Ceny usług szerokopasmowych w Polsce wg UKE

Strona główna Aktualności

O autorze

Urząd Komunikacji Elektronicznej

opublikował dokument Analiza cen usług szerokopasmowych w Polsce po wprowadzeniu przez Telekomunikację Polską S.A. nowej promocji na usługi Neostrada.

Niniejsza analiza obejmuje usługi dostępu do sieci Internet spełniające podstawowe kryterium wg UKE dla uznania usługi za dostęp szerokopasmowy, tj. transfer do użytkownika wyższy niż 144 kb/s. Dane dotyczące działalności analizowanych podmiotów pochodzą z cenników posiadanych przez UKE oraz z oficjalnych stron operatorów.

Poniższa analiza składa się z trzech części. Pierwsza część analizy obejmuje porównanie cen usług dostępu szerokopasmowego do sieci Internet świadczonych przez TP S.A. na koniec roku 2005 z promocją cenową obowiązującą od 4 lipca 2006. W drugiej części przeprowadzona została analiza cen z końca roku 2005 i aktualnych 6 największych konkurentów TP, (Netia, Dialog, UPC, Vectra, Multimedia Polska, Aster City) wraz z opisem aktualnych promocji oferowanych przez operatorów. W ostatniej podsumowującej części dokumentu zawarte zostały wnioski nasuwające się po analizie wyżej opisanych zmian cen usług szerokopasmowych.

Zapraszamy zainteresowanych sytuacją na rynku usług dostępowych do lektury dokumentu Analiza cen usług szerokopasmowych w Polsce po wprowadzeniu przez Telekomunikację Polską S.A. nowej promocji na usługi Neostrada (dokument pdf - 206 kB) oraz zapoznania się z wnioskami jakie opublikował UKE.

© dobreprogramy
s