r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Cel osiągnięty, Wikipedia zebrała 6 milionów dolarów

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

To, co na początku wydawało się niewiele znaczącym projektem grupy wizjonerów dzisiaj stanowi nieodłączną część światowego Internetu. Mowa o encyklopedii Wikipedia, która przez święta zaliczyła rekordową sumę dotacji i dzięki temu może spokojnie wejść w następny rok.

Fundacja Wikimedia, właściciel Wikipedii ogłosiła na początku roku, że ma problemy finansowe. Kłopoty były na tyle poważne, że Wikipedii groziło nawet zamknięcie. Ustalono, że do dalszego funkcjonowania i finansowania rozwoju potrzeba zebrać do końca roku 6 milionów dolarów. Jeszcze tydzień przed świętami poziom wpłat utrzymywał się jednak w okolicach 3,8 miliona. Święta i Nowy Rok to jednak wielki sukces Wikipedii i użytowników na całym świecie, którzy wpłacali pieniądze - suma dotacji przekroczyła 6,1 miliona.

Wikimedia i jej flagowy projekt mogą więc ze spokojem wejść w nowy 2009 rok. Warto dodać, że operacja zbierania pieniędzy była całkowicie transparentna - budżet fundacji jest jawny i każdy może zobaczyć, w jaki sposób wydawane są pieniądze. Dotacje można oczywiście przesyłać nadal, w każdej chwili i również w złotówkach, na stronach fundacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.