Cell 411 Cell 411

Strona główna iOS Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo osobiste
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Cell 411 to klient zdecentralizowanej sieci społecznościowej, która służy do powiadamiania najbliższych i niebezpiecznych sytuacjach w najbliższej okolicy.

Aby skorzystać z Cell 411, należy założyć konto, co wymaga podania imienia, nazwiska oraz numeru telefonu i nie można do tego wykorzystać innego serwisu społecznościowego. Główną część aplikacji stanowi mapa pokazująca bieżące położenie użytkownika. Po dotknięciu awatara można wybrać rodzaj alarmu, który zostanie wysłany do zdefiniowanych kontaktów lub globalnie, do wszystkich użytkowników w okolicy.

Na liście alarmów znajdziemy takie dotyczące bezpieczeństwa osobistego (potrzeba opieki medycznej, zepsuty samochód bądź napad) oraz publicznego (pożar). Można także wysłać najbliższym obraz z kamerki na żywo. Każdy użytkownik może korzystać z aplikacji w trybie „patrolowym” i otrzymywać powiadomienia. Można także automatycznie wysyłać alarmy na serwisy społecznościowe, gdzie mamy większe szanse na zwrócenie czyjejś uwagi.

Aplikacja zawiera też garść porad dotyczących tego, jak zachowywać się podczas kontaktów z policjantami lub funkcjonariuszami służb bezpieczeństwa, nie mają one jednak dobrego przełożenia na polskie realia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!