r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CentOS hakuje serwery WWW?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeden z urzędników miasteczka Tuttle w amerykańskim stanie Oklahoma zagroził, że zawiadomi FBI o włamaniu na miejską stronę WWW. Ostrzeżenie zostało skierowane w kierunku twórców systemu CentOS, gdyż jak twierdzi Jerry Taylor, to oni włamali się na jego serwer i podmienili znajdujące się tam strony.

Taylor, chwalący się 22 letnim informatycznym stażem, żąda natychmiastowego przywrócenia poprzedniej zawartości strony. Tego typu włamania nie są niczym nadzwyczajnym i zdarzają się często, jednak tym razem chodziło o coś innego. Okazało się, że to, co Taylor uznał za atak, jest po prostu domyślną stroną popularnego serwera WWW Apache. Usługodawca internetowy zainstalował nowy serwer i nie skonfigurował go poprawnie, skutkiem czego po wpisaniu adresu www.cityoftuttle.org, pojawia się informacja o konieczności edycji ustawień. Ponieważ serwer pracuje pod kontrolą dystrybucji CentOS, urzędnik wydedukował, że to właśnie jej twórcy postanowili go zaatakować.

Jerry Taylor nie uznał tego wytłumaczenia za wiarygodne i wciąż grozi skierowaniem sprawy do FBI.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.