r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Centrum powiadomień w Windows Phone 8.1 uwiecznione na zrzutach ekranu

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Portal Winphollowers dotarł do wewnętrznej prezentacji Microsoftu, która pokazuje m.in. działanie długo oczekiwanego centrum powiadomień. Wyciek przedstawia wygląd i zakres funkcji nowego elementu, który jest jedną z większych i najbardziej znaczących nowości w aktualizacji Windows Phone 8.1

Zamieszony slajd z prezentacji to dwa zrzuty z centrum powiadomień (tutaj nazywane Action Center, w polskiej wersji językowej być może będzie nosić nazwę centrum akcji). Pierwsza grafika przedstawia moduł, który pokazuje się przy krótkim przeciągnięciu palcem z góry ekranu. Zawiera on cztery elementy: WiFi, Bluetooth, tryb samolotowy i samochodowy (elementy będzie można konfigurować). Podobnie jak w innych systemach, szybko aktywujemy/dezaktywujemy funkcje lub dostaniemy się bezpośrednio do ustawień konfiguracyjnych.

W przypadku, gdy dłużej przeciągniemy palcem, dostaniemy dostęp do pełnego centrum powiadomień. Tutaj znajdują się powiadomienia zebrane z całego systemu. Znajdziemy tu SMS-y, wiadomości z Facebooka, Twittera, Skype, a także zewnętrznych aplikacji, które wysyłają powiadomienia Toast lub tzw. „ciche wiadomości” (dostępne tylko poprzez centrum powiadomień).

r   e   k   l   a   m   a

Nowy system ma mieć swoją pierwszą, oficjalną premierę na początku kwietnia na konferencji BUILD. Spodziewamy się, że zostaną zaprezentowane wszystkie zapowiadane funkcje, jak rozdzielenie ustawień głośności (system/media), zaawansowany asystent głosowy (Cortana), a także inne elementy, o których jeszcze nie wiemy. Może pojawi się też to „coś”, czym Windows Phone wyprzedzi konkurencję.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.