Cell 411

Strona główna Android Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo osobiste
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Cell 411 to aplikacja na urządzenia z Androidem, która służy do tworzenia alertów bezpieczeństwa dla wybranej lokalizacji.

Aby skorzystać z Cell 411, należy założyć konto w serwisie, a do tego celu możemy użyć jedynie adresu e-mail. Proces rejestracji wymaga też podania imienia, nazwiska oraz numeru telefonu. Gdy przebrniemy przez etap nieco bardziej formalny, ukaże się nam prosta, można powiedzieć, że wręcz minimalistyczna aplikacja. W prawym górnym rogu znajdziemy ikonę ustawień, a u dołu ekranu widnieje ikona do poprawiania informacji o naszej bieżącej lokalizacji.

Główną warstwę stanowi zaś Mapa Google, ze specyficzną ikoną rąk trzymających się nawzajem i tworzących okrąg. Gdy ją naciśniemy, możemy stworzyć alert bezpieczeństwa, np. o byciu napadniętym, zatrzymanym przez policję, a także o byciu świadkiem pożaru lub innego zagrożenia dla bezpieczeństwa: indywidualnego lub publicznego. Każdy alert bezpieczeństwa można wysłać w skali globalnej lub do zdefiniowanej wcześniej grupy znajomych.

Aplikacja zawiera też garść porad dotyczących tego, jak zachowywać się podczas kontaktów z policjantami lub innymi funkcjonariuszami służb bezpieczeństwa, nie mają one jednak dobrego przełożenia na polskie realia.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Monitoring na odwrót: jak bezpiecznie nagrywać niebezpieczne sytuacje?

38
16.02.2016  •  Adam Golański

W przestrzeni miejskiej czyha wiele zagrożeń – i w imię walki z tymi zagrożeniami, miasta zaczęły wypełniać się systemami monitoringu, mającymi uczynić je bezpieczniejszymi. Pomijając zagrożenia dla prywatności, jakie ten trend ze sobą przyniósł, widać jednak, że nie zawsze możemy na monitoring liczyć. Kamer nie ma i nie będzie w każdym zakątku, a jeśli będą, to czy na pewno w razie problemów uzyskamy dostęp do ich nagrań? Odnotowywane na całym świecie przypadki brutalności służb mundurowych wobec obywateli wielokrotnie pokazywały, że w takich sytuacjach liczyć można tylko na siebie. Jako…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza