reklama

Centro nazwany Windows Essential Business Server

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft ogłosił dzisiaj na łamach centrum prasowego, że projekt zintegrowanego systemu operacyjnego dla średnich przedsiębiorstw (do 250 stacji roboczych) o kodowej nazwie Centro zostanie oficjalnie nazwany Windows Essential Busines Server. Jest to kolejna propozycja Microsoftu dla przedsiębiorstw po Small Business Server, który jest skierowany raczej do mniejszych firm (do 75 komputerów).

Windows Essential Business Server będzie zbudowany oczywiście na bazie Windows Server 2008. W skład zintegrowanego pakietu wejdą jeszcze Exchange 2007 z oprogramowaniem zabezpieczającym Forefront Security for Exchange, jak również SQL Server 2008, ISA Server 2008 oraz System Center Essentials.

Aktualnie produkt znajduje się w prywatnym programie beta. Informacje dla zainteresowanych beta-testami opublikowano na jednym z blogów w witrynie TechNet. Microsoft planuje otworzyć testy publicznie w pierwszej połowie 2008 roku. W drugiej połowie ma się ukazać finalna wersja Windows Essential Business Server. Podobnie jak w Small Business Server, także i tym razem wydane zostaną dwie wersje funkcjonalne - Standard oraz Premium. Będą się one różnić zintegrowanymi składnikami.

Przy okazji w informacji prasowej wspomniano, że projekt przyszłej wersji Windows Small Business Server - nazwany póki co kodowo Cougar - również postępuje i wydano już pierwszą prywatną wersję beta.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama