk pod wpisywanym komentarzem. Dowiedziałem się teraz, bo wczoraj nie mogłem dodać komentarza (a wyskrobałem go całkiem długiego).

A teraz odniosę się do samego wpisu.
"Pamiętajcie, że obecnie oprócz strony głównej portal oferuje dział „Newsy”. Nie ma tam dużych grafik w kafelkach, jest przejrzyście, a do dyspozycji usera fajne filtrowanie publikacji."
Fajne filtrowanie? Co w nim jest takiego fajnego? Bo chyba nie to, że za mnie decyduje co mnie może zaciekawić? Dlaczego domyślnie wyświetlane są "najciekawsze" niusy? I po co publikować nieciekawe aktualności?
Lepiej byłoby domyślnie pokazać wszystkie wpisy. To znaczy dla mnie byłoby tak lepiej - nie wiem jak inni. W komentarzu pod wpisem o nowej wersji strony Krogulec pisał, że "materiały publikowane wcześnie rano miały dużo mniejszą poczytność niż te publikowane wieczorem - przechodziły bowiem na drugą stronę listy i nikt ich nie czytał". To teraz nieciekawe materiały będę miały mniejszą poczytność.

"Chcielibyśmy jednak żebyście korzystali z działu Programy".
No to zabrzmiało trochę... dziwnie. A ja bym chciał, żeby dział Programy można było przeglądać normalnie, poprzez zwykłe listy podkategorii. Bo te "wysuwane" podkategorie, które pokazują się po najechaniu kursorem (tak, korzystam z myszki) na nazwę kategorii, nie zawsze mieszczą się na ekranie. Zwłaszcza na niskim ekranie w laptopie.
No to żeśmy opowiedzieli o swoich zachciankach :-)

"Jeśli jest „asystent” to taka informacja znajduje się na przycisku „Pobierz”, jeśli go nie ma pobieranie jest bezpośrednie."
Może lepiej, żeby asystent i linki bezpośrednie zawsze były widoczne i zawsze w tym samym miejscu, tylko np. "wyszarzyć" nieaktywnego asystenta? W ten sposób użytkownik, który korzysta tylko z linków bezpośrednich nie musi szukać odnośników, które mogą być raz z prawej, a raz z lewej. Wiem, że można się zalogować i nie mieć asystenta, ale jak trafię z googla bezpośrednio na stronę jakiegoś programu w serwisie DP, to nie będę się logował tylko po to, żeby się asystent schował. Wolałbym raczej poczuć się znajomo na znajomej stronie i kliknąć w link, który jest w znajomym miejscu. Taka szybka akcja i zadowolenie użytkownika.
Z drugiej strony, jeśli ktoś zawsze korzysta z asystenta i trafi na program, którego nie da się zainstalować poprzez asystenta, chociaż klika w ten sam przycisk co zawsze, to może być zdezorientowany. Pewnie po pierwszym otwarciu linku bezpośredniego przeżyje małe "ale o co chodzi", wróci na stronę programu, coś doczyta, znowu kliknie w link i zainstaluje. A jakby asystent był nieaktywny, ale widoczny, to zainteresowany użytkownik od razu widzi co się dzieje. A jeszcze lepiej, to byłoby pokazać nieaktywny przycisk asystenta z opisem "asystent nie działa >> skorzystaj z linku bezpośredniego" ze strzałką wskazującą, gdzie ten link jest.

"Większość ze zmian albo już została wdrożona, albo już „za chwilę” się pojawi, w którymś z kolejnych buildów."
Fajnie by było dodać na górze strony jakiś maluteńki napis "ostatnia aktualizacja: 7.08.2013", albo coś podobnego, z odnośnikiem do listy zmian. Wystarczy krótki opis zmiany, np. "Już jest tylko jeden przycisk pod dodawanym komentarzem" czy coś podobnego. Przynajmniej wiedziałbym jak prężnie działacie. Bo jak wyżej pisałem, nie wiedziałem, że już jest jeden przycisk pod dodawanym komentarzem.

Ogólnie to widać poprawę (w stosunku do nowej wersji z przed kilku dni), ale nie wiem, czy będzie lepiej niż było przed zmianami.

@Krogulec (redakcja) "Na blisko miesiąc przed premierą rozpoczęliśmy zamknięte beta testy do których zaproszeni zostali najbardziej aktywni czytelnicy"
Najbardziej aktywni, czyli zalogowani, piszący, komentujący? Skoro tak, to ja nie jestem aktywnym czytelnikiem.
Ale w moim przekonaniu aktywnym czytelnikiem jest ten, kto czyta, a nie piszący. Rozumiem, że chodziło, o aktywnych użytkowników. Tylko w takim przypadku, to "zwykli" czytelnicy nie mieli nic do powiedzenia. Może dlatego odbiór jest "zgoła inny"?

Jeśli chodzi o aktywność, to dodam jeszcze, że mnie nie interesują społecznościowe nowości, bo z nich nie będę korzystał. Nie jestem blogerem czy aktywnym komentatorem. Ja po prostu czytałem treści publikowane w serwisie i korzystałem z bazy programów. I to jest dla mnie najważniejsza funkcja dobrych programów.

foreste   16 #47 07.08.2013 18:59

Sebaz czytaj forum i rozmowe moja z tomickiem tam dalem tony zmian bo vo teraz jest zaliczyć do dna można , stare było leprze, lzjsze , ladniejsze, i przenyslane

Vidivarius   15 #48 07.08.2013 19:01

@Redakcjo
Mi odpowiada kierunek w którym podążacie (jeśli chodzi o budowę serwisu). Jedyny zgrzyt był przy starcie nowej strony, a polegał na problemach z zalogowanie się i wstawiania komentarzy Podoba mi się to, że w końcu zwęziliście kolumnę tekstu, choć i tak jest za szeroka. Zgodnie z normami DTP szerokość kolumny zapewniającej optymalny komfort czytania wynosi średnio 60 znaków ze spacjami. Oczywiście WWW to nie DTP, niemniej w obu przypadkach produktem jest treść do konsumpcji.W związku z tym mam postulat/prośbę do Redakcji.
POSTULAT:
Proszę o dodanie przy artykułach, lub w innym miejscu, przycisków do skalowania czcionki tekstów +A / -A.

Ostatni Mohikanin   27 #49 07.08.2013 19:02

Jak na razie wszystkie zmiany na plus. Najważniejsze, że Redakcja pyta użytkowników o opinie i bierze je pod uwagę podczas wprowadzania zmian na portalu. Ja wiem to na pewno, że nie macie naszych sugestii gdzieś.

  #50 07.08.2013 19:08

No, jest lepiej, a zapowiada się, że będzie jeszcze lepiej :)

Dodam, że po IE w Windows Phone 7.8 nie otwiera się belka z menu... wiem, że to tylko WP, ale ja cierpię... :P

Przy okazji postuluję, żeby taki sposób komunikacji z nami został zachowany - czyli obiecany już lata temu blog techniczny, gdzie będziecie pisać o zmianach itp. Czy Wam się to podoba czy nie to nam się to podoba :)

@foreste naucz się człowieku pisać po polsku. 90% Twoich komentarzy to jakiś bełkot.

GBM   22 #51 07.08.2013 19:11

Jest bardzo w porządku, z resztą - generalnie to nie mam problemów z przestawianiem się, bo taki już jestem z natury... ugodowy i otwarty ;)

Natomiast fajnie jakby opcja ze "znajomymi" na blogach wróciła, bo niekiedy to strasznie ułatwiało dojście do czyjegoś profilu :)

  #52 07.08.2013 19:11

dzieki Cebula za ten wpis, fajnie sie czyta. Widze ze po mału robicie zmiany na lepsze (ostatnie wpisy forum, komentarze), czekam na dalsze modyfikacje. Wydaje mi sie ze na stronie głównej nie pasuje CZARNE MENU oraz CZARNA STOPKA, straszny kontrast.

Meszuge   16 #53 07.08.2013 19:25

„Oczywiście spodziewaliśmy się krytyki, wiemy jaką siłą są przyzwyczajenia, ale mimo to trudno ją przyjmować z uśmiechem na ustach”.


Insynuowanie, że nowe DP nie odpowiadają wielu osobom tylko z powodu „siły przyzwyczajenia”, a więc braku u tych użytkowników gotowości na zmiany, na nowe, lepsze rozwiązania, jest – moim skromnym zdaniem – obraźliwą arogancją.


Zaczyna to przypominać Microsoft i jego butne przekonanie, że jeśli komuś nie podoba się Windows 8 i „kafelki”, to widocznie jest głupi zacofek, wiochmen i sam nie wie, co dla niego dobre.

zoso71   10 #54 07.08.2013 19:27

1) zajawki: wolałem stare. Szereg wspomnianych argumentów napędzających zmianę pokazuje, że faktycznie jest sporo na rzeczy. Zatem: nie lubię ale akceptuję ;-)

2) "obecnie oprócz strony głównej portal oferuje dział „Newsy”. (...) a do dyspozycji usera fajne filtrowanie publikacji." - przy wybraniu filtrowania "Wszystkie", nie widać publikacji z Blogów :-( To kwestia tego, że pojawią się tylko najbardziej wartościowe wpisy z "głównej blogów"?

