r   e   k   l   a   m   a
reklama

Charakterystyczne majowe szkodniki

Strona główna Aktualności

O autorze

Kaspersky Lab opublikował dziś listę najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów maja 2008 r.

Najbardziej pazernym trojanem okazał się Trojan-Spy.Win32.Banker.mrj, który jednocześnie atakował klientów 103 banków. Za najbardziej pazernego trojana atakującego systemy płatności uznano Trojan-PSW.Win32.Staem atakującego trzy systemy płatności. W kategorii "najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze" liderem okazał się Trojan-Spy.Win32.Banker.tq, jedna z jego modyfikacji atakowała pięć systemów kart płatniczych jednocześnie.

"Najbardziej ukradkowy program" to Backdoor.Win32.Hupigon.bxbu, którego charakteryzuje m.in. to, że został spakowany dziewięć razy, najmniejszym szkodnikiem okazał się Trojan.Bat.KillWin.dg - mimo rozmiaru zaledwie 15 bajtów, potrafi uszkodzić system Windows, dla odmiany największy majowy szkodnik Trojan-Spy.Win32.Banker.fgw waży 30 MB nie jest to jednak rekord w ogóle.

Za najbardziej szkodliwy program uznana została modyfikacja backdoora Backdoor.Win32.Agobot.pgj, która zwalcza rozwiązania antywirusowe poprzez usuwanie oprogramowania bezpieczeństwa na zaatakowanej maszynie, natomiast najpopularniejszy szkodliwy program w ruchu pocztowym to Email-Worm.Win32.Netsky.q, który w maju stanowił 23,12% całego szkodliwego ruchu pocztowego.

Najbardziej rozpowszechnioną rodziną trojanów była w maju rodzina Backdoor.Win32.Hupigon, która pojawiła się w maju w 3301 wariantach, wśród wirusów/robaków w tej kategorii prym wiedzie robak Net-Worm.Win32.Kolab.c - w maju pojawiło się aż 276 modyfikacji tego szkodnika.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial