Cell 411 Cell 411 8.1.4

Strona główna Android Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo osobiste
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Cell 411 to aplikacja na urządzenia z Androidem, która służy do tworzenia alertów bezpieczeństwa dla wybranej lokalizacji.

Aby skorzystać z Cell 411, należy założyć konto w serwisie, a do tego celu możemy użyć jedynie adresu e-mail. Proces rejestracji wymaga też podania imienia, nazwiska oraz numeru telefonu. Gdy przebrniemy przez etap nieco bardziej formalny, ukaże się nam prosta, można powiedzieć, że wręcz minimalistyczna aplikacja. W prawym górnym rogu znajdziemy ikonę ustawień, a u dołu ekranu widnieje ikona do poprawiania informacji o naszej bieżącej lokalizacji.

Główną warstwę stanowi zaś Mapa Google, ze specyficzną ikoną rąk trzymających się nawzajem i tworzących okrąg. Gdy ją naciśniemy, możemy stworzyć alert bezpieczeństwa, np. o byciu napadniętym, zatrzymanym przez policję, a także o byciu świadkiem pożaru lub innego zagrożenia dla bezpieczeństwa: indywidualnego lub publicznego. Każdy alert bezpieczeństwa można wysłać w skali globalnej lub do zdefiniowanej wcześniej grupy znajomych.

Aplikacja zawiera też garść porad dotyczących tego, jak zachowywać się podczas kontaktów z policjantami lub innymi funkcjonariuszami służb bezpieczeństwa, nie mają one jednak dobrego przełożenia na polskie realia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!