  #55 07.08.2013 19:29

Nie jest dobrze. Ta biel na dużym monitorze ( a z takiego korzystam na komputerze, a nie z malutkiego na telefonie) po prostu wali po oczach i męczy. I czcionka okropnie duża. Czy ktoś zapomniał, że większość ludzi korzysta z komputera czytając DP? Po prostu odechciewa się wchodzić na ten portal, bo po 10 minutach wypala oczy. Wcześniej była przyjemna zielona skórka, która nie raziła. Nie sądzę abym się na siłę zaczęła przyzwyczajać, od 2009 korzystałam z DP regularnie, teraz na pewno się to zmieni. Nie jestem masochistką aby katować własne oczy tą wielgachną czcionką na porażającym tle. W mojej opinii, na pewno ktoś się napracował nad tym, ale nie wyszło dobrze. Po prostu.

DannyPL   5 #56 07.08.2013 19:36

@Cebula
Pominąłeś temat programów na Linuxa i Maca.

xomo_pl   24 #57 07.08.2013 19:38

@Cebula,
świetnie, że będzie można czytać całe newsy na podstronie newsy. Czy jest może szansa aby można było ustawić sobie na tej podstronie "zawsze wyświetlaj wszystko" zamiast najciekawszych? byłoby idealnie ;)

przemo_li   11 #58 07.08.2013 19:38

"Wróci numeracja komentarzy."

Można poprosić o STAŁY (niezmienny) numer komentarza?, tak że nawet jeśli jest X komentarzy w moderacji to numer kolejnego który będze opublikowany bez tejże będzie taki sam przed jak i po?

(Np. 3 komentarze z kont, 2 anonimowe czekające na moderacje i 6ty właśnie z numerkiem 6 a nie 4)

Oczywiście jeśli jakieś komentarze nie przejdą moderacji to ich numerki "przepadają na dobre"..

Voltar   9 #59 07.08.2013 19:42

jest coraz lepiej

proponuję możliwość usuwania powiadomień przy awatarze - zbiera się tego coraz więcej a nie ma jak usunąć!

  #60 07.08.2013 19:42

@Meszuge:
Czy to na pewno arogancja? Przecież przyzwyczajenia są bardzo, bardzo istotne i pominąć je, to jak pominąć pewien czynnik, który czasami decyduje o tym, czy czegoś używamy czy nie.

Songokuu   15 #61 07.08.2013 19:51

Co do linków bezpośrednich to proponuje dodać ikonkę taką jak na przycisku pobierania z asystentem. Takie dwie " strzałeczki" skierowane w dół.
Będzie to bardziej sugerowało użytkownikom że chodzi o pobieranie.

  #62 07.08.2013 19:57

i tak tego nikt nie przeczyta - mi się nowy wygląd nie podoba - wchodziłem co dzień a teraz wejdę nie widzę programów na linuxa - nie widzę najpopularniejszych programów co były z lewej strony - porażka - wszyscy musicie robić strony ala allegro gdzie nic nie idzie znaleźć :(

Łukash   10 #63 07.08.2013 20:11

Czy wróci lista osób lubiących dany program ? - nie ukrywam że sam się często sugerowałem tą listą, jeżeli konkretne osoby miały program w ulubionych świadczyło to o tym że program jest coś wart...

Łukash   10 #64 07.08.2013 20:15

W starym portalu było naprawdę dużo fajnych rozwiązań...Ocenianie teraz też jest takie se od 1-10 imo lepiej się sprawdzało, teraz programy które miały 8 zostały przekonwertowane na 5 czyli full, 8 to było dobry a nie bardzo dobry, jakoś nie umiem również ustawić na pół gwiazdki...

Łukash   10 #65 07.08.2013 20:18

8 czy tam 9, nie wiem czy to prze pół poszło,czy jak ale fakt jest taki że 5 to nie to samo co 9 prz skali 1-10.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #66 07.08.2013 20:20

Mi nowe dobreprogramy bardzo się spodobał, z dnia na dzień coraz wygodniej mi się pracuje. Nadal czekam na nowy blog i forum.
Z portalu teraz korzysta mi się wygodniej, a stare przyzwyczajenia dawno poszły w zapomnienie.

Neo   12 #67 07.08.2013 20:22

I wspaniale, ja nie byłem sceptyczny co do nowej wersji (pewnie jeden z nielicznych). Nowe DP mi się bardzo podoba. Zresztą jak ujrzałem pierwszy raz nową wersję, to wiedziałem że będzie na pewno lepiej niż gorzej, tak więc. I teraz słowem końcowym napiszę "dobrą robotę" wykonaliście z DP. :)

P.S.
Jak najdą mnie jakieś sugestie, to na pewno napiszę je. :)

wojtekadams   19 #68 07.08.2013 20:22

@gowain
czy ty zawsze musisz zgapiać poje postulaty :P

SebaZ   18 #69 07.08.2013 20:22

Może wychodzę na jakiegoś adwokata redakcji, ale mi się zmiany po prostu podobają.

Moce przerobowe w DP są niewielkie i wszystko wymaga trochę czasu. Przypomnijcie sobie poprzednią zmianę. Było podobnie. Wielu osobom się nie podobało, a teraz także krzyczą, że jest "be i do kitu" tylko z powodu przyzwyczajeń. Każda zmiana, która pozwoli/ułatwi rozwój jest na plus - nawet jeśli jej akceptacja lub poznanie interfejsu wymaga trochę wysiłku od użytkownika (patrz MS Office i wstążka - byłem sceptyczny, a teraz po napisaniu prawie 2 prac dyplomowych nie potrafię już używać zwykłego UI w Wordzie czy Excelu i nie wyobrażam sobie pracy bez wstążki).

Co do aktywnych użytkowników. Nie sądzę, żeby ktoś był dyskryminowany, ale jakiś punkt odniesienia musi być. Aktywność na forum, blogu, komentarzach itp. jest chyba najlepsza w tym wypadku. Ktoś musiał przetestować nowy interfejs, żeby wykryć bugi (których trochę było), a teraz można rozwijać funkcjonalności, o których nie pomyślano wcześniej.

Czy jeśli byłaby dostępna od razu publiczna wersja testowa to byście ją testowali mając pod nosem działający stary serwis? Szczerze wątpię. A tezę tą stawiam nie z kosmosu, a z doświadczenia, bo będąc twórcą CMSa i administratorem jego strony supportu (a swego czasu był na prawdę popularny - przynajmniej w Polsce) przechodziłem podobną krytykę co ekipa DP. Co nowa wersja jak CMSa czy serwisu obarczona była ryzykiem błędów i fali krytyki, bo przy takiej liczbie użytkowników zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie narzekał i komu coś nie będzie pasowało.

SebaZ   18 #70 07.08.2013 20:26

@gowain
popieram w całej rozciągłości. Blog ten mógłby być elementem blogosfery DP. Fajnie byłoby poczytać jak to technicznie wygląda w DP. Lubiłem czytać artykuły czy oglądać relacje z HZ, w których (chyba Docent) opowiadano o serwerowni, o aplikacjach, technologiach wykorzystywanych na DP. Vyatta może nie jest aż tak ciekawa co do ilości przedstawianego materiału, ale pokazuje interesujące rozwiązania techniczne.

  #71 07.08.2013 20:27

@wojtekadams wybacz Misiaczku nie zauważyłem :P

  #72 07.08.2013 20:29

piszecie o ergonomii i czytelnosci - czyli co, ostatnie lata bylo be i wszyscy sie z tym musieli meczyc ?

A jak teraz wygladajha komentarze ? przeciez to jest jedna wielka tragedia nie majaca nic wspolnego z czytelnoscia, ergonomia i czymkolwiek z tej dziedziny - biale na czarnym tle, no litosci

  #73 07.08.2013 20:30

Przestańcie sobie twarze wycierać terminem „Responsive Web Design”

Nawet wg Wiki:
„A site designed with RWD adapts the layout to the viewing environment by using fluid, proportion-based grids, flexible images, and CSS3 media queries, an extension of the @media rule.”

Wielgachny guzik o nazwie „wersja mobilna” to nie jest RWD. Media queries też jakoś ciężko odnaleźć – po stronie serwera wykrywacie urządzenia i serwujecie im treść? To jest wg Was „responsive”?

P.S. Na emulatorze Opery Mobile i niektórych telefonach klikanie na zamknięciu komunikatu o ciasteczkach nader często odpala wyszukiwanie. Testowaliście to w ogóle? Na ilu/jakich urządzeniach?

Łukash   10 #74 07.08.2013 20:32

-Co do aktywnych użytkowników. Nie sądzę, żeby ktoś był dyskryminowany, ale jakiś punkt odniesienia musi być. Aktywność na forum, blogu, komentarzach itp.-

No nie wiem, zawsze sądziłem że np ja jestem aktywny na forum, na sb, w komentarzach na głównej/blogu trochę mniej, zdarzyło zgłaszać mi się aktualizacje itd - ale nigdy nie upatrywałem w tym żadnego interesu. Z tego co wiem testerami byli najpierw imiennie zaproszeni na HZ a potem wszyscy uczestnicy.

-Czy jeśli byłaby dostępna od razu publiczna wersja testowa to byście ją testowali mając pod nosem działający stary serwis? Szczerze wątpię. -

Nie wiem czemu ale sadzę że jesteś w błędzie.

SebaZ   18 #75 07.08.2013 20:45

@Łukash
Byłem na HZ, a dopiero na zlocie dowiedziałem się możliwości testowania. Pierwszymi były inne osoby.

-"Nie wiem czemu ale sadzę że jesteś w błędzie."

Oczywiście możesz tak sądzić, ale czy będąc aktywnym w postaci czytania portalu wchodziłbyś specjalnie na wersję testową, żeby ją maglować na lewo i prawo skoro Ty chcesz czytać portal? Siłą rzeczy ta testowa wersja byłaby nieaktualna, bo z tego co możesz zauważyć, ale struktury treści i danych w nowej wersji różnią się od starej i nie ciężko byłoby utrzymać aktualność i zgodność z zasobami w wersji starej. O taką sytuację mi chodzi.

arturo_85   1 #76 07.08.2013 21:02

Mi podoba się nowa wersja portalu, można na nowo przyzwyczaić się do nowego. Dobra robota. Życzę redakcji do jak największej liczby odsłon portalu ;)
Pozdrawiam...

arturo_85   1 #77 07.08.2013 21:02

Mi podoba się nowa wersja portalu, można na nowo przyzwyczaić się do nowego. Dobra robota. Życzę redakcji do jak największej liczby odsłon portalu ;)
Pozdrawiam...

arturo_85   1 #78 07.08.2013 21:02

Mi podoba się nowa wersja portalu, można na nowo przyzwyczaić się do nowego. Dobra robota. Życzę redakcji do jak największej liczby odsłon portalu ;)
Pozdrawiam...

  #79 07.08.2013 21:04

Przed laty istniało czasopismo o grach komputerowych, najpoczytniejsze w branży, "Gambler" się zwało. Pewnego dnia stery pochwycił młody, ambitny redaktor, zaczął zmieniać, unowocześniać, upiększać, a czasopismo nie przetrwało po jego miłościwym dopieszczaniu nawet roku. Takich historii jest bez liku. Już teraz pod newsami na dp jest znacznie mniej komentarzy, miejcie się na baczności.

arturo_85   1 #80 07.08.2013 21:06

Mi podoba się nowa wersja portalu, można na nowo przyzwyczaić się do nowego. Dobra robota. Życzę redakcji do jak największej liczby odsłon portalu ;)
Pozdrawiam...

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #81 07.08.2013 21:07

Dodanie linku do następnego/poprzedniego wpisu, numeracja podstron, numeracja komentarzy, możliwość prezentacji pełnej treści, a nie zajawek. To rzeczy o których pisałem i na bugtrackerze (forum betatesterów) i w wątku o nowej odsłonie (tym z ponad 1000 komentarzami). I pewnie nie tylko ja (nie przeczytałem wszystkich komentarzy, nie jestem hardcorem). Dlatego cieszy mnie bardzo, że zostanie to wprowadzone. Bardzo zniechęcało mnie to do przeglądania DP (od początku betatestów). Co do zgoła odmienności opinii beta testerów o nowej odsłonie vs all userów po 1 sierpnia, to bym polemizował, czy ich (nasze) zdanie było wielce odmienne od większości wypowiadających się userów w "krótkim" wątku startowym. Była mowa o RD (choć ja tak nie naciskałem na to, ale byli tacy betatesterzy co prawie nie zlinczowali redakcji za jego brak). No może nasze komentarze nie były tak niekonstruktywne i momentami wręcz wulgarne jak na stronie, ale błędy były zauważone i do premiery wiele z nich nie było naprawionych. Głównie chodzi mi o nawigację po stronie. Cała reszta to rzeczy do których można przywyknąć i nad nimi pracować. Cieszy fakt iż te kluczowe zmiany zostaną wprowadzone, że jest komunikacja z redakcją, że nasze dyskusje na HZ nie przeszły bez echa.

Jak już tu u ówdzie wspominałem, różnica pomiędzy tym co było na początku beta testów (zamkniętych dla ogółu), a tym co jest teraz, jest na prawdę spora. Przyszłe zmiany i choćby ten wątek Cebuli informujący o nich napawa optymizmem. Kolejny raz Cebula pokazał, że nasze zdanie się dla redakcji liczy i mimo pewnych wątpliwości (z wiarą u mnie bywa różnie) wiem, że jest ono ważne. Ci co byli na HZ w ostatni dzień, na tej konstruktywnej dyskusji do 5 rano, zapewne tylko potwierdzą moje zdanie.

Dlatego trzymam kciuki za dalsze prace nad stroną i dziękuje Cebula, że poinformowałeś w tym wątku o tak kluczowych kwestiach dot. portalu. A wszystkim tym, którzy z wiarą mają problemy polecam odrobinę cierpliwości. Za jakiś czas wszyscy będziemy w pełni zadowoleni z nowej odsłony DP, a jej funkcjonalność i przejrzystość przerośnie nasze najśmielsze oczekiwania.

"Be Water My Friend"

belerofon   2 #82 07.08.2013 21:15

Ja gratuluje Redakcji tylko jednej a właściwie dwóch rzeczy: kompletnego nieliczenia się z tym jak zareaguje Wasz Czytelnik nie zostawiając mu możliwości powrotu do starej wersji, oraz obecności w głównym pocie sprzed tygodnia (tym z ponad 1000 komentarzy) jak i tutaj (począwszy już od pierwszego postu loa100 w stylu "łubu dubu") klakierów którym wszystko się podoba - trzeba miec nierówno pod sufitem żeby wszystko zachwalać i nie widzieć tak oczywistych błędów o których powiedziano już enty razy :(

no i przypominam Wam o tym, co już odpuściliście totalnie, czyli o naczelnym trollu DP, którego stan psychiczny uległ gwałtownemu pogorszeniu na skutek przegrzania agresywnym słońcem, wskutek czego ten niedorozwinięty umysłowo czub (wykorzystując to że nie można nawet zgłaszać jego postów) bawi się w najlepsze oczerniając porządne programy i zaniżając mu noty.

Tak trzymać! oj chyba nici z pobicia rekordu 7 mln unikatowych userów :P

belerofon   2 #83 07.08.2013 21:16

sorry za literówki, nawet edycja komentarzy tu nie działa, nawet mojego avataru nie widać, normalnie żal :/

Łukash   10 #84 07.08.2013 21:19

@SebaZ -- Pierwszymi były inne osoby- tak,imiennie zaproszeni

-wchodziłbyś specjalnie na wersję testową, żeby ją maglować na lewo i prawo skoro Ty chcesz czytać portal?-
tak i podejrzewam że nie tylko ja.

Piotrek_20   11 #85 07.08.2013 21:22

Dobrze i cieszy mnie to, że wprowadzacie poprawki słuchając głosu czytelników.

  #86 07.08.2013 21:30

Mnie najbardziej brakuje linku do strony producenta w sekcji, korzystałem z tej funkcji b.często...
I też uważam, że domyślnie powinny być wyświetlane wszystkie newsy, a nie tzw."najciekawsze?"

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #87 07.08.2013 21:54

OOO widzę tu całkiem inny oddźwięk niż w komentarzach pod newsem o nowej wersji DP. I bardzo dobrze. Znaczy, ze ludzie w końcu przekonują się do nowej odsłony, która wg mnie od początku była lepsza niż stara wersja.
Co prawda jest jest jeszcze kilka rzeczy, które należy poprawić (mnie głownie razi to co opisał DjLeo), ale ogólnie jest na prawdę super. A najbardziej to chyba powiadomienia mi się podobają :)

xomo_pl   24 #88 07.08.2013 21:56

@ #86, klikając przy programie na nazwę producenta przenosisz się do listy wszystkich jego aplikacji- tam klikasz u góry na nazwę producenta i cię przenosi do strony producenta...

Semtex   19 #89 07.08.2013 22:09

Dajcie jeszcze możliwość "suwania" boxów góra/dół i będzie prawie idealnie :P
Co do wielkości fontów, IMO, jest OK, coraz częściej siedzi się na kanapie przed TV i czyta newsy, w starym layout trzeba było albo zmienić wielkość fontu albo dpi, teraz jest całkiem wygodnie "out of box", jestem zdania, że sporo jeszcze do poprawki zostało ale kierunek jest pozytywny, ma być nowocześnie i świeżo.

Semtex   19 #90 07.08.2013 22:13

Zapomniałem dodać, ilość komentarzy w "Ostatnio na Blogu" to "must have", prosiłem o to ze dwa lata temu... :P

  #91 07.08.2013 22:17

@semtex: I Twoje prośby zostały wysłuchane ;) już wkrótce... ;)

Fanboj O   9 #92 07.08.2013 22:21

Od kiedy nie ma Xenium i kiedy powstało dobreprogramy sp. z o.o. ? Bo jakoś przeoczyłem ten moment.

Banan   10 #93 07.08.2013 22:24

Zazwyczaj w dzień mam ustawioną maksymalną jasność monitora ale w nocy jak zgaszone jest światło to biorę pilot do ręki i zmniejszam jasność. Nie wiem co to za problem?

Moim zdaniem w newsach jako domyślnie zaznaczone powinno być "wszystkie", bo "najciekawsze" to jest to samo co na stronie głównej portalu. Jeśli nie to proponuję chociaż zapisywać w ciasteczkach albo jakoś do profilu, że np. wybrałem "wszystkie" i kolejny raz jak wejdę w dział newsy to będę miał zaznaczone "wszystkie", a jeśli zaznaczę np. "blogi" to następnym razem domyślnie zobaczę "blogi" chociaż wolałbym po prostu, żeby "wszystkie" w newsach były jako domyślne.

Poza tym napiszę to po raz kolejny proszę o dodanie głosowania na wpisy na blogu między innymi w celu przeprowadzenia Głosu Ludu do podsumowania miesiąca ale także żeby zobaczyć jak podoba się dany wpis. Oczywiście będą się liczyć głosy tylko zarejestrowanych użytkowników, którzy przynajmniej miesiąc temu zarejestrowali się na portalu, żeby nikt sobie nie mógł nabijać głosów

@macminik

Akurat ten i kilka innych błędów, które pojawiły się na blogu zgłaszałem bezpośrednio do Liska mailowo.

JanekO   4 #94 07.08.2013 22:30

@cebula

Witam strona ogółem może być ale strasznie mi przeszkadza to białe tło prosiłbym o wprowadzenie skórek na stronę lub zmianę koloru tła na np: jasno-zielony

alucosoftware   7 #95 07.08.2013 22:30

@tomick
Zgłaszałem już mejlem, ale przepadł bez wieści...
Miniaturka galerii programu nie działa poprawnie w IE10 (32-bit). Nie można za pomocą strzałek dotrzeć do wszystkich miniatur. Problem nie występuje w IE9/Firefox 22.

JanekO   4 #96 07.08.2013 22:32

dodam jeszcze że wszystko idzie w dobrym kierunku tylko to białe tło

  #97 07.08.2013 22:39

@alucosoftware: Zgłaszałeś mi osobiście? To faktycznie musiałem przegapić - jutro zajmę się tym problemem :)

  #98 07.08.2013 22:43

@Banan przy głosowaniach zawsze jest ryzyko (i to spore) tworzenia się grupek, którzy będą głosowali na swoje wpisy :) Ale to tylko moja uwaga.

@tomick ja tam czekam na ten szerszy layout...czekam, czekam :)

  #99 07.08.2013 22:44

@Shaki
co wy tam bierzecie w tym szpitalu ? NA oczy ci się rzuciło ? Gdzie są te inne bardziej życzliwe komentarze ? Człowieku ogarnij się. Wszyscy są źli na redakcję że wprowadziła zmiany. Meszuge porównał DP do wszystkowiedzącego MS i niestety to prawda. Tumanki mają czerpać z odgórnie narzuconej mądrości. Normalnie na wymioty się zbiera

  #100 07.08.2013 22:44

http://www.responsinator.com/?url=http%3A%2F%2Fwww.dobreprogramy.pl%2F naprawdę responsywna strona, heh , zmiany niby ok, ale jest jedna spora wada na pc wszystko jest zbyt duże a białe tło na głównej bez ramek powoduje ze szukanie opcji jest nieintuicyjne, jedyne co widzę to chaos jak te durnowate kafelki, no i oczka naprawdę są wnerwione jak mam czytać news jak jest taki kontrast na stronie, jakieś tło paneli z wpisami by się przydało, tak jest nieczytelnie, a na mobilnym osie tez szału nie ma. Dałbym więc temu wyglądowi miano alphy, bety, ms przynajmniej zostawiło kolorowe kafle.

marcingp54   4 #101 07.08.2013 22:52

To straszne jak wiele problemów wciąż istnieje w nowym wyglądzie. Jak chcecie tak dopasowywać stronę do każdej rozdzielczości to lepiej naprawiajcie i testujcie nie w 1-3 popularnych przeglądarkach ale także w mobilnych telefonach/tabletach itp. Np. Opera mini dla Symbiana pełno błędów nie ma logowania .

  #102 07.08.2013 23:10

No nie wiem. Jakby wszystko wyszło na wysokim poziomie, to aż tak negatywnego odzewu by nie było. A tak widze tylko tłumaczenia winnego. Nie czuję juz obcowania na waszym portalu. Sracił coś takiego własnego i przyjemnego. teraz jest nudnym portalem na jak tysiące innych. Ale czy postąpiliście dobrze idąc na nudnymi trendami, dowiecie sie niebawem po odwiedzalnosci portalu.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #103 07.08.2013 23:13

Ja jestem dość sceptycznie nastawiony do głosowania na cokolwiek. Wydaje mi się, że to trochę zbędny mechanizm. No ale może się mylę.

xenonisbad   5 #104 07.08.2013 23:17

Mi brakuje 4 rzeczy: skórek (a mają zostać dodane, więc się bardzo cieszę), lepszego sortowania komentarzy (ktoś odpowie na komentarz znaaaacznie wyżej i szukaj go), oceniania komentarzy (choćby oznaczanie jako spam czy coś, aby komentarze hejterów były łatwiej moderowane), oraz zablokowania dodawania komentarzy przez niezalogowanych (tworzą tylko spam, pod niektórymi programami jedna osoba perfidnie potrafi napisać kilka komentarzy w ciągu minuty pod różnymi nickami). A tak poza tym jest ok.

WODZU   18 #105 07.08.2013 23:17

Jedyne do czego tak na prawdę przyczepiłbym się w nowych DP, to kwestia szybkości działania. Reszta to kwestia przyzwyczajenia oraz bolączki wieku niemowlęcego. Ogólnie jednak obserwując rozwój "noworodka" widzę, że wszystko idzie w dobrym kierunku :)

wojtekadams   19 #106 07.08.2013 23:23

To jeszcze ode mnie trochę:
- Brak ikon Linuxa i MacOSa w dziale Programy pisałem o tym na bug trackerze numer 229
- Możliwość zmiany kolejności wierszy w prawej kolumnie strony - bug tracker 228 - ktoś o tym wspominał na forum nawet :) więc nie tylko DjLeo i ja mile widzieliby taką funkcję w przyszłości :)

  #107 07.08.2013 23:26

Głosowania za bardzo nie widzę. Są takie wynalazki w niektórych miejscach, np. na wypoku i wiele dobrego z tego nie wychodzi. Jakaś forma wyboru wpisów by się przydała, ale nie taka. No chyba, że głosowania w pełni niejawne. Tyle, że nadal moga być grupki o których wspomniał gowain.

bezel   6 #108 07.08.2013 23:36

"o skórkach, które pojawią się również lada moment"
Mam nadzieje że każda skórka będzie miała swoje tło (inne niż białe ;) )
Mógł by też wrócić wybór szerokości strony ,a najlepiej żeby było auto dopasowanie choć pewnie przez te kafle nie ma co na to liczyć :/
Czarne tło komentarzy nie pasuje do reszty strony ,w pierwszej chwili myślałem że strona się źle wczytała :)

  #109 07.08.2013 23:37

@cebula, argument dotyczący "scrollowanie myszką do jej zdarcia, obdarcia palców" do mnie WCALE nie trafia. Dlaczego? Teraz muszę kliknąć w news, a potem scroluje tyle samo(albo i więcej) przez OGROMNĄ czcionkę w newsie-więc jak dla mnie lipa. W tym wypadku lepsza byłaby czcionka taka jak była i przycisk +A/-A jak to ktoś wspomniał, która powiększałaby czcionkę. Dla mnie ta wielka wcale ergonomiczna nie jest, wręcz mnie irytuje (i nie jest to siła przyzwyczajeń, po prostu jest to nie wygodne). Strona dalej ciągnie się jak tasiemiec, tyle, że po przejściu do newsa.... Więcej zdjęć można było dać i w normalnym newsie(które i tak jak dla mnie w takiej wielkości utrudniają czytanie), a żadnego problemu nie stanowiło chyba dodanie przycisku "czytaj dalej" do artykułów osiągających określoną wedle redakcji wielkość.

-#Pod skróconymi newsami na głównej można by było dodać przycisk "Rozwiń tutaj", który powodowałby załadowanie CAŁEJ treści newsa BEZ komentarzy i "Czytaj więcej" który przenosiłby do konkretnej podstrony(ta "strzałka" jest raczej mało widoczna).

#Po przejściu do zakładki "Newsy" wolałbym DOMYŚLNIE widzieć WSZYSTKIE newsy od najnowszych do najstarszych a nie "najciekawsze". Jak już przy tym jesteśmy-wolałbym tam domyślnie włączoną całą długość newsa, nie jego część. Ale jeśli już domyślnie zostanie skrócona wersja, a na całą będzie można się przełączyć, to w jaki sposób? Przy wejściu jako gość czy trzeba będzie się logować?

#Kafle są według mnie zbyt duże. Widzę 2/3 tytułu pierwszego newsa i muszę (mimo chęci mniejszej ilości scrollowania) scrollować dalej do zetarcia rolki...

#Cieszę się z powrotu RD

#Czy wróci poprzedni układ strony? Lewa Nowe wersje itd a prawa newsy?

#Przyciski Kolejny i poprzedni news pod treścią, pomysł ok chociaż nie wiem czy będzie do końca dopracowany (jak news nie będzie mnie interesował to najpierw muszę przescrolować na dół a potem kliknąć dalej, potem przy następnym nieinteresującym mnie newsie znowu i tak w kółko aż trafię na taki, który mi się podoba).

#Chcecie, żeby użytkownicy korzystali z działu "Programy", i słusznie bo to istota istnienia tego serwisu. Ale kiedy wróci podział na Widnows/Linux/MacOS? Pomysł z wyświetlaniem licencji też dobry, chociaż wolałbym informacje o licencji: Typ licencji(darmowa/płatna) czyli np tak: Freeware(darmowa)

#Linki bezpośrednie i asystent-lepiej byłoby gdyby wrócił stary układ, a w przypadku braku asystenta po prostu zmienić przycisk "Pobierz" na szare a bezpośrednie zostawić, ewentualnie Zmienić na zielony a pod napisem "Pobierz" informacje "Link bezpośredni".

#Czekam z niecierpliwością na powrót skórek w różnych odmianach kolorystycznych, a nie obraziłbym się za motyw umożliwiający powrót do starego układu, kolorystyki i sposobu działania strony (po prostu poprzedniego układu kategorii, newsów w całości na głównej itd....), bo teraz drażni mnie niewykorzystana przestrzeń i "scrolowanie" żeby mieć dostęp do informacji dotyczących np najpopularniejszych programów

@Krogulec-błędem w tym przypadku było, że betatesty były zamknięte i ograniczone tylko i wyłącznie do aktywnych pod określonym względem użytkowników. Nie było by takiej nagonki na redakcje, nie byłoby narzekań że zrobiliście falstart jak z Microsoft z Vistą.

Życzę powodzenia w rozwijaniu serwisu i pozdrawiam czcigodną redakcję. :-) Mam nadzieję, że pójdziecie w dobrą stronę, bo lubię odwiedzać portal i go czytać.

alucosoftware   7 #110 07.08.2013 23:38

@tomick
Na admin(at)dobre...

bezel   6 #111 07.08.2013 23:41

Przydało by się też ocenianie komentarzy co by można likwidować zbędny spam :)
Edycją komentów też bym nie pogardził ;)

neXt___   12 #112 08.08.2013 00:15

Wprowadziliście małe zmiany, jest dobrze, a w każdym bądź razie. Numeracja komentarzy, sprawdzanie useragenta, okienko do zostawiania wiadomości jak w starej wersji, nie trzeba już bezsensownie klikać. Póki co, jest tutaj ponad 100 wiadomości i strona nie zacina sie - wow! Czekam jeszcze na ładniejszą skórkę - może konkurs wśród użytkowników?

tomaszziemann   2 #113 08.08.2013 00:26

Strona bardzo czytelna i nowoczesna. Zgadza się, że trzeba było się odrobinę przestawić i pozbyć starych przyzwyczajeń, ale już wyrabiam sobie nowe i się przestawiam. Czcionka jest większa, więc przyjemniej się czyta artykuły. Pozdrawiam ekipę dobrychprogramów! Dobra robota!

vera109   10 #114 08.08.2013 00:26

Lipa i tyle. niby pytacie i zacheciacie do wypowiedzi, ale zawsze jest "uważam, ze", "wiem, ze", "wszyscy mowia, ze" "większość mowi, ze", "lepsze jest..." , "super jest...." , a może by tak trochę się wysylic i skondensować wersje strony która odpowiadalaby użytkownikom po rozpisaniu refernedum. który interfejs jest lepszy ? o ile sobie przypominam nic takiego nie było. cos się komus przysnilo i narzucil styl tabletowy na pc. trochę nie halo. ogolnie może być ale strona upodobnila się to phishingowych stron które laduja się kiedy walnie się literowke w pasku adresu. (czujecie analogie?) nowy jest jak najbardziej ok, stary był lepszy i od razu widać było ze portal jest treściwy, obecnie .... od taki tam kolejny windows vortal. ;/ w stylu tips and tricks. szału nie ma. a dupy nie urywa. jest tylko ok.

B.Andy   4 #115 08.08.2013 00:38

Dwa rozszerzenia do przeglądarki i można wrócić do dawnego layoutu: http://forum.dobreprogramy.pl/przywracamy-dawny-wyglad-wortalu-update-t541364.html
[więcej już nie będę tego reklamował, obiecuję ;d]

arekman5   9 #116 08.08.2013 00:43

Ogólnie to super że poprawiacie, podciągnijcie jeszcze tą wydajność i dodajcie skórki proszę (mam tylko nadzieję, że skórki będą podmieniały tło, również pod tekstem) a będzie dobrze. Swoją drogą szkoda że ta strzałeczka pod newsem, by zaprezentować całą treść artykułu odsyła do nowej strony, a nie po prostu rozwija resztę tekstu. Ale spoko, domyślam się że to najpewniej ma związek z reklamami, a portal musi przecież zarabiać. :D

  #117 08.08.2013 07:58

W skrócie:
Konieczna jest opcja która zmienia na wybrane przez użytkownika:
- kolor tła i czcionki (nie każdy lubi nawet to mniej białe tło)
- czcionka (czasem czytamy w różnych warunkach oświetlenia)
- justowanie (wolę justowanie do prawej i do lewej, a nie tylko do lewej)

  #118 08.08.2013 08:18

Nikt nie jeździ przez całe życie tym samym samochodem ! Może to wydać się dziwne ale powiem od razu dobra robota zdecydowanie lepiej, mi nowy wygląd Dobrych Programów od razu się spodobał. Stary powiem szczerze od jakiegoś czasu zaczynał mnie denerwować i już irytować. Teraz wszystko jakoś tak estetyczniej i schludniej. I BARDZO DUŻY PLUS ŻE WRESZCIE POPRAWILIŚCIE WYSZUKIWARKĘ !!!
A jeszcze dodam że czcionka jest o wiele lepsza fajnie się czyta. Za czcionkę również wielkiego plusika

DOBRA ROBOTA !!!

  #119 08.08.2013 08:31

Na mobilnych zjada ć z tytułu i zostaje "nowe dobreprogramy, wieś z frontu":)

  #120 08.08.2013 08:31

Na mobilnych zjada ć z tytułu i zostaje "nowe dobreprogramy, wieś z frontu":)

  #121 08.08.2013 08:58

Dobrze że bierzecie do siebie sugestie, i cieszę się że widzę zmiany na dobre mimo że negatywnie podszedłem do zmian na początku. Nie wiem pod jakimi przeglądarkami testujecie stronę, ale sugeruje zwrócić uwagę na działanie strony pod Operą trochę kuleje tam z wydajnością, i chyba coś się wam uszkodziło z paskiem „FLESZ” na stronie głównej.
Czekam na ostateczną wersje.
Powodzenia :)

wojtekadams   19 #122 08.08.2013 09:06

Jeszcze jedno mnie boli:
- w niektórych newsach pojawiają się WIELGACHNE fotki tuż pod Tytułem, jednym z takich artykułów jest ten o LG G2: http://www.dobreprogramy.pl/LG-G2-juz-oficjalnie-potezny-ciekawy-i-nietypowy,New...

Ta fotka nie jest czasem za duża ?

wojtekadams   19 #123 08.08.2013 09:07

Mam rozdzielczość 1080p na swoim monitorze i muszę przewinąć 3-4x scrollem żeby zobaczyć tekst.

  #124 08.08.2013 09:41

@wojtekadams - dobra jest, to właśnie o to chodzi, żeby była duża. Ja tam lubię taki foty :)

  #125 08.08.2013 09:41

jest świetnie. Bardzo mi się podoba.

steemm   12 #126 08.08.2013 09:45

A dla mnie to porażka że znaczna część ekranu po prostu się marnuje w rozdzielczości fullHD...

Axles   18 #127 08.08.2013 10:03

Co wam się znów marnuje, zmarnować to można jedzenie wyrzucając je, a nie miejsce na stronie, bo te nic nie kosztuje, a przynajmniej nas czytelników ( no może poza wysiłkiem włożonym w dodatkowy rozruch palucha na kółku myszki). Mnie nowa strona bardzo przypadła do gustu, po prostu jest intuicyjna, szybka, czytelna a głównie tego oczekuję po stronie. Są jakieś drobne niedoróbki, ale te są szybko naprawiane, jeszcze wczoraj nie mogłem edytować komentarzy, a dziś już mogę :)

PeJo   10 #128 08.08.2013 10:26

Na początku faktycznie byłem sceptycznie nastawiony na nowy layot... wielka siła przyzwyczajenia. Teraz mam nieco odmienne zdanie, emocje opadły więc mogę powiedzieć - PODOBA MI SIĘ. Oczywiście jest jeszcze dużo do zrobienia ale kierunek jest OK, tak trzymać :)

- zbyt duże fotki, które "przysłaniają" treść,
- jaskrawe tło bez możliwości jego zmiany,
- brak regulacji wielkości czcionki, etc, etc... na razie dużo tych braków

Pozdrawiam

dzikiwiepsz   13 #129 08.08.2013 10:29

Tylko czemu wygląd musi być w stylu modern ui, nie przeszkadza mi to nawet fajny taki styl, ale ostatnio widzę że wszystko idzie w ten styl nawet firefox z swoją ikoną dołączył do tego.

  #130 08.08.2013 10:32

Czasami, aby coś zmienić trzeba odpocząć. Brakuje Wam zapomnienia o portalu dobreprogramy. Dla Was ten portal stał się nudnawy i to jest zrozumiałe. 2 lata "odwyku" dla redakcji. Czytelnicy lubią poprzednią wersję, na której spędzali kilka chwil dziennie, nie odczuwając nudy.

Szuri21   17 #131 08.08.2013 10:39

Idą zmiany! Będzie rewelacja! Piszę to w pełni świadomie. Uczestniczyłem w beta testach, podsuwałem kilka pomysłów i wyrzucałem kilka żali. Na szczęście redakcja ma na względzie opinie użytkowników (wbrew wielu opiniom, że tak nie jest). Do nowego wyglądu już się przyzwyczaiłem w pełni. Braki w postaci RWD widzę, że zostaną nadrobione więc mój największy zarzut w stronę nowej odsłony DP nie będzie miał racji bytu. Jeszcze tylko zostaje jedna moja drobna sugestia. Strona mobilna jest bardzo fajna, ale zastanowiłbym się czy jest sens wczytywania komentarzy pod wpisami razem z artykułem. Czasami są tam kosmiczne dyskusje, które dłuższą chwilę się ładują. Czy nie byłoby dobrym pomysłem w wersji mobilnej ładowanie samego artykułu, a pod nim ewentualnie przycisk 'wczytaj komentarze'.

  #132 08.08.2013 10:40

Widok jest bardziej ergonomiczny?
Dla kogo?
Co ma wspólnego z ergonomią coś takiego jak na załączonym screenie?

http://www.iv.pl/images/49448977303059050114.jpg

Ja oczywiście rozumiem, że skoro ktoś coś zrobił i spotyka się z krytyką, to potem w odpowiedzi usiłuje za wszelką cenę wykazać, że i chciał dobrze i zrobił dobrze i tylko to... przypadkowe i nie potrafiące docenić wzniosłych idei społeczeństwo nie dorosło do poziomu reprezentowanego przez światłe i nad wyraz (ja powiem, że NADMIERNIE) KREATYWNE UMYSŁY.
Idziecie już nie ścieżką, nie drogą ale autostrada przetartą przed wami przez Microsoft. Autostradą, która nazywa się AROGANCJA I LEKCEWAŻENIE UŻYTKOWNIKÓW.
I najwyraźniej coś się wam pomerdało jeśli chodzi o priorytety: to nie my jesteśmy dla was tylko wy dla nas.
Prostą konsekwencją tego faktu jest to, że skoro wy nas olewacie i macie nas "tam, dokładnie tam" uważając się za niepodlegających krytyce geniuszy, to my po prostu w tak przerastającym nas "entelektualnie" towarzystwie źle się czując nie mogąc pojąć idei lęgnących się na waszych wyżynach intelektu, po prostu pójdziemy tam, gdzie taki plebs jak my nie jest obrażany, jest szanowany i doceniany, mile widziany jako ten, dzięki któremu serwis staje się atrakcyjny dla reklamodawców co generuje zyski.
A wy?
Bawcie się dalej w apologetów waszych pobratymców intelektualnych z Microsoftu, wychwalajcie pod niebiosa dowolny chłam przez MS wytworzony, propagujcie ich chore koncepcje i jeszcze głupsze ich implementacje... - tylko czy macie taki bufor w postaci rezerw asonansowych jak MS?

  #133 08.08.2013 10:50

@dzikiwiepsz "nawet firefox z swoją ikoną dołączył do tego." - ale, że co? Ikona firefoxa jest kwadratowa? Coś mnie ominęło? Nie doszukuj się analogi tam gdzie ich nie ma...

xdeg   1 #134 08.08.2013 10:55

Bardzo mi się podoba nowa strona. Paski po bokach trochę przerażają, ale całość ma fajny retro klimat.

synek03   9 #135 08.08.2013 11:10

Brak mi pod newsami, gdzie zaczyna się sekcja "------ Komentarze -------" w nawiasie ile jest komentarzy pod tekstem, jak tutaj, na blogu, w nawiasie (x) oraz numerowanie każdego kolejnego komentarza pod newsem, jak na blogu (#1, #2, ..... #55).
Przyzwyczaiłem się do tego, na blogu dalej to funkcjonuje, to dlaczego nie może na głównej?

  #136 08.08.2013 11:18

@synek03 czytać, czytać co się komentuje... "Wróci numeracja komentarzy"

marson1   14 #137 08.08.2013 11:34

@cebula a co z tym przyciskiem wersja do wydruku? Nie ukrywam, że teraz ciężko się czyta stronę przy pomocy "gadaczki" wcześniej zaznaczyłem np. newsa i miałem czytanego newsa a teraz chcąc przeczytać newsa i komentarze to po raz Nty słucham zajawki innych tekstów i informacjami o redaktorze, który napisał danąpublikację, wyjściem z tej sytuacji byłoby właśnie wyczyszczenie tekstu z "dodatkowych" treści.

rgabrysiak   14 #138 08.08.2013 11:43

Porównując stronę główną z beta testów, tą, która wystartowała na początku sierpnia widać, że powoli uciążliwe błędy znikają.

Dzięki za przywrócenie sekcji Ostatnio na forum, a jeśli jeszcze będzie można ją sobie dowolnie przesunąć to już będzie rewelacja.
Miło, że wreszcie wszystkie kafle mają ostre kształty, pamiętam, że się o to czepiałem i widzę, że warto było.
Kolejny plus za dodanie "strzałek” do paska flash, teraz nie musimy już czekać aż sam się on nam przewinie w przypadku, gdy coś przeoczymy.
Oczywiście jeszcze sporo rzeczy wymaga poprawy, ale i tak jest lepiej niż było.

Dla mnie dwie najważniejsze zmiany, które powinny się pojawić to licznik komentarzy oraz to, że odpowiedź na dany komentarz powinna pojawić się tuż pod nim a nie na końcu.

Proponowałbym jeszcze dorzucić do Newsów a dokładniej do bocznej listy pozycję Demonstracje oraz Wideo. Teraz ciężko je znaleźć.

Kolejna uwaga, rozumiem, że lubicie duże zdjęcia, ale w tym przypadku chyba lekko przesadziliście:
http://www.dobreprogramy.pl/Naukowcy-alarmuja-robi-sie-za-malo-by-zapobiegac-uza...
News zajmuje mniej miejsca niż zdjęcie :P

Następna propozycja, skoro usunęliście ikony programów w sekcji "Nowe wersje" może warto zrobić to samo z sekcją "Najpopularniejsze programu"?

I ostatnia rzecz, na ten moment, do której się przyczepię to dolna sekcja "Zobacz, co testujemy",
Może warto przesunąć ją nieco niżej (a w wolne miejsce dodać jeszcze jedna pozycję artykułu) a jej szerokość dopasować do szerokości kafli u góry strony?
Strona wyglądałaby dużo lepiej.

Autor edytował komentarz.
  #139 08.08.2013 12:18

Mi sie nie podoba nowy layout. wszystko sie ze soba zlewa.

Cebula REDAKCJA  19 #140 08.08.2013 12:29

Dziękujemy za wszystkie komentarze, nie odpisujemy teraz na każdy bo postanowiliśmy przeanalizować wszystkie Wasze sugestie. Wyciągnęliśmy z komentarzy w tym wątku listę sugestii, zbierzemy się i wszystkie przegadamy. Nie będziemy odpowiadać na zasadzie "fajny pomysł" tylko ustalimy co możemy wprowadzić w życie, co w pierwszej kolejności, a co później. W każdym razie nic nam nie umknęło z tego co napisaliście :) Oczywiście nie oznacza to, że od tego momentu nie czytamy komentarzy i lista się zamknęła ;)

synek03   9 #141 08.08.2013 13:00

@gowain
faktycznie jest :D skakałem po tekście i gdzieś mi umknęło :D dzięki za zwrócenie uwagi :)

kr2ysiek   7 #142 08.08.2013 13:10

Wyjustujcie tekst, lepiej się czyta niż wyrównany do lewej. Tak jest chyba w każdej książce, nie bez powodu.
Mam nadzieję, że będzie ciemniejsza wersja, w nocy biel razi po oczach. ;)

Eregus   2 #143 08.08.2013 13:34

Mnie się jedynie nie podoba, że layout jest niezgodny z niektórymi przeglądarkami (Firefox 23.0, nie działa wiele funkcji, m. in. dodawanie komentarzy czy ta pinezka), no i że layout nie dostosowuje się do szerokości ekranu - na takim 1920x1200 można by zmieścić wieeele więcej rzeczy.

  #144 08.08.2013 13:58

@Eregus od początku testuję nowy layout na FF 23 i wszystko działa... nie sądzę, żeby takie rzeczy jak piszesz nie były zauważone przez Redakcję, więc podejrzewam, że jednak coś siedzi po Twojej stronie... chyba, że się mylę i więcej osób ma taki problem?

  #145 08.08.2013 14:17

Pinezka działa w oparciu o Local Storage (czytaj: nie jest to ustawienie wysyłane do nas ;)). Na domyślnych ustawieniach Firefoksa LS jest włączony i dostępny dla witryn. Jeśli więc coś jest nie tak to raczej z dostępem do LS. Jeśli nawet na czystym profilu coś nie działa to zapraszam na tja@xenium.pl :)

czytacz   4 #146 08.08.2013 14:35

Poprawki są zdecydowanie na plus. Co do wersji dla szerokich ekranów - mam nadzieję że będzie opcjonalna, bo mi osobiście lepiej się czyta w obecnej szerokości niż jakby miała cały ekran zajmować.

Mam jeszcze drobne uwagi:
1 - w powiadomieniach widzę 2 nieodczytane, mimo że wszystkie przeczytałem

2 - czy można rozdzielić powiadomienia o wersjach beta od stabilnych? Mnie na przykład wersje beta nie interesują w ogóle a powiadomień na ich temat jest sporo...

3 - animacja przejścia fleszy mogłaby być odrobinę wolniejsza, aby było wyraźnie widać że się przewijają a nie migają. Niby niewielka zmiana ale wyeliminuje oczopląs ;)

4 - grafika tu:
http://www.dobreprogramy.pl/Aktualizacja-oprogramowania-pozwoli-lepiej-widziec-l...
jest strasznie wielka. Wg mnie powinna być maksymalnie rozmiarów kolumny tekstu, jak tu:
http://www.dobreprogramy.pl/Samsung-siegajac-w-trzeci-wymiar-dowodzi-ze-era-pami...
Nie jest to odosobniony przypadek a BARDZO przeszkadza.

5 - "Dodaj nowy komentarz" - a można dodać stary? Ograniczcie to tylko do "Dodaj komentarz".

6 - nadal nie mogę się przyzwyczaić do tej karuzeli miniatur w wykazie programów danej kategorii, wg mnie bardziej przeszkadza niż pomaga.

No, tyle. Niemniej nadal uważam że zmiana w ogólności jest ok, layout dodał "oddechu" stronie. Jest dobrze i coraz lepiej.

PS. Jak już uznacie że strona jest "dopieszczona" to fajnie byłoby zrobić porównanie. Może nawet udostępnić starą wersję poglądową żeby można było się odnieść do zmian. Byłoby to fajne doświadczenie :)

underface   14 #147 08.08.2013 14:36

istnieje jakieś rozwiązanie na przeczytanie lub podejrzenie dwóch powiadomień, które mi świecą a nie ma ich na liście? ewentualnie czy w przyszłości w ustawieniach umożliwicie wyłączenie powiadomień o aktualizacji ulubionych programów?

djfoxer   19 #148 08.08.2013 14:50

@Redakcja
Zmiany na portalu pociągnęły za sobą błędy na blogu, tak na szybkiego:

- dodanie zdjęć połączonych ([join]) rozwala czasem stronę np.
[image=z1][join][image=z2]
[image=z3][join][image=z4]
http://www.dobreprogramy.pl/djfoxer/iOS7-kopia-Windows-Phone,41860.html

- komentarze pod wpisami na blogu z linkami powodują rozjedzenia się linku:
http://www.dobreprogramy.pl/djfoxer/iOS7-kopia-Windows-Phone,41860.html#komentar...

- brak zdjęć w starych wpisach, zamiast zdjęć pojawiają się tagi [img-1],[img-2]...

Kiedy planujecie naprawę tych błędów?

okokok   12 #149 08.08.2013 16:07

Nowy wygląd DP bardzo mi się podoba. No może oprócz samego paska na górze i nie chodzi mi o to że się przesuwa - w końcu można go zablokować, ale jest jakiś taki hmm ciężki. Ma małe czcionki - IMHO mógłby być szerszy, a wyszukiwarka powinna być bardziej zaznaczona - teraz zlewa się z tłem.

  #150 08.08.2013 16:27

@alucosoftware: Poprawka galerii wypłynęła w podróż, wkrótce pewnie pojawi się na produkcyjnej wersji :)

strateg   5 #151 08.08.2013 16:47

Bardzo mi brakuje stalego zestawu linkow do najpopularniejszych programow jaki znajdowal sie na gorze strony z programami w starej wersji. Mysle ze to bylo bardzo przydatne.

Miyazawa   4 #152 08.08.2013 16:54

Jeśli chodzi o wersję mobilną, to jest spory problem. Na Lumii 800 nie działa wysuwanie paska menu, przez co nie mam możliwości poprawnego nawigowania po vortalu. Mogę zadowolić się tylko stroną główną i odnośnikami na niej umieszczonymi.

strateg   5 #153 08.08.2013 16:54

Ulubione programy w tej odslonie przy tej czcionce i w takim wykonaniu sa troche bez sensu. Wrzucenie tam kilku programow i opisowy uklad ze zdjeciami to od razu kilka stron do przewiniecia/przeklikania. Na co to komu potrzebne. Jak je lubie to wiem co to jest. zamiast tego ukladu przydaloby sie cos co zmiesci sie na jednej stronie. Zreszta to udogodnienie dotyczy tylko osob zalogowanych. A co maja zrobic osoby nie zalogowane ano chyba tylko szukac i klikac czyli wracamy do podstaw (klikajcie i nabijajcie nam kase a my i tak wiemy co dla was najlepsze)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #154 08.08.2013 17:28

Stanowcza przesada z tymi zdjęciami na cały ekran. W pełni popieram przedmówców. Wygląda to okropnie i jeszcze bardziej denerwuje.

http://users.dpcdn.pl/DjLeo/img/porownanie/za_duze_grafiki.png

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #155 08.08.2013 17:31

Na 22 calowcu, cały ekran zajmuje tylko tytuł i zdjęcie. I w dodatku jeszcze się nie mieści całe zdjęcie :) Przyciąć do szerokości treści newsa i już. Albo może lepiej by było nawet dodać nad kolumną "O autorze" o takiej samej szerokości jak ta kolumna. A treść newsa niech będzie od samej góry. Tylko to trzeba by było sprawdzić czy zdjęcie nie będzie za małe wtedy.

Banan   10 #156 08.08.2013 17:42

Również moim zdaniem te zdjęcia są za duże i mam na myśli zdjęcia dodawane na samym początku newsa. Mam 23 calowy monitor w FullHD, a zamiast newsa mam zdjęcie na cały ekran. Jeśli ktoś chciałby sobie coś powiększyć to wystarczy kliknąć. Według mnie pierwsze zdjęcie powinno być takie jak pozostałe zdjęcia w newsach czyli na szerokość newsa, a nie jeszcze zachodzące przed prawą kolumnę. Ponadto przychylam się do uwag co do wyjustowania tekstu.

  #157 08.08.2013 17:47

Piszę co jakiś czas. Krytykuję lub chwalę, ale to nie jest istotne. Wczoraj powiększyłem sobie stronę w Operze o jakieś 150% mogę zdjąć okulary i wyraźnie widzę. Namacham się tym kółkiem od myszy jak diabli, aby przewinąć treści. Ja naprawdę mam monitor 1920x1200. Zobaczcie jak to wygląda na tak wielkim ekranie :) . I ten biały kolor w tle: ECO. Brak słów.

CezaR83   11 #158 08.08.2013 18:10

Dlaczego teraz w powiadomieniach klikając NIE w X tylko obok zamiast przynosić do konkretnego miejsca kasuje powiadomienie? :/

CezaR83   11 #159 08.08.2013 18:16

Na IE jest dobrze ale pod firefoxem 23 (X) jest domyślnie podświetlony i zamyka powiadomienie!

Łukash   10 #160 08.08.2013 18:55

+1 za [x] w powiadomieniach.
Kolejny dobry powód aby poszerzyć stronę ;) :
http://wstaw.org/m/2013/08/08/Przechwytywanie1.PNG
zrzut z IE9 , na O/Fx jedynie nazwa wchodzi na gwiazdki

xomo_pl   24 #161 08.08.2013 19:22

fajnie, że podstrona newsy od razu wyświetla wszystkie ;)

od czasu zmiany w galerii jest dziwny problem z dodawaniem zdjęć: pierwsze zdjęcie da się dodać przyciskiem a drugie i kolejne tylko przez drag & drop co jest uciążliwe bo trzeba przeglądarkę zmnieszać do okna.

Opera 12.15 x64

wacek   17 #162 08.08.2013 19:40

Chyba coś nie tak jest z wyszukiwarką...
Np. szukając aplikacji OpenOffice wpisuje w wyszukiwarkę "office" i wyskakuję tylko produkty MS
Wcześniej było inaczej

NeoNek   2 #163 08.08.2013 20:21

Myślałem że będzie tysiąc razy gorzej, ale nowy wygląd... podoba mi się. Jeszcze tylko 1 sprawa.
Upodobnijcie bloga i forum do strony głównej, bo interfejs nie jest spójny.

Oprócz tego portal działa płynnie i jest przejrzysty.

NeoNek   2 #164 08.08.2013 20:21

Myślałem że będzie tysiąc razy gorzej, ale nowy wygląd... podoba mi się. Jeszcze tylko 1 sprawa.
Upodobnijcie bloga i forum do strony głównej, bo interfejs nie jest spójny.

Oprócz tego portal działa płynnie i jest przejrzysty.

Airborn   8 #165 08.08.2013 20:24

A wiadomo co z powiadomieniami o nowych artykułach via XMPP?

alucosoftware   7 #166 08.08.2013 20:38

@tomick
Mała rzecz, a cieszy :)

  #167 08.08.2013 21:11

Uzupełnienie do mojego wczorajszego komentarza #86
Podstrona newsy zaczęła wreszcie wyświetlać opcję wszystkie na starcie, dla mnie jeden zbędny klik mniej :-)
i faktycznie nie zauważyłem, że link do strony producenta programu jest dostępny, ale dopiero po wejściu na stronę z listą wszystkich programów producenta, sam się w końcu domyśliłem, a dzisiaj doczytałem komentarz #11
Czekam jeszcze "z utęsknieniem" na możliwość użycia skórek, bo ta ogólnie obecna biel, daje po oczach...

okokok   12 #168 08.08.2013 21:44

DjLeo, myślę że lepszym rozwiązaniem było by wstawianie niskich zdjęć - taki panoramiczny pasek przez całą szerokość ale niski i zaraz pod nim tekst i kolumny.

