r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Certyfikat użyteczności dla KDE

Strona główna Aktualności

Jak donosi serwis KDE w Polsce, pochodząca z Monachium dystrybucja Linuksa zawierająca KDE - LiMux uzyskała certyfikat ISO 9241, który oznacza, że spełnia ona międzynarodowe standardy użyteczności. Dzięki zastosowaniu KDE 3 uzyskano "efektywne i wydajne" środowisko pracy.

Jest to pierwszy przypadek certyfikacji wolnego oprogramowania przez niemieckie stowarzyszenie certyfikacji TÜV w dziedzinie użyteczności. Po dwuletnich testach TÜV potwierdził, że Open Source osiągnęło wysoki poziom profesjonalizmu i stwierdził, że dzięki temu, że KDE jest otwartym oprogramowaniem władze Monachium będą mogły bardzo łatwo stwierdzić czy jest ono odpowiednio wydajne i przyjazne dla pracowników biurowych.

LiMuX został dostosowany do potrzeb administracji miasta Monachium, która służy 1,300,000 mieszkańców. Dalsze optymalizacje nastąpią w przyszłości, do roku 2009 11,000 komputerów zostanie przemigrowanych na KDE. Celem modyfikacji jest nie tylko uzyskanie komfortowego środowiska dla pracowników, ale także ochrona zdrowia i redukcja nakładów związanych ze szkoleniami dla pracowników.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.