Chcesz żyć zgodnie z wiarą? Zainstaluj Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Dla rozważających migrację na system Linux mamy kolejny argument. Pastor kościoła Antioch z miasta Redmond w USA, ogłosił bojkot na produkty firmy Microsoft. Pretekstem było poparcie przez giganta IT wprowadzenia ustawy zabraniającej dyskryminacji homoseksualistów przez pracodawców.

Microsoft nie jest jedyną firmą w tej branży, której działania nie podobają się religijnym konserwatystom. W ubiegłym roku Apple oskarżono o konszachty z diabłem, gdyż logo FreeBSD, na którym oparty jest system operacyjny instalowany na komputerach tej firmy to diabeł z dwoma rogami. Pretekstem okazało się też to, że Apple używa kodu systemu nazwanego imieniem twórcy teorii ewolucji. Głoszone przez Darwina tezy także kłócą się z kreacjonistyczną teorią Kościoła.

Do tej pory nie odnotowano żadnych uchybień ze strony Linuksa, więc wszyscy poważnie traktujący tą kwestię powinni rozważyć tą alternatywę. Choć informacja ta wygląda jak niesmaczny żart, jest to niestety prawda. Coraz częściej przedstawiciele różnorodnych organizacji religijnych głoszą używają wiary do głoszenia własnych, prywatnych poglądów i jak widać, problem ten nie ominął także branży IT.

© dobreprogramy
s