Ceny usług dostępowych do Internetu w 2007 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Gazeta Prawna

i Radio PIN opublikowały raport na temat cen usług internetowych w 2007 r. Trzy główne wnioski: Nowe regulacje Urzędu Komunikacji Elektronicznej zwiększają konkurencję wśród dostawców internetu; za te same pieniądze co dziś 3 miliony użytkowników sieci będzie kupować znacznie szybsze łącza; Telekomunikacja Polska będzie jednak nadal dyktować ceny na rynku.

Jak wiadomo od 15 lutego neostrada tp. dostępna będzie również w opcji bez abonamentu telefonicznego. Wiele osób zainteresowanych tą usługą z niecierpliwością czekało na informacje co do ceny takiego rozwiązania - Gazeta Prawna podała nieoficjalną informację na ten temat. Cena neostrady bez telefonu będzie wyższa o 26,84 zł. Da to oszczędność kilkunastu złotych miesięcznie (w stosunku do neostrady wraz z abonamentem telefonicznym), czyli około 200 zł rocznie.

Wszystko wskazuje również, że mimo agresywnej kampanii reklamowej sieci komórkowych oraz ofert innych dostawców, ze względu na wysokie ceny Internet bezprzewodowy nie będzie nadal stanowił poważnej konkurencji dla łącz tradycyjnych. Pocieszającym akcentem w raporcie jest przewidywanie 20 % spadku cen łącz.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią raportu na łamach Gazety Prawnej.

© dobreprogramy
s