  #169 08.08.2013 21:51

@alucosoftware: Dosłownie mała rzecz - display:inline; vs display:inline-block; :P hardcore, nie myślałem, że coś takiego zobaczę w IE10 ;)

rgabrysiak   14 #170 08.08.2013 22:11

Tak na spokojnie przeglądając portal wpadła mi na myśl jeszcze jedna sugestia, czy awatary użytkowników nie mogą być w całym serwisie jednakowej wielkości?
A jeżeli nie, to czy w recenzjach programów awatary autorów recenzji nie mogą być jednakowej wielkości ja te w komentarzach poniżej?
Teraz to trochę dziwnie wygląda, zresztą spójrzcie sami:
http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Office-Home-and-Student,Program,Windows,18...

alucosoftware   7 #171 08.08.2013 22:16

@tomick
Wysłałem mejl z jeszcze jednym IE-potworkiem

foreste   16 #172 08.08.2013 22:27

@tomick nadal strona straszy swym pseudo czytelnością ;P

Banan   10 #173 09.08.2013 02:06

Piszę to już po raz kolejny. Czy tylko mi przeszkadza, że avatar na górze strony jest okrągły, a później przechodzi na pasek i tam jest kwadratowy?

wojtekadams   19 #174 09.08.2013 08:27

@Banan
Tak tylko Tobie:P

Szuri21   17 #175 09.08.2013 09:32

@okokok

W pełni popieram niskie zdjęcia. Przeciągnięte po całej szerokości strony, ale niskie.

max1234   11 #176 09.08.2013 10:47

Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, ale "X" nie wyświetla się poprawnie w powiadomieniach (Firefox 23): http://wstaw.org/m/2013/08/09/screen4.png :(

manieKMP   7 #177 09.08.2013 11:33

@max1234, było pisane/zgłaszane na forum (pod tym wpisem w sumie CezaR83 o tym chyba wspomina)...
Ogólnie, przynajmniej w Fx, ma to związek z pozycjonowaniem absolutnym ikon "oznacz jako przeczytane" i "usuń powiadomienie z listy". Na tej przeglądarce błąd poprawia zmiana "position: absolute;" na "position: relative;" dla wpisu "#header .panel-user .notify li .support-action > *", tylko teraz trzeba byłoby się zorientować, czy w innych przeglądarkach ta zmiana nie wywoła "wysypania" się wymienionych ikon, innymi słowy, żeby nie było, że na Fx zacznie działać, a na reszcie przeglądarek ikony powędrują gdzieś na środek.

PS. Przykład, przed i po zmianie wspomnianego pozycjonowania w Fx:
http://forum.dobreprogramy.pl/zglaszanie-bledow-nowej-wersji-portalu-t540838-45....

  #178 09.08.2013 11:49

Nie wiem czy ktoś zgłaszał, ale po kilku dniach mam wrażenie, że warto coś zrobić na wersji mobilnej do szybszego schodzenia w dół (tak, w dół). Jak jest powiedzmy już nawet 50-60 komentarzy pod danym materiałem, to robi się palcem mega-scrolla na telefonie. Wychodzi na to, że lepiej włączyć wersję zwykłą i przewijać szybciej w widoku "oddalonym".

Łukash   10 #179 09.08.2013 12:22

Można by było dodać przycisk (Go to hell ;)) - Do dołu na mobilnej ?

Łukash   10 #180 09.08.2013 12:35

*na mobilnej w newsie. Ale chyba coś mi się pokręciło :P - nie zwracać na te dwa komenty uwagi ;)

wojtekadams   19 #181 09.08.2013 16:04

Mam pytanie. W jaki sposób są wybierane miniatury do wpisów blogowych na http://www.dobreprogramy.pl/Aktualnosci,Blogi,0.html ?

  #182 09.08.2013 17:37

@Druedain
@Radek68
Nie zrozumiałem. Wystarczy podłączyć pod monitor miernik energii elektrycznej i wszystko jest jak na dłoni.
Niższa jasność powoduje istotne zmniejszenie zużycia energii. Dodatkowo ciemne kolory, tła, itd. robią to samo. Mam monitor 24" 1920x1200 Dell z matrycą IPS i robiłem wiele testów zużycia energii. Przy odpowiednich ustawieniach i jasności wyświetlanych witryn zamiast zużycia 40 Wat mam tylko 30 Wat.

jaredj   11 #183 09.08.2013 17:47

Nie mogę tu dodać komentarza, takiego bardziej skomplikowanego, co jest?

dakwolsz   3 #184 10.08.2013 13:01

Windows XP, Chrome -> nadal pasek górny znika. Na Windows 7/8 jest ok.

skocztu   2 #185 10.08.2013 15:36

Nie ma wyjścia i nie ma alternatywy, przynajmniej ja nie mam i muszę dostosować się do nowego wyglądu. Wierze tylko, że będą zmiany, ze nie zostawicie tego jak jest. A jest cięzko ! Czy nie możnaby wprowadzic choc niewielkiej przerwy między kolumnami na stronie startowej ? Wiadomości flesz i prawa kolumna zlewają się i są bardzo przez to niewygodne. I jeszcze jedno : po wybraniu jakiegoś programu i wyświetleniu jego opisu brakuje strasznie tego co było: programy podobne, tego samego producenta, czy tej samej grupy. Tego mi bardzo brak. Pogorszyła się też szybkość pobierania.

  #186 11.08.2013 13:50

No i są useragenty w nowych komentarzach.
Dziękować! :)

  #187 11.08.2013 13:55

Na telefonie se x8 ze stockowa przegladarka pasek nawigacyjny wola o pomste do nieba. Nie miesci sie na calym ekranie, przez co nie mozna go wylaczyc. Poza tym nie trzyma sie gornej krawedzi (jest bardziej na srodku), co jest klopotliwe w czytaniu. Odnosnie kolorystyki zgodze sie z przedmowcami. Powinien byc do wyboru ciemny motyw. W chwili obecnej jestem zmuszony uzywac negatywu

Radek68   21 #188 11.08.2013 22:24

[PROPOZYCJA]

Warto zmienić jeszcze jedną rzecz - przy komentarzach domyślnie pokazana jest opcja "odpowiedz", natomiast po najechaniu myszką na komentarz pojawiają się jeszcze, obok tej pierwszej, opcje "zgłoś do moderacji" i "ukryj komentarze użytkownika", (takie zachowanie jest OK, nic nie przeskakuje), natomiast przy własnym komentarzu nie ma żadnej domyślnie wyświetlanej opcji, a dopiero po najechaniu myszką na swój komentarz pojawia się opcja "edytuj", która powoduje przeskakiwanie w dół całej strony poniżej tego komentarza.
Czy nie lepiej byłoby pozostawić opcję "edytuj" stale widoczną, tak, aby nie szarpało stroną przy przeciąganiu kursorem po komentarzu?

Łukash   10 #189 12.08.2013 12:07
  #190 12.08.2013 13:10

mam problem robiłem wczoraj przywracanie systemu do momentu, ustawień fabrycznych i teraz nic nie chce przejść do pulpitu i jak mogę to naprawić

rgabrysiak   14 #191 12.08.2013 16:01

@arii12
"mam problem robiłem wczoraj przywracanie systemu do momentu, ustawień fabrycznych i teraz nic nie chce przejść do pulpitu i jak mogę to naprawić"

A co to ma wspólnego z tym wpisem czyt. ze zmianami na portalu DP?

  #192 13.08.2013 13:30

@Cebula
W starej wersji portalu był taki dział, który nazywał się "Video". no i w nim były podkategorie zawierające klipy z różnych wywiadów, targów i wiele innych. Teraz muszę tego wszystkiego szukać w newsach, a nawet niektórych materiałów nie ma np: Relacja z SONY Open House 2011.
Zabrakło też poddziałów zawierających tapety na pulpit i "Tydzień z piratem".
A teraz pytanie: czy te wszystkie rzeczy, o których piszę zostaną w przyszłości przywrócone?

tedtom   4 #193 13.08.2013 15:37

Który żałobnik wymyślił taki ponury cmentarny wygląd , dzisiaj po długiej nieobecności w domu zajrzałem na Wasz portal i się wystraszyłem że w redakcji doszło do jakiegoś przykrego wypadku . Całość ,mało czytelna , sprawia nie miłe wrażenie . Chętnie bym zobaczył Wasz portal a starej szacie ,która była łatwo czytelna i przyjazna dla czytającego. Pozdrawiam .

andreandre   1 #194 16.08.2013 22:36

"Jestem jednak pewny, że czasami zmiana jest potrzebna..." no to bądź pewny w dalszym ciągu, ja także podjąłem bolesną decyzję...NOWE DP odchodzą w moje zapomnienie-żegnam.

  #195 21.08.2013 00:25

Tak bardzo nie lubię klikać na newsy, wyszukiwanie programów też jest uciążliwe - a głównie z tych dwóch możliwości korzystałem do tej pory.
Niepojęte, że ciągle się to zdarza - zmiana z dobrego na gorsze. Czy ktoś w ogóle o to prosił? Czy były setki niezadowolonych? Nie? To jak wytłumaczyć zmianę? Jeśli nie wiadomo o co chodzi to... Czy teraz, gdy użytkownicy będą klikać setki razy na minutę, reklamodawcy będą wreszcie usatysfakcjonowani?
Nikt się nie obraża, że trzeba zarabiać, bo wszystko kosztuje, ale po co mydlić ludziom oczy?
Wystarczy prawda. To jaka ona jest?