Cheaty na PlayStation 4 będą możliwe dzięki nowemu Xploderowi

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Lubiący „oszukiwać” w grach użytkownicy PlayStation 4 do tej pory byli zmuszeni grać tak, jak twórcy gier im nakazali – dobrze zabezpieczona przez Sony konsola była odporna na wszelkie nieautoryzowane. Wygląda jednak na to, że zespół Xploder, znany ze stworzenia oprogramowania do „oszukiwania” na Xboksie 360 i PlayStation 3, zdołał rozwiązać ten problem. Ich nowe narzędzie to droga do popsucia sobie zabawy bez jakiejkolwiek konieczności modyfikowania zabawy.

PlayStation 4 Xploder Cheat System oferowany jest w przedsprzedaży za niecałe 50 dolarów. Jak twierdzą jego twórcy, bazuje na unikalnej technologii „ponownego podpisywania” stanów gier, pozwalając wykorzystać dowolny inny stworzony przez PS4 stan gry jako własny. Działać to ma ze wszystkimi grami, nawet najnowszymi i tymi, które przywiązują stan gry do swojego profilu. Narzędzie pozwala też na tworzenie kopii zapasowych zapisanych stanów swoich własnych gier, by uwolnić miejsce na dysku konsoli.

Według ludzi Xplodera, nie należy się obawiać, że ich narzędzie zostanie zablokowane przez kolejną aktualizację firmware PS4, do swojego działania nie potrzebuje też żadnej modyfikacji konsoli. Ot po prostu dostajemy dostęp do ogromnej biblioteki stanów gier stworzonych przez społeczność, z których możemy czerpać do woli. Utkwiłeś na poziomie? Pobierz stan gry z późniejszego etapu – reklamują swój produkt programiści.

Nie wiadomo, jak konkretnie udało się programistom dobrać do mechanizmu weryfikacji stanów gier na PS4, ale to na pewno kolejny krok w stronę złamania zabezpieczeń konsoli Sony. Hakerzy tworzą kolejne działające exploity, wykorzystujące tak wyrafinowane techniki jak Return-Objected Programming. Mówi się, że niektórzy członkowie sceny mają nawet prywatne jailbreaki, działające nawet na najnowszych wersjach firmware, ale nie udostępniają ich, by nie dać Sony szansy załatania wykorzystywanych luk. Pytanie, które ciśnie się na usta wszystkich – kiedy zobaczymy pierwsze publiczne Custom Firmware dla PS4, póki co nie ma jednak odpowiedzi.

© dobreprogramy