Gdyby Hot Zlotu nie było, należałoby go wymyślić

Witam wszystkich serdecznie. Na początku chcę podkreślić, że wpis nie jest sponsorowany. Nie będzie też lokowania produktów, ani autopromocji. Zdjęć też nie będzie.. jestem pewien, że redakcja DP nie pozwoli, aby nie pojawiła się jak co roku fotorelacja (umieszczanie zdjęć z tej imprezy i tak nie odda tego co w niej najważniejsze). Jeżeli ten wstęp nie zniechęcił potencjalnych czytelników to zapraszam do dalszej lektury.

Hot Zlot (2018) po raz pierwszy:)

W tym roku po raz pierwszy udało mi się dostać na Hot Zlot. Starałem się o to wcześniej dwa razy.

A co Ty możesz zrobić dla Open Source? Dołącz do Crowdin!!

Witam po dłuższej przerwie spowodowanej nadmiarem pracy i złym stanem zdrowia. Wpis ten chciałbym poświęcić platformie dla translatorów, w której obecny jestem od dłuższego czasu. Jak być może niektórzy z Was pamiętają jakiś czas temu opisywałem na blogu program FreeCAD. Wtedy też zachęcałem wszystkich do udziału w projekcie tłumaczenia tego bardzo dobrego programu na język polski.

Cyfryzacja TV - cywilizacyjny skok.. dla wybrańców (na przykładzie Nowej Rudy - Drogosławia)

Jak zapowiedziałem w jednym z poprzednich wpisów dziś poruszę temat związany z cyfryzacją telewizji. Cyfryzacją, która po zakończeniu procesu została hucznie ogłoszona wielkim "sukcesem", "skokiem cywilizacyjnym" itp. Cóż jak to mówią "żeby kózka nie skakała..:)"

Czasy analogu

Zacznę może od rzeczy najważniejszej.. zanim ktokolwiek na terenie miasta Nowa Ruda mógł marzyć o odbiorze telewizji cyfrowej królował miłościwie nam panujący analog.

Podłączenie drukarki do PC z Ubuntu poprzez PC z Windows XP za pomocą serwera Samba

Dostałem nową pracę.. i jak to w nowym miejscu bywa trzeba poznać środowisko i trochę je pod siebie zaadoptować. Tak się złożyło, że dostałem też nowy komputer o całkiem fajnych parametrach (w końcu sam mogłem je sobie wybrać;)) i postanowiłem, że będą na nim 2 systemy.. Windows 8 oraz Ubuntu 13.04 x64 (do października). O ile Windows nie sprawił informatykowi z firmy problemu o tyle w rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że z Ubuntu będą problemy.. ponieważ to Linux.

Open Source dla studenta, inżyniera i nie tylko.. cz.1 - FreeCAD

W ciągu ostatnich kilku tygodni w moim życiu zaszły spore zmiany jeśli chodzi o karierę zawodową. Jako absolwent Uniwersytetu nie posiadam inżynierskiego wykształcenia, co szczególnie dotkliwie odczułem podczas poszukiwania nowego miejsca pracy. Niemniej jako osoba chętnie ucząca się nowych rzeczy postanowiłem nadrobić, chociaż w niewielkim stopniu moje braki związane z nieznajomością rysunku technicznego, oraz projektowania w CAD.

Zadyszka Steam'a na linuksie z szansą na drugi oddech za sprawą nowego managera

Kolejny miesiąc sprawdzenia statystyk Steam nie napawa optymizmem, co jednak warte zauważenia dla Ubuntu i tak jest lepiej niż było w zeszłym miesiącu (choć zmiana jest w granicach błędu pomiaru:) Zainteresowanych odsyłam do źródeł).

Niewielki, ale jednak zawsze optymistyczny to akcent. Przyznam się szczerze, że oczekiwałem więcej. Zapewne nie tylko ja. Magiczna bariera 5% jeśli chodzi o ilość użytkowników korzystających ze Steam pod linuksem wydaje się być poza zasięgiem.

Spadków ciąg dalszy, graczy zatem "ni-ma", Ubuntu upada Windows wciąż się trzyma..

Tytuł mówi sam za siebie i nie ma co się o tym rozpisywać, a odnosi się on do statystyk Steam o których pisałem już w zeszłym miesiącu. Niestety i w tym miesiącu brak powodów do zadowolenia, jeśli chodzi o liczbę graczo-linuksiarzy. Greg Koval w swoim (bardzo zresztą merytorycznym, logicznym i rzeczowym) wpisie miał rację..

http://www.dobreprogramy.pl/Co-ma-granie-do-Linuksa,Blog,33737.html

Zainteresowanych zapraszam do przeanalizowania poniższego obrazka:

 

Czyżby koniec "miodowego miesiąca" Steam i Ubuntu?

Witam serdecznie po dłuższej przerwie.. dzisiejszy "wpis" będzie bardziej grafiką niż wpisem. Z ciekawości i po przeczytaniu jednego z wpisów na blogach DP co jakiś czas sprawdzam statystyki Steam co do używanych systemów. Z przykrością muszę stwierdzić, że Ubuntu zaliczyło spadek.. a przynajmniej tak mi się wydaje. Aby niepotrzebnie się nie rozwodzić odsyłam do grafiki poniżej:

XBMC dla Androida na HTC HD2

W jednym z poprzednich wpisów chwaliłem twórców XBMC za stworzenie świetnego multimedialnego kombajnu. W dzisiejszym wpisie będzie troszkę krytyczniej gdyż program faktycznie na Androidzie działa bez zarzutu, ale twórcy nie pomyśleli w nim o użytkownikach ekranów dotykowych mniejszych niż 7 cali.. tak mi się przynajmniej wydaje:)

Co działa?

Zasadniczo działa wszystko to co na moim standardowym "laptopowym" XBMC.