reklama

Charlie Miller znów wygrywa Pwn2Own

Strona główna Aktualności

O autorze

Tegoroczną edycję hakerskiego konkursu PWN2OWN znów wygrał Charlie Miller, przełamując zabezpieczenia przeglądarki Safari na systemie Mac OS X.

Jeszcze przed konkursem Miller Chwalił się, że złamie Safari w ciągu kilku sekund. Gdy tylko konkurs się zaczął, Miller udowodnił, że miał rację. Osoba grająca rolę użytkownika kliknęła na link podany przez hakera i po chwili miał on pełną kontrolę nad jej komputerem. W ten sposób Miller wygrał 10 tysięcy dolarów oraz MacBooka, na którym odbyło się włamanie. Konkurs był oczywiście przeprowadzony na w pełni załatanym systemie Mac OS X. Miller zgodził się, że nie ujawni szczegółów wykorzystanej przez siebie luki do czasu wydania poprawki przez Apple.

Po Safari padł Internet Explorer 8, działający na Windows 7. Dziurę w tej przeglądarce wykorzystał uczestnik o nicku Nils, który chce pozostać anonimowy. Wygrał 5 tysięcy dolarów oraz laptopa Sony Vaio P, na którym dokonał włamania. W tym wypadku również szczegóły luki zostaną ujawnione dopiero po wydaniu poprawki. Na konkursie byli obecni przedstawiciele Microsoftu, którzy przyglądali się włamaniu. Nils nie zadowolił się jednak IE8, włamał się też do Safari i Firefoksa. Dzięki temu zgarnął dodatkowe 10 tysięcy USD.

Tak minął pierwszy dzień konkursu, gdy dostarczone systemy i przeglądarki były w pełni połatane a przeglądarki działały bez wtyczek. Kolejnego dnia uczestnicy będą mieli łatwiejsze zadanie, gdyż oprócz dziur w przeglądarkach i systemach będą mogli wykorzystać luki we wtyczkach. W ubiegłym roku wykorzystano dziurę we Flashu. Być może też komuś uda się przełamać zabezpieczenia Google Chrome, co nie udało się nikomu dnia pierwszego. Nikomu na razie nie udało się też włamać do konkursowych telefonów komórkowych. Za włamanie do telefonu przewidziano nagrodę 10 tysięcy dolarów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić