CentMail - nowy pomysł Yahoo! na walkę ze spamem

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Yahoo! zaprezentowała nową, płatną inicjatywę związaną z usługami pocztowymi. CentMail ma być sposobem na certyfikowanie e-maili i ukrócenie spamu.

Nowa usługa Yahoo! mimo, że płatna nie ma być nastawiona na zysk. Każdy chętny będzie mógł zapłacić 5 dolarów za paczkę 500 wirtualnych znaczków. Firma przekaże całą opłatę na rzecz wybranej przez użytkownika organizacji pożytku publicznego. Sam znaczek natomiast zostanie opatrzony jej logo oraz zakodowany i będzie dołączany do wysyłanych maili. Ma to być swoisty certyfikat, dzięki któremu wiadomość przedostanie się przez filtry antyspamowe.

Yahoo! przede wszystkim liczy na skuteczną walkę ze spamem. Na oficjalnej stronie CentMail firma tłumaczy dlaczego inicjatywa może się udać. Yahoo! uznało bowiem, że nawet drobny koszt poniesiony na każdą wysłaną wiadomość może zniechęcić spamerów, którzy wysyłają miliony maili dziennie. Czy inicjatywa się sprawdzi? Na to będziemy musieli poczekać do rozpoczęcia działania CentMail. Na razie Yahoo! nie podało niestety żadnej konkretnej daty.

© dobreprogramy