Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Program tygodnia: Asystent pobierania ;(

Informacja o pojawieniu się „asystenta pobierania” wywołała prawdziwą burzę z piorunami, nie ma co, zdrowo nam się dostało ;) Nie chcemy jednak chować głowy w piasek, nie chcemy też zamiatać sprawy pod dywan, wolimy wyciągać wnioski. Zawsze Was słuchaliśmy i to się nie zmieni, oczywiście nie zawsze możemy wszystkich uszczęśliwić, ale próbujemy.

Na dobry początek, dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników udostępniliśmy w profilu możliwość permanentnej rezygnacji z pobierania za pomocą „asystenta”. Jeśli komuś nie pasuje wystarczy wyłączyć i asystent przechodzi do historii…

Wróćmy do genezy, jako że mi przypadła ta radosna funkcja chłodzenia nastroju to w kilku słowach o powodach zmian. Tak jak napisaliśmy, od już dobrych kilku miesięcy zmagamy się z problemem dobre-programy. Problem wbrew temu co się może wydawać wielu jest naprawdę poważny. Odpowiadamy na mnóstwo maili od osób, które czują się pokrzywdzone przez ten serwis, a zwykle pretensje mają do nas, sądząc, że to my wyłudzamy od nich pieniądze. Przekrój maili jest naprawdę wyjątkowo szeroki, od bluzgów, których nie odważę się zacytować do płaczów przestraszonych nastolatek (po takich mailach jakie otrzymują, sam bym się chyba rozpłakał). To naprawdę przykre. Jeśli ktoś chce się wczuć w sytuację 13-latka, to zapraszam do lektury standardowych maili, które dzieciaki dostawały: pierwszy i poprawka. Dlaczego mówię o dzieciakach, bo większość "trafionych" to dzieci i kobiety...

Prosimy więc o pomoc producentów programów antywirusowych, aby ich oprogramowanie uruchamiało alerty na takich stronach. Nie jest łatwo, bo metodologie działania takich stron są bardzo przemyślane. Niektóre firmy, takie jak choćby ESET ostrzegają swoich użytkowników. Nie zawsze jest to jednak takie proste, bo czasami muszą zmagać się z atakującymi ich prawnikami. Szacunek więc dla ESETa. Toolbar AVG również przyszedł nam z pomocą. Nie jestem miłośnikiem serwowania takich „bajerów”, ale w tym przypadku może to być konkretna korzyść. Z portalu korzysta mnóstwo osób, które, w przeciwieństwie do Czytelników tego bloga mają bardzo małe doświadczenie w bezpiecznym poruszaniu się po sieci. Być może to im pomoże, czas pokaże.

Pojawiły się głosy, że chcemy zarobić. Czy może być inaczej gdy instalator zawiera reklamę? Oczywiście, że zarabiamy na instalatorze. Nie jest to jednak ślepe dążenie do zasypywania się złotem. Obecnie utrzymanie portalu w Internecie, zarówno dużego jak i małego jest niezwykle trudne. Światowy kryzys, który może w naszym kraju nie jest tak mocno odczuwalny, wpływa jednak na budżety reklamowe – te obcinane są w pierwszej kolejności. Dodatkowo reklama w sieci jest bardzo tania, trudno ze zwyczajnej reklamy odsłonowej przetrwać, zwłaszcza gdy nie emituje się form skrajnie agresywnych. Nie przypadkiem coraz większą popularnością wśród dostawców treści cieszą się systemy pobierania opłat za dostęp do treści, jak choćby Piano, z którego korzysta m. in. tak duży polski wydawca jak Agora. Nie oferujemy płatnej treści i nie zamierzamy oferować, jakoś jednak musimy funkcjonować. Paradoksalnie uznaliśmy, że asystent z reklamą nie jest złym rozwiązaniem, ponieważ nie jest obowiązkowy, można wybrać opcję pobierania bezpośredniego, a przeciwnicy tej formy mogą wyłączyć ją w ogóle w profilu. Jest to więc forma, która w żaden sposób nie ogranicza dostępu do contentu.

Asystent zresztą nie musi być zły, faktycznie na tym etapie jego funkcjonalność nie oferuje wartości dodanej jaka powinna się w nim znaleźć, ale pracujemy nad tym, mamy nadzieję również, że dotrą do nas ciekawe sugestie od Was. Na pewno kolejna wersja będzie mniejsza, bardziej funkcjonalna, a do tego bardziej efektowna. Jeśli ktoś z Was ma ciekawe pomysły, czy wręcz ma ochotę pomóc nam w realizacji – zachęcamy do kontaktu.
Mam nadzieję, że nasze działania mimo wszystko spotkają się z Waszym zrozumieniem? Może jednak świat się jeszcze nie zawalił ;) 

inne

Komentarze

0 nowych
synek03   9 #1 05.09.2012 18:17

adres IP nie jest dowodem w sprawie sądowej, iż gdyż ponieważ (sic!) go wycofali (w USA, chyba że w Polsce dalej obowiązuje :D) mój adres IP jest ~100km ode mnie i dobrze mi z tym ;D

dla mnie asystent jest zbędnym dodatkiem ale póki co nie ruszam ;] powodzenia w walce z tą marną podróbką DP ;]

ToshioSM   4 #2 05.09.2012 18:19

Mi tam asystent wisi, ale czytając komentarze odniosłem wrażenie, że asystent pobiera pliki ze znacznie niższą prędkością. Jeszcze na dokładkę ta ironiczna reklama LTE od Polsatu z 100 Mb/s tak jakby nasz internet był do bani.

Solidny i świetny menedżer do pobierania plików to Internet Download Manager. Owszem nie jest tani, ale warto zakupić licencję. Póki co nie spotkałem lepszego menedżera, który pobierałby pliki z wykorzystaniem całego łącza. U mnie maksymalna prędkość pobierania wynosi 3.5MB/s i z taką prędkością pobiera pliki ten menedżer.

Cebula REDAKCJA  19 #3 05.09.2012 18:22

@ToshioSM

Pobiera z normalna prędkością, a co do reklamy to tak bym na to nie patrzył, jak widzę reklamę Porsche to jakoś się nie załamuję, że 100 km/h osiągam jedną kawę później ;)

djfoxer   19 #4 05.09.2012 18:27

@Cebala
WAŻNE!
Osoba niepełnoletnia ma ograniczoną zdolność do czynności prawnych. "Umowa" zawarta w taki sposób przez osobę niepełnoletnią jest nieważna! Lepiej jak już coś, stworzyć taką podstronę ,coś jakby FAQ dla oszukanych przez portal -odróbkę.

GBM   22 #5 05.09.2012 18:28

Mi też, menedżer pobierania w żaden sposób nie przeszkadza. W pełni rozumiem obawy redakcji.

Mógłbym się tylko przyczepić o te reklamy, po prostu jestem na nie wyczulony w sieci ;)

synek03   9 #6 05.09.2012 18:32

@GBM

jeszcze pół biedy jak są to sensownie ułożone reklamy jak na DP, a nie wyskakują po bokach, od góry, od dołu, pół strony po wejściu to reklamy, drugie pół zajmują te wyskakujące ;p

Cebula REDAKCJA  19 #7 05.09.2012 18:41

@djfoxer

Ja to wiem, Ty to wiesz, ale ilu 13-latków o tym wie? Masz rację, chcemy coś takiego jak FAQ zrobić, nawet podjęliśmy w tym kierunku pewne kroki we współpracy z prawnikiem o dużym doświadczeniu, w podobnych sprawach.

Over   9 #8 05.09.2012 18:44

Mi osobiście nie przeszkadza tak bardzo ale wydłuza troszke proces instalacji danego programu ale osobiście wole pobierac bez tego typu apek ;)
@Cebula
Dobrze to opisałeś i Schłodziłeś moim zdaniem klimat tym co sie "czepiali" :)

tfl   8 #9 05.09.2012 18:45

Troche z innej beczki... kto akceptuje teksty Cebuli na główną?

przemor25   14 #10 05.09.2012 18:48

@tfl
Pewnie Cebula :)

foreste   16 #11 05.09.2012 18:51

W końcu przyznaliście ze na 1 miejscy była kasa a efekt uboczny pomoc newbe ,, było od razu tak pisać bo po takich akcjach jak krogulec pisał ludzie stracili do wasz zaufanie i ludzie was wsudzili do bagna z resztą portalami , było nas zapytać może byśmy coś wymyślili co było dobre na 2 stron .

Ave5   8 #12 05.09.2012 19:10

Wyjdzie że rantuję, ale nie taki jest mój zamiar, ja i tak mam repo ;]

"uznaliśmy, że asystent z reklamą nie jest złym rozwiązaniem, ponieważ nie jest obowiązkowy, można wybrać opcję pobierania bezpośredniego, a przeciwnicy tej formy mogą wyłączyć ją w ogóle w profilu. "

Pomysł opcji w profilu pojawił się bodaj w komentarzach pod newsem o asystencie (@semtex?). Czyli uznaliście że nie jest złym rozwiązaniem dopiero po zrobieniu go, wypuszczeniu w obieg i wprowadzeniu sugestii użytkownika? To co, wcześniej był zły ale mimo to wszedł w życie? o_O


Nadal nie rozumiem też, jak ma taki asystent pomóc w walce z podróbką DP. Przypuśćmy, że mamy usera o nikłym stopniu zaawansowania który chce ściągnąć jakiś program do filmów, bo WMP znowu nie działa. Wpisuje w google "dobre programy", bo to logiczna fraza - szuka przecież dobrych programów, a nie złych. A może kojarzy nazwę z jakiegoś czasopisma komputerowego czy od znajomego.

Podróbka jest na liście wyników obecnie na miejscu 4 (wysokim) i ma zachęcającą nazwę ze słowem "Klub". Nasz user klika i wchodzi, pozamiatane. Nigdy nawet się nie dowie o asystencie.

Załóżmy jednak, że użytkownik był na prawdziwym vortalu DP i kojarzy, że powinien być jakiś asystent pobierania. Wchodzi na podróbkę, pobiera jakiś program i....widzi asystenta, bo podrobić taki program to żadna sztuka. Że nie ma zapewne żadnego podpisu cyfrowego (chociaż jakiś pewnie by skołowali)? Nic to, jak ktoś się nabiera na myślnik w adresie to i na to się nabierze, ludzie są przyzwyczajeni do dawania uprawnień każdej aplikacji i klikania "TAK/DALEJ/YES". Ba, perfidni fałszerze mogą nawet dać w swojej aplikacji monit że tylko oni są prawdziwym DP, a jako dowód przytoczyć choćby brak reklam, których mogą nie dać. Co wygląda bardziej wiarygodnie: taki monit czy asystent z reklamą? Zacytuję z ich strony:

"Badania statystyczne przeprowadzone wśród internautów potwierdzają, iż główną niedogodnością korzystania z serwisów internetowych są publikowane w nich reklamy, wyświetlane w uciążliwej formie wyskakujących okienek pop-up, dopasowanych kontekstowo reklam tekstowych, odtwarzanych automatycznie komunikatów dźwiękowych oraz audiowizualnych, jak również banerów graficznych i animowanych.
Dlatego też, w ramach Członkostwa w Klubie Dobrych Programów udzielamy Państwu gwarancję braku reklam, stanowiących zmorę użytkowników innych serwisów poświęconych tematyce legalnego oprogramowania"


AVG toolbar sporo ludzi odznaczy, część usunie z czasem z systemu, innych zrazi do używania prawdziwego serwisu (bo to podróbki często doczepiają toolbary). No i można prosić użytkowników o instalowanie go bez asystenta...Podobnie jest z ułatwianiem instalacji. Asystenta też trzeba odszukać na dysku, a w pewnym momencie jego pracy i tak wyskakuje normalny instalator programu. Niczego nijak nie ułatwia początkującym. Chyba, że w domyśle ma to działać jak Ubuntu Software Center/Muon/AppStore, czyli bez instalatorów producenta, tylko zunifikowane dodawanie nowych programów do systemu niezależnie od pochodzenia.

Autor edytował komentarz.
soanvig   10 #13 05.09.2012 19:28

Już lepiej gdyby taki asystent sam miał w sobie wbudowaną tą bazę co mają DP i w ten sposób mielibyśmy nie "asystent", tylko "centrum aplikacji"

drobok   14 #14 05.09.2012 19:34

Mogłeś wybrać, czy chcesz pobrać bez tego asystenta (a opcja w profilu, służy do zmiany domyślnego z asystentem, na opcję bez niego).

Każdy ma swój soft do pobierania (np adobe, czy ms). Czemu nie, ale jak ktoś napisał w komentarzach pod news'em jak by go w repo przerobić było by lepiej.

Krogulec REDAKCJA  22 #15 05.09.2012 19:34

@foreste: Odniosę się do tego co napisałeś, ponieważ czuję się personalnie wywołany do tablicy. Wpływy z reklam były oczywiście jednym z dodatkowych czynników przemawiających za Asystentem, ale nie sensem jego powstania samym w sobie. Zresztą nie ukrywaliśmy tego, że reklama jest (trudno jej przecież nie zauważyć), nie robiliśmy z tego tajemnicy (portal od samego początku utrzymuje się przecież z reklamy), a sam w komentarzach pisałem, że braliśmy też to pod uwagę:

http://www.dobreprogramy.pl/Asystent-pobierania-aplikacji-zrobi-wszystko-poza-ka...

Semtex   19 #16 05.09.2012 19:47

Ja dalej optuję za zmianą wielkości fontu i zmianą nazw: "Pobierz i zainstaluj z Asystentem" i "Pobierz sam plik", ta druga opcja niech jest nawet jeden punkt mniejsza ale niech będzie dobrze widoczna, i nie tak bardzo "zamaskowana", rozumiem reklamę w asystencie, Ad Block to problem dla takich Portali, jakoś zarobić trzeba (na Zlocie fajnie jest ;) ).

Kolejna sprawa, trochę przykre jest to że Portal, z którym człowiek jest jakoś związany, Zlot, znajomość ludzi twarzą w twarz, Forum, zostaje nagle zmieszany, bardzo przepraszam za wyrażenie ale inne nie pasuje, z gównem. Komentarze pod newsem mówią same za siebie, Wykop "zakopał" sprawę, mnie jako usera trochę to "zabolało"...

BTW. @Cebula, nie zapomniałem o naszej rozmowie na Integracji o przyszłości forum itd, przypomnę się jak ustaliśmy via mail ;)

Igloczek   8 #17 05.09.2012 19:53

Dobrze wiedzieliście, że asystent pobierania jest rzeczą nie chcianą - była o tym mowa na zlocie. Wystarczyło rzucić wpis na bloga i forum przed właściwym włączeniem pobierania przez niego, spłynęły by uwagi/pomysły i by wszyscy byli zadowoleni.

A tak jak zawsze w takich przypadkach pozostaje przytoczyć znane polskie przysłowie - "Mądry Polak po szkodzie" :)

  #18 05.09.2012 19:55

Proszę umieścić tekst cebuli na głównej stronie. Jako że w pierwotnej formie tekst "Asystent pobierania aplikacji zrobi wszystko, poza kawą" był do D**y.

drobok   14 #19 05.09.2012 19:55

Jak by się redakcja nie zapędziła (brak kluczowych funkcjonalności przemawiających za tak). Z pewnością flame byłby mniejszy :)

Igloczek   8 #20 05.09.2012 19:56

Ah zapomniałem o dobrych-programach. Wiem, że to może nie etyczne, ale może zastosować nie do końca legalne metody walki? Ataki na stronę, zaniżanie pozycji w google itp.

W końcu oni też walczą nie uczciwie, a tutaj była by walka w słusznej sprawie.

hausner15   5 #21 05.09.2012 20:06

@Igloczek
Nieetyczna walka też jest problematyczna:
- my prawdziwym dobrym programom nie będziemy mieli tego za złe, ale sporo ludzi stwierdzi "taki duży znany portal a zachowuje się tak nieetycznie"
- taka walka może później przenieść się do sądu - lepiej Anonimowych do DDOSa namówić ;)

Docent REDAKCJA  14 #22 05.09.2012 20:17

@Ave5:

Sam asystent niewiele pomoże w walce z podróbką, dlatego dodatkowo rozpoczeliśmy współpracę z firmą AVG i proponujemy instalację rozszerzenia zabezpieczającego do przeglądarki. Jeśli byłeś już kiedyś na dobrychprogramach i pobierałeś od nas plik (a mamy jednak sporą oglądalność i jest na to duża szansa), to jeśli skorzystasz z naszej propozycji i zainstalujesz Toolbar AVG, będzie on ostrzegał Cię przy każdym wejściu na "naszą podróbkę" i na szereg innych witryn wątpliwej reputacji na całym świecie. W ten sposób możemy ochronić mniej zaawansowanych użytkowników, którzy niezbyt dobrze orientują się w Internecie i sami nie zawsze potrafią ocenić słuszność swoich działań.

@Igloczek:

Na pewno nie będziemy z nikim walczyć metodami które opisujesz ;) Nie uznajemy ich nawet w "słusznej sprawie"...

  #23 05.09.2012 20:18

Coś w rodzaju Linuksowego repozytorium programów jest doskonałym pomysłem, można tam umieścić stonowane reklamy, chętnie skorzystam z ala "Centrum oprogramowania Ubuntu" na Windowsie, designed by Dobreprogramy. Co do toolbarów, to skutecznie zrazi ludzi do DP, szybko nauczą się pomijać metodę pobierania z asystentem.

command-dos   18 #24 05.09.2012 20:22

coś mi kolega (niezwiązany z portalem), który często pobiera oprogramowanie z DP mówił, że zaczął omijać szerokim łukiem ten portal, z racji tego, że (jak to powiedział) pobierając program, pobiera się coś innego, a on nie lubi takich jaj. Teraz nie wiem, czy czasem nie trafił na D-P... Jutro się go zapytam i go uświadomię, ale jeżeli trafił na waszego "pobieraczka", to chyba to dobrze nie wróży - z doświadczenia wiem, że sam omijam takie kwiatki na innych stronach (takie download managery) i więcej już tam nie wchodzę... Na szczęście stąd nie pobieram zbyt wiele ;)

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #25 05.09.2012 20:23

Jakoś nie mogę pokapować całej tej zadymy wokół asystenta. Na HZ jak pojawił się ten pomysł to takiego rabanu nie było, a teraz krzyk, płacz, bluzgi i lament. Skoro komuś się nie podoba to można pobierać oprogramowanie bez asystenta. A jeśli komuś dalej się nie podoba to nikt nikogo nie zmusza do korzystania z zasobów DP. Proste.
Dalej, reklamy, w jakim świecie żyją ci wszyscy maruderzy z komentarzy? Przecież w dzisiejszym świecie nie ma nic za darmo. A nasz ulubiony portal nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z DP. A przecież rachunki za coś trzeba płacić. Czy na prawdę ta reklama z asystenta jest aż tak uciążliwa? Nie wydaje mi się.
Nie rozumiem więc dlaczego Cebula poczuł sie zobligowany do tłumaczenia się ze słusznej decyzji, jaką było wprowadzenie asystenta. Zauważyliście, że posród tych ponad 400 komenty pod newsem bylo może kila pozytywnych i klika neutralnych. Dlaczego również konstruktywnej krytyki było jak na lekarstwo? Jakiś zmasowany atak na redakcję czy jak?
Ja natomiast trzymam kciuki za rozwój asystenta. Redakcjo nie dajcie się zakrzyczeć i róbcie dalej swoje. Nie podejrzewam również, że wprowadzenie asystenta zmniejszy ilość odwiedzających portal.

Kingaru   1 #26 05.09.2012 20:28

:)

a czy nie mogłoby być tak, że asystent by się tylko raz instalował, a link by był tak skonstruowany, że otwierałby się właśnie asystent? coś na zasadzie linków traktujących o ubuntu, które odpalają systemowy instalator :)

YaSiEk1989   6 #27 05.09.2012 20:29

Oj, dobreprogramy... Ostatnio bardzo się na was zezłościłem przez tego asystenta :D Robiłem format u dziewczyny i jako, że DP są moim ulubionym serwisem od software, to wszystkie niezbędne programy pobrałem u was. Nie muszę chyba mówić jakie było moje zdziwienie i rozgoryczenie, gdy 95% plików które pobrałem było aplikacją asystenta. Instalowanie tego wszystkiego było prawdziwą męczarnią. Dlatego dobrze, że jest opcja z możliwością wyłączenia tego. Szkoda tylko, że dowiedziałem się o tym dopiero teraz :P

darkmiki43   2 #28 05.09.2012 20:34

A wy ciągle to samo, że dla bezpieczeństwa. To jest tylko dla kasy zrobione. A co gorsze zrażacie nowych niedoświadczonych użytkowników. Tyle klikania, tyle instalowania. taki będzie komentarz nowego użytkownika.

alucosoftware   7 #29 05.09.2012 20:35

Asystent pobierania plików nie jest złym pomysłem, tym bardziej, że został przez dp podpisany certyfikatem.

@Cebula
@Docent
Patrząc z perspektywy początkującego użytkownika komputera "nie jest możliwe" pominięcie instalacji toolbara AVG. Zaniechanie instalacji toolbara wywołuje powiadomienie, że czegoś użytkownik nie zrobił poprawnie ("nie pobrał właściwego programu do końca?"). Przydałby się przycisk "Nie instaluj" obok przycisku "Dalej".

Pozdrawiam

Autor edytował komentarz.
Kpc21   10 #30 05.09.2012 20:36

@synek03:
"adres IP nie jest dowodem w sprawie sądowej, iż gdyż ponieważ (sic!) go wycofali (w USA, chyba że w Polsce dalej obowiązuje :D)"
Może poczytaj trochę o zasadach działania Internetu, a dokładniej o protokole IP. Każdy łączący się z Internetem ma unikalny adres IP. Zdarza się, że wielu internautów ma jedno IP, jednak nie znaczy to, że odpowiednie służby nie mogą dotrzeć do konkretnej osoby. Wtedy znajdują się w sieci lokalnej, podłączonej do Internetu przez router. W tej sieci lokalnej mają już unikalne IP. A każda firma dostarczająca internet ma obowiązek przechowywać logi przez określony czas.

Z identyfikacją użytkownika komputera po adresie IP jest tak jak z identyfikacją kierowcy po numerze rejestracyjnym pojazdu. Dotrzeć można do właściciela samochodu, czy też do osoby, która ma podpisaną umowę z firmą dostarczającą internet. Co nie znaczy, że z danego samochodu, czy też z danego łącza internetowego ta osoba w danej chwili korzystała i użyła go do popełnienia przestępstwa.

Jak to wygląda w prawie, nie wiem, ale prawo amerykańskie nie wpływa w żaden sposób na prawo polskie.

premislauz   13 #31 05.09.2012 20:36

Teraz jest tak spokojnie a jeszcze przedwczoraj bylo tak agresywnie, hehe :)

ciekawe ile razy Wasz menedzer doprowadzil do takiego przypadku, szczegolnie u nastolatkow:

http://main.makeuseoflimited.netdna-cdn.com/tech-fun/wp-content/uploads/2012/08/...

  #32 05.09.2012 20:42

Skoro macie każdy program na swoim serwerze to może lepiej zrobić coś jak sklep z Ubuntu , wtedy każdy by sobie znalazł program oraz zobaczył opis , połączenie (użytkownik-serwer) było by bezpieczne . wtedy ze strony można by zrezygnować , i zadne toolbary nie były by potrzebne gdyż każdy program był by sklepie .

Docent REDAKCJA  14 #33 05.09.2012 20:49

@alucosoftware:

Okno jest zaprojektowane tak, że powinieneś odpowiedzieć jak chcesz kontynuować: instalacja ekspresowa zainstaluje Ci domyślne opcje, instalacja nietypowa pozwoli Ci wybrać - i tu możesz odznaczyć wszystko, przez co nie zainstaluje się/nie zmieni się nic. Zamykanie okna przed ukończeniem całego procesu nie jest typową operacją, stąd komunikat, że jeszcze nie wszystko zostało zakończone.

SalcefiX   8 #34 05.09.2012 20:50

Zróbcie w tym asystencie pobierania opcję skanowania zainstalowanych programów w komputerze i propozycję uaktualnień z Waszego portalu. Myślę, że to by się przydało wielu osobom. Osobiście mam dość na Windowsie ręcznego aktualizowania programów i z takiego asystenta chętnie bym korzystał.

Ponadto fajnie by było, gdyby można było zaznaczyć kilka programów i pobrać je w jednej paczce czy jakoś tak. No i obowiązkowo wznawianie przerwanego pobierania.

Co do utrzymywania się z reklam to oczywistym jest, że z czegoś żyć trzeba i reklamy być muszą. Może pomyślcie o jakimś płatnym dostępie do szybszego pobierania dla chętnych użytkowników. Wiadomo, ileś tam kilo za darmochę a szybciej kilka złoty opłaty. Większość myślę, że by zapłaciła kilka złoty bez problemu.

Demagog   4 #35 05.09.2012 21:09

Mnie osobiście nie tyle sam asystent zdenerwował. To i tak jedno kliknięcie w kolejny link.
Szkoda, że nie napisaliście tego tekstu na starcie. Było by mniej negatywnych komentarzy. Ale za brak szczerości się płaci. Osobiście wolałbym, byście dodali te wielkie reklamy w momencie pojawienia się komunikatu o pobraniu w kilka sekund po kliknięciu w link, no i integracji pobierania z aplikacją dla Win 8.

Cebula REDAKCJA  19 #36 05.09.2012 21:09

@semtex

No trochę czasu już minęło, ja oczywiście czekam :)

januszek   22 #37 05.09.2012 21:32

Ja myślę, że ta typowa 13-to latka ma już w swojej przeglądarce tyle toolbarów, że jej to 1/3 powierzchni roboczej okna przeglądarki przesłania... ;)

Co do problemu dobre-programy - trzeba walczyć z przyczyną a nie z objawami i po prostu przejąć domenę - do tego może wystarczy aby Sąd Polubowny przy NASK zobaczył cytowane tutaj listy?

Banan   10 #38 05.09.2012 21:45

Właśnie, domena jest polska, więc nie da się jakoś załatwić tego u nas, a nie w Emiratach Arabskich?

FaUst   13 #39 05.09.2012 21:46

@Docent
A może zostawić opcję niezaznaczoną i dać użytkownikowi REALNY wybór zamiast domyślnie instalować toolbar? Zostawiam do zastanowienia się :)

@Shaki:
Na tych co odwiedzają portal regularnie dla newsów, bloga, etc nie zrobi różnicy... ale podejrzewam, że 60%-70% ruchu generują osoby "z wyszukiwarki" które nie wrócą na portal oferujący menadżer - nie patrzmy na zarejestrowanych, aktywnych userów - oni szukają czegoś więcej niż link do najnowszego Winampa

Autor edytował komentarz.
WODZU   18 #40 05.09.2012 22:00

Uważam że sprawa z asystentem to dobre posunięcie, zwłaszcza że zarejestrowany, świadomy użytkownik może to wyłączyć, a nieświadomy jest w ten sposób chorniony przed oszustami. Sam tego rozwiązania nie używam, ale na dobreprogramy.pl AdBlocka mam wyłączonego, podobnie jak Ghostery. Nie zamierzam okradać vortalu, który odwiedzam codziennie, zwłaszcza że jak napisał Cebula, reklamy nie są prezentowane w formie agresywnej. Zachęcam innych również do realnego spojrzenia na tą sprawę.

@darkmiki43
Miło przeczytać komentarz kogoś, kto pracuje za uścisk dłoni i żywi się energią z kosmosu :) Może o Tobie też zrobią reportaż, jak o tym człowieku z Indii, który nie je, nie pije, a chodzi i żyje :)

@Kingaru
That's the point :)

Autor edytował komentarz.
pawcio1212   7 #41 05.09.2012 22:09

Wasz program to jest Manager a nie Asystent(jak na razie w niczym nie pomaga użytkownikom).
Więc zalecam nie okłamywać użytkowników w taki sposób.
Poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń.(oprócz tego że nic nie robi-wszystkie pomysły już zostały wymienione powyżej)

tomekb REDAKCJA  12 #42 05.09.2012 22:32

@januszek - wyrok sądu polubownego wymaga i tak prawomocnego postanowienia sądu powszechnego uznającego wyrok sadu polubownego, by NASK podjal dzialania zwiazane z przepisaniem domeny.

http://www.dns.pl/spory.html

Piotrek_20   11 #43 05.09.2012 22:42

Jednak świat się nie zawalił i pojawiła się opcja wyłączenia asystenta :) Cieszy mnie to bardzo :)

Jany   11 #44 05.09.2012 22:57

Zamiast syfiastych toolbarów, można dać dodatek typu WOT.

Xelosu   4 #45 05.09.2012 23:15

Rozszerzyć funkcje managera pobierania o obsługę P2P dla plików >100 MB czy coś takiego. I już ma on jakiś sens istnienia.
Dodać możliwość tworzenia ulubionych programów w profilu (żeby można było się zalogować za pomocą managera i pobrać na jakimś komputerze najnowsze wersje ulubionych programów). albo sprawdzić czy zainstalowane wersje są najnowsze (takie coś jak AllMyApps tyle, że bazą programów byłby portal)

Autor edytował komentarz.
  #46 05.09.2012 23:16

Nareszcie ktoś zaczął mówić po ludzku. Trzeba było tak od początku i choć wszystkim nie dogodzicie to wiele osób znacznie łatwiej przełknie tego asystenta po takim wpisie. Może nawet pojawią się jakieś konkretne pomysły za strony użytkowników.

darkmiki43   2 #47 05.09.2012 23:28

@WODZU zauważ pewne słowo w moim zdaniu "tylko" a nie jestem dzieckiem neo i nie będę pisał tego słowa dużymi literami. Ja nie mam nic przeciwko zarabianiu na reklamach ale w tym przypadku tylko o to chodzi bo z bezpieczeństwem to nie ma nic wspólnego, z ochrona przed portalami wyłudzającymi kasę ( chociaż tu mam odrębne zdanie że gdyby nie było debili to takie portale by nie istniały tak samo jak amber gold) i też nie ma nic wspólnego z łatwością wręcz utrudnia. Dlatego słowo tylko w przypadku kasy ma jak największe znaczenie.

strzałeczka   5 #48 05.09.2012 23:45

Trochę się powtórzę ale trudno.

Cała to historia z dobrymi-programami, kojarzy mi się tylko z jednym – POBIERACZEK.PL. W przypadku osób nieletnich nie ma o czym mówić: zgodnie z prawem, osoba, która nie ukończyła 17 lat nie może być pociągnięta do odpowiedzialności karnej. Niedozwolone jest nawet hipotetyczne straszenie o złożeniu do organów ścigania zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

W przypadku KOBIET …. Bo jak widzę kolejny raz okazuje się i jest to podkreślane, że jesteśmy też ofiarami tej strony, ze względu na ograniczony iloraz inteligencji, jeśli ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem to nich wróci do podstawówki. Ale i w tym przypadku istnieje możliwość odstąpienia od umowy, bez ponoszenia kary.

Sam asystent jeśli chcecie niech istnieje, ale zasłanianie się dobrymi-programami jest tylko mydleniem oczy. Nikt z Was nie ponosi odpowiedzialności za tą stronę, a maile, które dostajecie będziecie dostawać i nawet asystent nie pomoże Wam w tym.

Będąc użytkownikiem Internetu narażamy się na podejrzane strony, próby wyłudzenia pieniędzy, tak było i będzie. I jedyne co można robić to uświadamiać społeczeństwo aby rozsądnie korzystali z Internetu. Ale jak wiemy i mamy przypadki, nawet informacja w mediach, na portalach nie ustrzeże przeciętnego Kowalskiego (chyba powinnam napisać Kowalskiej i jej dzieci) przed tego typu stronami jak dobre-programy czy pobieraczek. Bardzo dużo osób nie czyta na co się zgadza, nie patrzy co akceptuje a później nie ma pretensji do siebie tylko szuka winnego, bo nikt nie lubi się przyznawać do błędów.

Nie rozumiem też w jaki sposób, według Was ESET łamie prawo, blokując stronę która znajduje się na liście stron zawierających wirusy i inne niebezpieczne aplikacje?? Od kiedy blokowanie takich stron jest łamaniem prawa.

W Internecie można znaleźć masę informacji już na temat dobrych-programów, o tym czym są i że wyłudzają pieniądze. Jeśli ktoś jest nieświadomym użytkownikiem i robi coś bezmyślnie to musi ponieść konsekwencje.

Więc skończmy tą bezsensowną dyskusję o portalu podszywającym się pod Was i skupmy uwagę na ASYSTENCIE – w jaki sposób go można poprawić, co może wnieść ewentualnie nowym użytkownikom, lub tym którzy chcą go posiadać.

Cebula REDAKCJA  19 #49 06.09.2012 00:18

@strzałeczka

Rzeczywiście napisałem, że kobiety częściej dają się nabrać, ale nie łączył bym tego z ilorazem inteligencji, raczej z tym, że mężczyźni i kobiety wydeptują zwykle inne ścieżki eksploracji Internetu. Kobiety, to oczywiście tylko moje spostrzeżenia, zwykle są czytelniczkami, udzielają sie na portalach społecznościowych, poszukują informacji. Przedstawiciele brzydszej płci znacznie częściej pobierają różne treści z sieci - multimedia czy właśnie programy. Mają więc sprawdzone źródła i trudniej ich nabrać. Rzadziej się nabierają na d-p nie dlatego, że czytają regulamin tylko dla tego, że albo poznają ściemę albo uciekają jak pojawia się formularz do wypełniania danych przed pobraniem pliku - wiedzą, że to nie jest normalne, z doświadzenia... Mechanizm działania zresztą bazował na kontekstowych reklamach sugerujących np konieczność pobrania flasha aby coś uruchomić, wpadają słabo zorientowani...

ESET wg nas w ogóle nie łamie prawa, wręcz przeciwnie, robi swoje. Problem polega na tym, że firma może prowadzić stronę np. d-p, ale nie ma żadnego prawomocnego wyroku przeciwko niej, nie ma podkładki. Przychodzą prawnicy i straszą takiego producenta procesami, że to godzi w ich biznes itp... Tak było w tym przypadku. Jednak producent programu zabezpieczającego powinien umożliwiać bezpieczne i bezstresowe korzystanie z sieci swoim użytkownikom, a oni mając zabezpieczenie powinni być zwolnieni z obowiązku bycia geniuszami Internetu. Cieszy mnie, że niektóre firmy to rozumieją.

Autor edytował komentarz.
trux   11 #50 06.09.2012 01:03

Asystent na wzór linuksowego repozytorium z bazą DP miał by sens gdyby posiadał:
-kategorie (grafika, muzyka, firewall, itp.),
-podział na sposób licencjonowania (GPL, BSD, Shareware, Trial, itp.),
-wyszukiwarkę oprogramowania (wybór kategorii,sposobu licencjonowania, platformy, zasobożerności, itp.),
-spersonalizowaną listę programów do zainstalowania po reinstalacji systemu (muzyka, grafika, edytory...).
Mógł by przy okazji powiadamiać o aktualizacjach (opcja którą można by było wyłączyć).
Toolbar jak i Asystent - najlepiej aby to sam użytkownik mógł zadecydować czy chce je zainstalować (baner na głównej, informacja na podstronie z programami).

strzałeczka@
Nie ma co się oburzać, Cebula napisał prawdę.
Przykład pierwszy z brzegu: jaki parametr podczas wyboru sprzętu jest najważniejszy dla kobiet?
Oczywiście kolor :)
PS.Obie płcie różnią się od siebie, ale dzięki temu mogą się na wzajem uzupełniać!

Autor edytował komentarz.
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #51 06.09.2012 01:29

Brawko za odzew i wyjaśnienie kilku kwestii. Nie ma dramatu z tym asystentem i osobiście cieszę się, że na DP nie ma agresywnych reklam a dostęp jest za darmo. Cieszy mnie również to, że mamy wybór i nie narzucacie nam wyłącznie asystenta. Cieszy mnie jeszcze to, że będziecie rozwijać tę aplikację.

Prawdę mówiąc to nie do końca o asystenta chodzi w tej całej awanturze.. Niestety/stety internauci i userzy DP doskonale wiedzą co jest i co nie jest bezpieczne dla nich(nas). A logika przewyższa słowa jakie zostały wypowiedziane.. I szczerze to kompletnie się nie dziwie poruszeniem ludzi. Nałożyło się kilka kwestii na raz. A sformułowania w tym wpisie były delikatnie mówiąc niefortunne. Niezależnie od Waszych intencji wyszło to kiepsko w oczach większości.

Patrząc z punktu widzenia użytkownika DP to mogło by wyglądać tak:

Co mówią:
- mówią, że będzie łatwiej pobierać - wcale nie jest, jest trudniej.
- mówią, że jest bezpieczniej - dla kogo? dla mnie? chyba dla kogoś innego.
- mówią, że jest szybciej - pomijając "kilka" kliknięć więcej to bez różnicy albo wolniej.
- mówią, że to wszystko jest dla naszego dobra a jak nie dla naszego to dla naszych bliskich dobra - moi bliscy jak czegoś nie wiedza to idą z tym do mnie a Ci co wiedzą więcej nie pakują się w kłopoty i nie rejestrują na podejrzanych stronach, czyli nikomu tym dobrze nie zrobią.
- itp.

Czego nie mówią:
- nic o tym, że to dla kasy - a reklama w asystencie większa niż mój komunikator (albo zbliżona).
- polecają pasek AVG - a może ja chcę pasek Pandy!!
- mówią, że biorą sobie do serca to co mówimy - a mnie się nikt o zdanie nie pytał!?
- itp.

Co by było gdyby (gdybanie):

- gdyby chociaż wypuścili asystenta w pełni funkcjonalnego (dodatkowe opcje) to można by to było nazwać asystentem a nie tym czymś co nawet temu określeniu sznurówek nie wiązało.
- gdyby chociaż powiedzieli wprost - kochamy Was ale musimy zarobić.
- gdyby chociaż nie mówili, że asystent zwiększa bezpieczeństwo.
- gdyby gdyby gdyby..... sryby dyby

Tak to może wyglądać z perspektywy użytkowników okazjonalnych jak i tych częściej zaglądających. Choć kto wie co jeszcze można by dopisać do tej listy.

Ale co ciekawe, ja jak zobaczyłem tego newsa to już dzień wcześniej pobierałem coś asystentem i nie poczułem tego co większość użytkowników. Oburzenie, złość, żal czy Bóg wie co jeszcze. Po pierwszych komentarzach zdałem sobie sprawę, że wielu poczuję się urażonych. I tak też się stało. Zresztą mój pierwszy komentarz w tym newsie tylko potwierdza, że zbagatelizowałem sprawę. Naprawdę z ręką na sercu nie było to dla mnie nic wielkiego. Do całej tej sprawy starałem się podejść rozsądnie, logicznie a nie emocjonalnie.

A logicznie, rzecz biorąc to chcę aby mój ulubiony portal zarabiał jak najwięcej. Siłą każdego większego portalu jest jego społeczność. To ludzie którzy niekiedy poświęcają dziesiątki godzin aby uczestniczyć w tym społeczeństwie. Wszyscy jesteśmy tutaj razem jako społeczność. I tak na prawdę to chyba większości nie chodziło o to, że portal chce na nich zarobić. Chyba nikt nie jest aż tak naiwny, że myśli, że portal utrzymuję się z powietrza. Każda sekunda funkcjonowania portalu przekłada się na zysk i chyba nikt o zdrowych zmysłach tego nie zaneguje a już nie daj Bożę stwierdzi iż jest to "za iście niemoralne". Użytkownikom chodziło o coś innego (w moim odczuciu). Zastanawiacie się o co? Naprawdę się zastanawiacie? No jak to sami tego nie wiecie?! Tyle lat tutaj niektórzy przebywają i nie wiedzą nawet dlaczego? No nie wierzę! Dobra przestaję się droczyć. Dobreprogramy to chyba jedyna "ułuda normalności" w internecie. To portal który wytworzył przez lata pewien wręcz etos nie robienia kupy z mózgu swoim userom. Ja nie mówię, że dobreprogramy to jedyny portal na który warto zaglądać ale na pewno jedyny który utrzymuję jeszcze tę siłę aby nie walić po oczach reklamami. Portal który docenia swoich użytkowników i wynagradza ich za charytatywną pracę na rzecz portalu.

EDIT: powyższe zdanie jest bez sensu przeczytałem go właśnie jeszcze raz i zrozumiałem, że napisałem głupotę. Hmm chyba nie można pracowac charytatywnie i jednocześnie być za to wynagradzanym. Wtedy to nie jest juz praca charytatywna.

Ale to na tym polega, tak działa społeczność użytkowników tego portalu.

Uff rozpisałem się idę się coś napić...

.....
.....
.....

...już jestem :)


A teraz najważniejsze co chciałem napisać. Abstrahując już od tego, co powiedziała redakcja i jak zostało to odebrane to należy wręcz powiedzieć, że taki syf jaki jest na innych portalach przy pobieraniu plików to woła o pomstę do nieba. Pochodziłem sobie dzisiaj specjalnie po innych portalach aby pobrać pliki. A ponieważ dawno tego nie robiłem u konkurencji (trochę czuję się tak jak by to była moja konkurencja). Bo i poco?! To chciałem zobaczyć jak to jest. No i już wiem, że to co serwuje nam redakcja DP jest naprawdę jedną z najmniej inwazyjnych form. Są portale na których nie ma wyboru czy można coś pobrać tradycyjnie. Reklamy wala po oczach i wręcz są stosowane takie triki, że przy nazwie pliku jest pobierz który odsyła do innego miejsca a sam link do pliku jest na dole strony. No masakra jakaś.

Na marginesie miałem dzisiaj sytuacje w której klientka szukała przy mnie jakiegoś programu do aparatu i trafiła na dobreprogramy i kliknęła na pobierz i coś tam porobiła i oznajmiła mi z radością, że sama ten program zainstalowała. Po czym okazało się, że tylko pobrała program, zainstalowała sobie toolbary i ustawiła stronę startową AVG a na ekranie z wielkim ogromnym napisałem DZIĘKUJEMY odruchowo kliknęła na zakończ myśląc, że jak jest napisane DZIĘKUJEMY to program został zainstalowany :) Z racji swojej profesji będę mógł jako jeden z nielicznych przetestować w praktyce jak ludzie radzą sobie z asystentem pobierania. Ta Pani niestety sobie z nim nie poradziła.

Dobra kończę bo już nie mam siły rozciągać jeszcze bardziej tego tasiemca.

Autor edytował komentarz.
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #52 06.09.2012 01:32

Ja również trochę tak uważam jak Cebula. Kobiety generalnie podchodzą bardziej emocjonalnie do wielu spraw. Dlatego strzałeczka tak się zezłościła o ten tekst. Co tylko dobrze o niej świadczy. W końcu jest kobietą :)

Veers   10 #53 06.09.2012 02:21

Oto mój mały kamyczek do tego stawu:
1. dziękuję Zarządowi / Redakcji i Użytkownikom za udostępnienie opcji wyłączenia tego ekhmmm "asystenta"
2. Z tego co wyczytałem, wnioskuję że jak to w naszym pięknym kraju bywa - idea i intencje były (i są) dobre, tylko wykonanie nie uwzględniło co o tym pomyślą inni. Nie będę pisał, "jak bym ja to widział", bo zasadniczo zgadzam się argumentami obu stron, i wiem - że w tym przypadku "kompromis" dla każdej ze stron, to jak powiedział pewien Izraelski polityk: to powiedzieć wspólnie coś, w co nikt osobiście nie wierzy.
3. Użytkownicy dzielą się według wielu opcji. W przypadku jednak D-P i DP, główny podział jaki się wyłania - to podział na użytkowników świadomych i "klikaczy". (Taki termin ukułem na swoje potrzeby, obserwując pracowników w firmie gdzie pracuję.) "Klikacze" - to użytkownicy - skądinąd co najmniej równie wykształceni i inteligentni, jak ci świadomi, jednak różni ich jedna istotna rzecz - w momencie gdy zajmują to słynne miejsce pomiędzy krzesłem a klawiaturą, nagle ich IQ ulega znacznemu obniżeniu. Dobrym przykładem, może być tu post który ukazał się na forum dziś (tj. już wczoraj), w którym pewna nomen-omen kobieta pisze przerażona, że "kliknęła i pokazała się jej licencja do zaakceptowania". Czemu o tym wspominam ? Bo to jednak jest oznaka, że uświadamianie "klikaczy" przynosi pewne konkretne korzyści: niektórzy z nich zaczynają CZYTAĆ komunikaty które im się wyświetlają, zamiast klikać Next->Next->Finish->Restart.
Uświadamianie - to jednak bardzo niewdzięczna "robota". Często trafia się na przysłowiową "betonową pięść w stalowej rękawicy".... No - ale o tym można by felietony pisać.
Wracając do Asystenta - podobają mi się pomysły obu stron, które wypłynęły w ciągu ostatnich dni. Osobiście - argument przeciw reklamom do mnie nie przemówił. Tak samo jak ten - mówiący o chęci ochrony użytkowników wystraszonych (czy jak to tam nazwać) zaistniałą sytuacją z D-P.

Co więc proponuję ? Ludzie związani z DP, tworzą dość specyficzną społeczność, w której większość stanowi grupa użytkowników świadomych. Bazując na tym założeniu - postuluję by zmiany takie jak "Asystent" - najpierw udostępniać użytkownikom zarejestrowanym (nazwijmy to klasycznie: testami beta). Następnie można przeprowadzić burze mózgów (żadne tam głosowanie czy ankietę - DP jak każda firma musi się utrzymywać na rynku, a na demokrację w biznesie nie ma miejsca), i dopiero potem udostępniać rozwiązanie całej reszcie świata. Wiem że żadnej ameryki nie odkrywam, ale czytając niektóre komentarze - kompletnie zbędne, doszedłem do wniosku że takie rozwiązanie, do jakiegokolwiek kompromisu by nie prowadziło, na pewno zapewni jedno: przyzwoitą opinię serwisu jako całości.

  #54 06.09.2012 08:08

Dobre-programy mają Downloader Gold, a Dobreprogramy asystenta pobierania. Dla laika to żadna różnica. Tylko dlaczego ludzie są tak głupi, żeby podawać swoje dane osobowe w internecie (vide Pobieraczek)?

djfoxer   19 #55 06.09.2012 08:31

Wyłączenie asystenta to miła opcja, szkoda, że od początku tego nie było.

Poza tym, teraz trochę zaśmieca się dysk. Zamiast ściągnąć 3 aplikacje, ściąga się 3 asystentów i 3 aplikacje właściwe. Można byłoby połączyć to w jedną aplikację. Na stronie programu byłoby opcja do ściągnięcia bezpośrednio, albo dodanie do list Asytenta. Na koniec Asystent ściągałby całość.

Dziwi mnie, że niektórzy zaskoczenia są odzewem ludzi. Tego typu programy są omijana przez większość osób, stąd taka reakcja, a nie inna. Chyba nikt nie myślał, że użytkownicy przyjmą to z uśmiechem na twarzy (nawet Danuta W. nie jest tu wyjątkiem :P ). Co ciekawe, konkurent "z myślnikiem", również ma jakiś "Downloader Gold", widocznie to taka moda teraz ;)

Autor edytował komentarz.
WODZU   18 #56 06.09.2012 09:06

Mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego asystent pobierania, po kliknięciu linku, podaje się za program który chcemy pobrać? Tak sugeruje nazwa pobieranego pliku, Jego wielkość jest przeważnie różna od wielkości pliku który chce się pobrać i to budzi podejrzenia, zwłaszcza, że żadne okienko wcześniej nie ostrzega nas, że coś takiego nastąpi. Wystarczyłaby jakaś notyfikacja, że pobrany zostanie asystent, który zadba o pobranie właściwego oprogramowania.

strzałeczka   5 #57 06.09.2012 09:42

@DjLeo „Ja również trochę tak uważam jak Cebula. Kobiety generalnie podchodzą bardziej emocjonalnie do wielu spraw.” - co ma emocjonalne podejście do świadomego korzystania z internetu? Nie rozumiem, rozpłaczę się gdy strona mi się zamknie, czy może będę podskakiwać z radości gdy uda mi się pobrać program i go zainstalować .…….
Czy jeśli dzwoni do mnie Mężczyzna i nie wie w jaki sposób zgłosić reklamację urządzenie bo nie może znaleźć numery do serwisu, lub ma inny problem ze zgłoszeniem, mam generalizować, że każdy facet taki jest??

Zmieńcie argumentacje, podejście …… i skończcie z tym, stworzyliśmy Asystenta po to aby pomógł Waszym dziewczyną, by uchronić kobiety przed nieświadomym korzystaniem z Internetu ….

Cebula REDAKCJA  19 #58 06.09.2012 10:04

@strzałeczka

Litości, ja napisałem o statystyce, odpisywałem na maile pokrzywdzonych więc można powiedzieć, że znam przekrój osób, są wśród nich dzieci, kobiety i mężczyźni - w różnych proporcjach. Nie uważam, że to zależy od IQ. Raczej zwaliłbym to na doświadczenie w pobieraniu różnych plików z sieci. Nic nie tworzyliśmy z myślą o kobietach, do głowy nam to nawet nie przyszło, chcemy chronić przed niebezpiecznymi podróbkami ludzi, a nie płeć. Kobiety nie są upośledzoną grupą korzystających z sieci, NIE! I nikt tak nie napisał, ani tego nie zasugerował...

WODZU   18 #59 06.09.2012 10:20

@Cebula
Można byłoby napisać, że z internetu korzystają również "męskie, szowinistyczne świnie" i zastanawiam się ile kobiety wtedy podniosłoby larum. Śmiem przypuszczać że żadna. Równouprawnienie kończy się, gdy trzeba skosić trawnik lub naprawić samochód ;)

Xyrcon REDAKCJA  17 #60 06.09.2012 10:31

@WODZU Jako kobieta sama czyniąca drobne naprawy samochodu i zdolna do samodzielnego odśnieżenia podjazdu wypraszam sobie. ;P

elzear   5 #61 06.09.2012 10:43

Ponawiam pytanie poprzedników, na które redakcja ciągle nie odpowiada. Czy istnieje możliwość aby "linki bezpośrednie" oddzielić do osobnego buttona? W niczym przecież by to nie przeszkadzało.
Albo przynajmniej powiększyć czcionkę i j pogrubić przy głównym buttonie! Naprawdę ja linijkę "linki bezpośrednie" zobaczyłem dopiero gdy ludzie zaczęli niechlubnie wypowiadać się o asystencie.

  #62 06.09.2012 11:21

Do czego to doszło żeby na dp był asystent pobierania. Ten portal powoli schodzi na psy. Odnoszę wrażenie coraz większej liczby osób zatrudnionych w tej firmie co niestety nie przekłada się na liczbę publikacji i ich jakość. Zlikwidujcie asystenta i do pracy Panowie, to będzie więcej czytelników, a co za tym idzie większa liczba podmiotów zainteresowana wykupieniem reklamy.

MichałT   4 #63 06.09.2012 12:32

BARDZO DOBRZE ŻE WAM SIĘ DOSTAJE!!!
Po pierwsze: Co ma piernik do wiatraka? Ludzie nadal będą korzystać zarówno z dobreprogramy.pl jak i dobre-programy. Menedżer pobierania nic nie zmieni więc się nie wykręcać! Chcieliście po prostu wcisnąć reklamy i głupio się tłumaczycie.
Po drugie: Czemu nie zrobiliście porządku z podróbką? Skoro Was podrabiają, to warto iść do sądu. Jeśli ktoś ma co do plagiatu wątpliwości, można się powołać właśnie na te maile i na setki postów ludzi w sieci którzy uważają to za podróbkę. Są podobieństwa wizualne, bardzo łudząco podobny adres i bardzo podobna formuła strony (nie licząc ewidentnego wyłudzania).
Po trzecie: Nie wiem dlaczego tylko na operze strona dobre - programy . pl [odstępy żeby nie linkowało oszustów] wyświetla się jako niebezpieczna! TO WASZ INTERES ABY NA INNYCH PRZEGLĄDARKACH BYŁO OSTRZEŻENIE! - Dlaczego? Bo zwykli oszuści odbierają WAM chleb i to wy dostajecie cięgi!

Trzeba też jakoś zrobić aby strona znikła z google i binga - zgłosić to czy coś... My to mamy zrobić? Czy to Wasz interes?
Swoją drogą ignorancja google mnie rozgniata...
http://support.google.com/websearch/bin/answer.py?hl=pl&answer=9110

Zgłosić można jedynie stronę która bezprawnie używa znaku google... -,-

Ale wcześniej formularzyk odpowiedni jest: http://support.google.com/bin/static.py?hl=pl&ts=1114905&page=ts.cs
Też zwykłe naciągactwo...

Cebula REDAKCJA  19 #64 06.09.2012 12:54

@MichałT

Zaraz machnę moją różdżką i będzie załatwione. Jeszcze poszarpię się z firmą zarejestrowaną w ZEA, nakrzyczę na Google, pogrożę Mozilli i jeszcze komuś tam dołożę... Otrzepię się i będzie załatwione, świat będzie uratowany :)

Czasami niestety nie wystarczy chcieć :)

  #65 06.09.2012 13:27

@Cebula
Oczywiście, lepiej wprowadzić menadżer pobierania który nic do tego nie ma... haha:)

MichałT   4 #66 06.09.2012 13:37

@Cebula

Rozumiem, rozumiem... Ale interesuje mnie jedynie tyle: Co Wy zrobiliście w kierunku wyeliminowania oszusta?
Nieprawdą jest i proszę nie wciskać kitu że Wasz download manager służy bezpieczeństwu.
Wkurzyłem Ciebie swoją wypowiedzią (stąd ta ironia) dlatego bo nie piszesz na blogu: Zgłosiliśmy Mozilli a ta nas olała, poszliśmy do prokuratury a ta nas olała, zgłosiliśmy do google a oni nas olali (chociaż tutaj to bardzo możliwe że i tak Was będą olewać aż do momentu w którym pójdziecie do sądu), zgłosiliśmy Microsoftowi (macie wtyki, zgłoszenie nie powinno być problemem bo macie kontakt z korporacją) a tam nas olano. Wolisz napisać: zły download manager to wina oszustów - nie! To Wasza wina. Ja rozumiem, że trzeba zarabiać i mi osobiście na tą chwile ten program kompletnie dymi - znaczy, nie pobierałem przez to.

Inna strona medalu (tu nawiązuje do maili z płaczem): Ktoś pobiera program z jednej strony a kontaktu szuka na innej? WTF? Skoro jednak znalazł u Was dział "kontakt" to równie dobrze mógł znaleźć dział z programami... O.O
Z drugiej jednak strony, Wy jako Ci uczciwi powinniście wpłynąć na to by ludzie nie kojarzyli Was z opłatami za download, karami i nieuczciwością...

_________________________________

e:
Jednak można dokonać zgłoszenia na tamtej stronie:
http://support.google.com/bin/static.py?hl=pl&ts=1114905&page=ts.cs

Redakcja:
Wyszukiwarka Google>Mam problem prawny niewymieniony powyżej.>Znalezione przeze mnie materiały mogą naruszać moje prawa autorskie.>Tak. Jestem właścicielem praw autorskich lub mam upoważnienie do działania w imieniu właściciela wyłącznego prawa, które zostało przypuszczalnie naruszone.

itd...

Autor edytował komentarz.
WODZU   18 #67 06.09.2012 14:24

@Xyrcon
Najmocniej przepraszam i zwracam honor :) Są wyjątki potwierdzające regułę ;)

Rav-X   9 #68 06.09.2012 14:48

Kurde już trzecią stronę z DP mam w zakładkach o tym nieszczęsnym asystencie :P, i od kilku dni to moja główna lektura w domu i w pracy (w wolnym czasie ;) ).

Na duży plus zasługuje na pewno wprowadzona (nareszcie) opcja wyłączenia tego asystenta i o wiele sensowniejsze wyjaśnienie od tego co było w newsie (chociaż z tym bezpieczeństwem mniej doświadczonych internautów i tak jest lipa).

Co do samego asystenta w obecnej sytuacji utrzymuje swoje zdanie z komentarzy pod newsem, jak i treść samego newsa nadal pozostawia w mojej myśli fakt że nadszarpnęliście swój dobry wizerunek, i nie wiem czy kiedyś go naprawicie.

Powinniście dogadać się z użytkownikiem @hausner15 który na swoim blogu na DP zaproponował bardzo ciekawą aplikację asystenta pobierania, wspólnie byście mogli stworzyć bardzo pożyteczny i pożądany przez wielu (i mnie) program do pobierania i instalowania z waszej strony.

MariuszListecki   6 #69 06.09.2012 15:01

Z Prawem w Polsce jest bałagan a pokażcie mi 13 czy nawet 40 latka z dyplomem z prawa. Jak ktoś otrzyma maila w miare dobrze zredagowanego maila z grożbą odpowiedzialności karnej to ma prawo sie obawiać.Pamietacie jaki terror był swego czasu z pobieraczkiem ilu naciągfneli to naciągneli a my powinniśmy być wdzięczni że robią cokolwiek żeby nam pomóc a ci wszyscy mądrzy inaczej zawsze sie znajdą

KotletBanan   5 #70 06.09.2012 16:24

Byliście ostatnim portalem bez tego świństwa. O to ludziom chodzi.
Ponadto, na stronie http://www.dobreprogramy.pl/Reklama.html czytamy:

"Na łamach serwisu nie emitujemy reklam inwazyjnych, które utrudniają użytkownikom korzystanie z treści. Nie emitujemy kampanii wykorzystujących nośniki typu toplayer, formy z automatycznie startującą ścieżką audio czy w jakikolwiek inny sposób przysłaniające lub zniekształcające treść."

Asystent pobierania niestety treść skutecznie zniekształca, przysłania i utrudnia internautom pobieranie plików z waszego portalu.

A mogliście stworzyć coś w rodzaju Ninite albo jakiegoś centrum oprogramowania (np. na wzór tego z Ubuntu).

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #71 06.09.2012 16:44

@strzałeczka

Nie wiem jak inne kobiety ale chyba jako nieliczna odebrałaś słowa Cebuli jako przytyk do płci pięknej. Może nie przesadzajmy już bo popadniemy w jakiś absurd. To co Cebula napisał nie oznacza jednoznacznie, tego co próbujesz imputować. A co mają emocje do tego wszystkiego? Oj strzałeczka czy naprawdę uważasz, że nie mają nic? Emocję powodują własnie to, że teraz o tym rozmawiamy. I tak zgadzam się z Cebulą co chyba nie czyni mnie "szowinistyczną świnią", że kobiety statystycznie częściej mogą popełniając takie błędy. A nie wynika to z tego, że w jakiś sposób są gorsze od mężczyzn ale własnie z takich powodów, że mogą rzadziej korzystać z takich serwisów jak dobreprogramy i instalować softu. A jeżeli to lub coś innego powoduję, że kobiety częściej są ofiarami takich przekrętów, to będziesz na siłę walczyć z tą argumentacją nawet jeżeli takie są statystyki? Po co? W moim odczuciu, nie bronisz kobiet (jak by ktoś w ogólę je atakował) i szacunku do nich ale IMO "ukłuło Cię" to personalnie (bo w końcu feministką chyba nie jesteś). W tym co robię na codzień widze, że tak jest i dlatego również tak uważam. Spotykam się z sytuacjami w których kobiety przewyższają mężczyzn w wielu aspektach życia codziennego. Są bardziej ogarnięte, mają lepszą pamięć (de facto dzieki temu, że łączą zdarzenia z emocjami). Faceci jak coś wykonują, rzedziej podchodzą emocjonalnie do pewnych spraw, stąd mają większy problem z dotarciem później do pewnych informacji. To chyba nic strasznego? Nie ma co przesadzać i tyle.

macaleks   14 #72 06.09.2012 16:50

"bo większość "trafionych" to dzieci i kobiety..."Trochę to odważnie ujęte-Tak jakoby dzieci i kobiety to tacy paraludzie.Osobiście mitygował bym swój język.Pozdrawiam.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #73 06.09.2012 16:54

Ale nie ma co generalizować oczywiście...

macaleks   14 #74 06.09.2012 16:57

Prokurator z urzędu powinien tym paraportalem z kreską/-/ zająć się.bo będzie znowu nowy mini Amber Gold z Plichtą czy innym dupkiem.Naprawdę tłumaczenie się Pana jest żałosne.Państwo impotentne?W jakim kraju żyjemy?Sami złodzieje?same plichty?

Cebula REDAKCJA  19 #75 06.09.2012 17:19

@Rav-X

Tak jak mówiłem jesteśmy otwarci na współpracę, widziałem wpis hausnera15, problem w tym, że to .net, sprawdź co się wydarzy na komputerze, na którym nie ma .net framework ;) To nie jest więc rozwiązanie doskonałe.

RONINZGR   4 #76 06.09.2012 19:18

Dlaczego nie zrobicie że to zalogowani użytkownicy mogą sobie zaznaczyć możliwość korzystania z asystenta? Szlak mnie trafia kiedy w pracy potrzebuję ściągnąć jakiś program i zmuszacie mnie to ścigania tego żenującego programu z jeszcze bardziej żenującą reklamą internetu który 100MBitów to nawet nie wyciąga pod masztem Plusa. A przecież nie będę się logował w serwisie tylko po to by normalnie ściągnąć program który mnie interesuje. Atakujecie serwis dobre-programy.pl a sami zarabiacie tylko że na nie wygodzie korzystania z serwisu. Szczerze powiem że w takiej sytuacji wole już poszukać gdzieś indziej potrzebnego programu.

Autor edytował komentarz.
darkmiki43   2 #77 06.09.2012 19:37

@macaleks
Sorry ale uważam że debile sami się rodzą i niech sami płacą. Strona niech zostanie a debili nie uleczysz zamykaniem stron. Po prostu czytać ale ze zrozumieniem.

Semtex   19 #78 06.09.2012 20:32

@RONINZGR'
Są linki bezpośrednie, nawet nie będąc zalogowanym możesz pobrać bez asystenta, pod "Pobierz program" jest małym drukiem opcja bez asystenta ;)

Zróbcie ten font większy :P
BTW Dosyć brzydko wygląda ten "32 BIT" wychodzący po za button...

kamil_w   11 #79 06.09.2012 21:06

Spójrzmy na całą sprawę okiem internetowego świeżaka. Jest wiele stron, gdzie są linki do programów i innych treści. Na stronie, gdzieś po lewe lub prawej stronie jest nierzucający się w oczy napis "Download file", a w centralnej części strony wielki przycisk z napisem "Download" a pod nim tyci napis "our soft" czy coś takiego. Okazuje się, że ten wielgachny przycisk to nic innego jak reklama. Czasem jest to program jakiegoś sponsora danego serwisu, a czasem jakiś syf. Niedoświadczony użytkownik może pomyśleć, że wasz asystent pobierania to właśnie albo taki syf, albo jakaś niechciana aplikacja. OK. Podpisaliście ten program cyfrowo, ale spotkanie niedoświadczonego użytkownika internetu wiedzącego co to jest podpis cyfrowy jest prawdopodobnie taka sama jak spotkanie yeti.

Poza tym kij ma 2 końce. Jeśli znajdzie się jakiś młokos, który będzie chciał pobrać plik i zobaczy, że na naszym portalu (jako aktywny członek tutejszej społeczności chyba mogę tak napisać) wyskakuje mu jakiś dziwny twór, a na DP z pauzą nie, to może pomyśleć, że to właśnie tamten serwis jest tym prawdziwym, a DP bez minusa to podróbka.

Ja bym zostawił przycisk z dużym napisem "Pobierz program", a pod nim umieściłbym link o treści "lub skorzystaj z naszego asystenta" albo "lub pobierz bezpiecznie". Jednak uważam, że posiadając bogatą bazę programów jesteście w stanie stworzyć aplikację, która:
a. będzie pozwalała na pobierania aplikacji z DobrychProgramów,
b. będzie sprawdzać aktualizacje (codziennie, raz w tygodniu lub raz w miesiącu i tylko do wersji stabilnych) - można to zrobić na 2 sposoby. Trudniejszy sposób - sprawdzanie zainstalowanych programów na komputerze. Łatwiejszy (i preferowany przeze mnie) - sprawdzanie aplikacji, które użytkownik dodał do swoich ulubionych w swoim profilu na DP.

hausner15   5 #80 06.09.2012 21:31

@Cebula
.NET w wersji bodajże 3.5 jest domyślnie w Win 7 (nie wiem jak w Viście) czyli w/g rankingu gemiusa już 40% userów mamy z głowy :)

Instalka .NETa ma również tryb cichy więc można np. poinformować w instalatorze asystenta że instaluje on również .NETa (nie jest to żaden crapware a w sumie często potrzebny zestaw bibliotek) i problem z głowy. Nie było problemu by dodać do instalatora toolbar AVG, to i instalka .NETa może być co nie? :)

Oczywiście zakładam że MS nie czepia się załączania instalatora .NETa do inncyh programów itp.

Cebula REDAKCJA  19 #81 06.09.2012 23:11

@hausner15

Pamiętaj, że ok. 40% userów korzysta z XP, tam nie ma .net frameworka, nawet w SP3 o ile się nie mylę. MS się nie czepia, ale biblioteka, przydatna czy nie, waży. Mieliśmy nawet, nieco przyjemniejszego, asystenta zrobionego już w .necie, ale zrezygnowaliśmy ;)

Autor edytował komentarz.
darkmiki43   2 #82 07.09.2012 00:10

A co za problem opracować asystenta w Java. Jeżeli portal miałby się rozwijać a w bazie programów aplikacje na urządzenia mobilne bo moim zdaniem i tak do tego dojdzie to java jak najbardziej się nadaje. Ciekawe co z softem na linuxa. Java też by tam działała.

trux   11 #83 07.09.2012 01:09

darkmiki43@
GNU/Linux ma repozytoria i asystent jest zbędny :)

Radek68   21 #84 07.09.2012 09:00

Pora i na moje trzy grosze.

Swoje zdanie na temat asystenta wypowiedziałem już w komentarzach pod pierwszym newsem, nie podoba mi się on i tyle, gdyż żaden downloader mi się nie podoba. Dlaczego, to już wielu poprzedników wyjaśniło, nie będę powielał Ich wpisów.
Oczywiście (jak większość) rozumiem powody jego wprowadzenia i naprawdę uważam, że można było o nich otwarcie napisać, tym bardziej, że od samego początku udostępniliście też linki bezpośrednie, z których każdy mógł korzystać.
Cieszę się też z wprowadzonej opcji wyłączenia go w profilu, już z niej oczywiście skorzystałem.

Chwalicie się, że nie macie agresywnych reklam, wyskakujących okienek z muzyką, choć inni je stosują.
A jak myślicie, czy nie jest to jeden z powodów, że to właśnie Wy macie tak wysoką pozycję wśród innych stron i wysokie oceny użytkowników (milionów użytkowników)? No oczywiście, że tak. Oczywiście poza fachowością, rzetelnymi newsami, poważnym podejściem do swoich czytelników i dobrą bazą dobrych programów. :)

Podejrzewam, że - paradoksalnie - wprowadzenie agresywnej reklamy odbiłoby się negatywnie na Waszych przychodach, bo wortal mocno straciłby na popularności.
Dlatego też pewnie pojawił się pomysł "asystenta"...
Jedna zwykła reklama u Was znaczy więcej, niż 10 czy 100 wyskakujących badziewi u innych.

Co do dobrych-programów, to uważam, że trochę przesadzacie. Ale tylko trochę. Bo takie strony oczywiście trzeba tępić, ostrzegać i pisać jak ludzie mają nie dać się nabrać.
Nie tylko na d-p, ale na masę tego typu podobnych stron. EDUKOWAĆ.
A "asystent" chyba niewiele pomoże, bo ktoś, kto tam wchodzi nie pobierze "asystenta", a kto go pobiera, to jest przecież na właściwej stronie i do ochrony nie jest mu on potrzebny.

Pozdrawiam.
Radek

Axles   18 #86 07.09.2012 11:38

A tu dalej dyskusja o asystencie :)
Kilka dni temu przez telefon poprosiłem znajomą by zainstalowała u siebie pewien program 'do zdjęć', dodam, że ona jest laikiem z komputerów. Tak więc podałem jej skrócony adres na DP, wlazła na stronę, ściągnęła, uruchomiła i zainstalowała bo po chwili pytała się o konkretną opcję w uruchomionym programie. Czego to dowodzi, ano tego że osoba, która jest mało zaznajomiona z komputerem nie ma problemów z instalacją programu z DP mimo tego znienawidzonego przez wielu asystenta, mało tego jak później dopytałem się, nawet nie zauważyła że jakiś asystent był po prostu zainstalowała program i ten zadziałał. I chyba do takich osób kierowany ów asystent jest, więc po co te wszystkie negatywne komentarze? My wiemy jak zainstalować bez asystenta, niedoświadczonym ta wiedza nie jest potrzebna bo otrzymują to co chcieli, a bardzo prawdopodobne, że w przyszłości będzie jeszcze łatwiej.
Tak więc proponuję zakończyć temat zasadności istnienia asystenta czy też nie, on istnieje i basta, lepiej zastanówmy się jak można go polepszyć.

elzear   5 #87 07.09.2012 12:52

Widzę, że pomimo usilnych sugestii i zapytań nadal olewacie ciekłym moczem pytanie w sprawie linków bezpośrednich. powtórzę swoje pytanie po raz 2:
Czy istnieje możliwość aby "linki bezpośrednie" oddzielić do osobnego buttona? W niczym przecież by to nie przeszkadzało.
Albo przynajmniej powiększyć czcionkę i pogrubić przy głównym buttonie!

Mam nadzieję, że choć jedna osoba z szacownej redakcji odpowie na tak proste pytanie i jeśli odpowiedź będzie negatywna, odpowie dlaczego nie...

macaleks   14 #88 07.09.2012 12:58

@darkmiki43

to co prokuratura może/powinna/zrobić ,żeby chronic naiwniaków-to zamknąć konto warszawskie,bo to nie biznes tylko wyłudzanie od ludzi/Twoim zdaniem głupich/
Zjednoczone Emiraty Arabskie
bank: BRE Bank Oddział w Warszawie
kwota przelewu: 98 PLN
nr rachunku: 48114019773939000000069048
http://storage3.dobreprogramy.pl/dokumenty/mail1.txt
Pozdrawiam.

underface   14 #89 07.09.2012 13:29

co do samego asystenta to jestem na tak, gdy np, na portalu tworzę sobie listę a później aplikacja sama mi pobiera do wybranej lokalizacji instalatory programów - ponadto dobrze by było, gdyby pojawiła się informacja o aktualizacji jednego z programów (niektóre z softu nie mają takiej opcji).

fajnie też by było gdyby efekt końcowy tego przedsięwzięcia wyglądał jak ninite,com dla aplikacji popularnych: http://www.dobreprogramy.pl/underface/Nie-ma-na-to-czasu-aby-tracic-czas-ninitec...
i/lub oraz dla wszystkich i pozostałych jak np. all my apps http://www.dobreprogramy.pl/underface/Gdy-sa-alternatywy-co-wybrac,26633.html (http://allmyapps.com/)

analizując dalej najwięcej złego do powiedzenia mają użytkownicy doświadczeni (których jest stosunkowo mało porównując do ogółu używającego komputery) i właśnie dla tych osób jest stworzony ten asystent - dla was (nas) pobieranie bezpośrednie to coś więcej niż napis - my wiemy, że trzeba tam kliknąć i pobrać - no chyba, że ktoś woli inaczej. moim zdaniem jedynym sensownym rozwiązaniem jest to co zaproponował @semtex i co weszło w życie.

a co do samej walki z podrabiaczami dobrych programów to przypominam, że oszuści dalej próbują czarnej magii o czym pisałem kiedyś tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/underface/Gdy-literka-ma-znaczenie,35544.html


@elzear
w ustawieniach profilu zaznaczasz odpowiednią opcję - a dla nie zarejestrowanych - niech się martwią :p

Autor edytował komentarz.
elzear   5 #90 07.09.2012 16:08

@underface

Bardzo dziękuję!

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #91 07.09.2012 16:17

@macaleks - wiesz nie tacy ludzie siedzą nad takimi stronami i obmyślają jak zarobić na ludzkiej naiwności. Gdyby te strony z założenia nie działały zgodnie z prawem dawno były by już zamknięte. A tak samo jak pobieraczek.pl czy dobre-programy.pl mają prawo funkcjonować w takiej a nie innej postaci. Dowodzi to tylko temu, że nasze prawo w tej kwestii jest niedoskonałe.

darkmiki43   2 #92 07.09.2012 16:56

@macaleks
Trzeba uczyć ludzi a nie zamykać firmy bo ta firma działa legalnie. Informuje, że założenie konta kosztuje/ Informuje. Leczmy debilizm i naiwność ludzi a będzie dobrze.

qasx   6 #94 08.09.2012 13:32

@up - właśnie przybyłem z tym samym :D, pod newsem też zresztą ktoś wrzucił. Ciekawe, że na najngagu ogromną popularność zdobył tylko ten fragment oryginalnego komiksu, rzeczywiście dobrego.
Tam jest Adobe, które mimo wszystko przebija asystenta dobrychprogramów. Spróbujcie zainstalować Digital Editions używając systemu czy przeglądarki z jakimiś sensownymi ustawieniami bezpieczeństwa. Flash Player użyty do pobierania instalki, mistrzostwo świata.

Autor edytował komentarz.
  #95 08.09.2012 14:08

Ostatnimi czasy modne stały się portale oferujące "postarzenie" o 20/30/40 lat.

Jeden z zamkniętych już na całe szczęście portali udostępniał przerobione zdjęcie za wysłany do nich SMS w cenie 3.69, no i byłoby OK, gdyby nie pewien szczegół który opisywał jeden z punktów ich chaotycznego regulaminu. Otóż każdy kto skorzystał z ich "oferty", otrzymywał codziennie SMS zwrotny z jakąś wróżbą, aforyzmem, itp. na koszt odbiorcy, w cenie 5zł/sztukę, i ponoć żadna blokada nie dawała rezultatu :/ Dopiero interwencja prasy i policji ukróciła ten chory proceder, szczegółów niestety nie znam.

Tym Czytelnikom, którzy może jeszcze nie słyszeli o tej poniższej stronie, polecam jej adres - służy ona do tworzenia tymczasowych adresów int. na wypadek, jeśli nie chcemy SPAMu albo nie jesteśmy pewni co do uczciwości danego portalu.: http://10minutemail.com/10MinuteMail/error.html

Niezależnie od tego dobrze mieć niezastąpione i popularne dodatki jak WOT, McAfee SiteAdvisor czy np. WebRep w Avast jeśli takowy mamy.

Autor edytował komentarz.
pgr   9 #96 08.09.2012 20:12

Zabawne jest to że dobre Programy oferują stosunkowo wysoką jakość merytoryczną za którą nie chcą opłat a inni wprowadzają opłaty za totalny syf

wacek   17 #97 08.09.2012 23:09

Teraz gdy mogę wyłączyć asystenta w moim profilu zupełnie on mi już nie przeszkadza

eddie71   8 #98 09.09.2012 22:55

Niektórzy zamiast youtube.pl przez pomyłkę z pośpiechu wpiszą youtubw.pl i następuje przekierowanie na pobieraczek.

gavron   5 #99 10.09.2012 12:10

Rozwiązania prawne są w zasięgu ręki, przecież spokojnie możecie pozwać do sądu tych oszustów! Istnieje instytucja pozwu cywilnego, naruszają wasze dobre imię, nie widzę przeszkód!
Cała sprawa z menadżerem jeszcze bardziej gmatwa sytuacje i robi bałagan, doskonale szanowna redakcja zdaje sobie sprawę, że takie praktyki są bardzo źle widziane przez użytkowników, nie sądzę aby przyniosło to jakiekolwiek pozytywne efekty.

Moim zdanie rozwiązanie jest jedno, pozwać tamten portal i jako zadośćuczynienie(oprócz finansowego) zażądać sprostowania na portalach internetowych, przecież właściciel DP.pl to spora firma i stać was na prawników.

  #100 18.09.2012 09:14

fajne pitu pitu. Kryzys, reklama i inne bzdety a ja nie chcę pobierać programów tym dziadem. Chcę żeby było jak było. I nie mam zamiaru się rejestrować w portalu aby zrezygnować z downloadera DP. Idiotyzm jakich mało. Niemile Was pozdrawiam

underface   14 #101 18.09.2012 17:28

@Anonim przecież możesz kliknąć w linki bezpośrednie - to aż takie trudne nie jest

  #102 19.10.2012 09:43

Wprowadzenie takiego "asystenta" spowoduje to, że ludzie przestaną pobierać programy. Zabiło to np. CNET i Download.com. Oczywiście DP to nie tylko miejsce do pobierania - wielu użytkowników korzysta z serwisu z innych powodów.
http://www.tomsguide.com/us/CNET-CBS-Malware-Trojan-Nmap,news-13410.html
http://insecure.org/news/download-com-fiasco.html

  #103 31.10.2013 16:11

a co z tym: HKEY_CURRENT_USER/Software/dobreprogramy.Czy to nie śmieci w rejestrze?Dla innych do poczytania: http://www.fixitpc.pl/topic/19809-portale-z-oprogramowaniem-instalatory-na-co-uw...