"Specjalne" anteny do DVB-T

Jakiś czas temu opisywałem troszkę swoich doświadczeń i trudności z odbiorem polskich programów cyfrowych. Dziś, jak to co jakiś czas mi się zdarza, zerknąłem na stronę SATKuriera coby dowiedzieć się czy coś ciekawego mnie nie ominęło. Newsy jak newsy nie wniosły w sumie niczego nowego, jednakże moją uwagę przykuł poniższy baner reklamowy:

Jaka antena do DVB-T?

Tak się składa, że mam bardzo podobną antenę innego producenta. Tyle, że jej producent nigdzie nie napisał o tym aby była jakaś specjalna do DVB-T..

XBMC "kombajn" którego twórcy mogą być dumni ze swego dzieła

Około rok temu zainstalowałem na swoim Ubuntu XBMC w wersji 11. Pierwsze odpalenie sprawiło, że zakochałem się w tym programie. Szczerze powiedziawszy jako użytkownik komputera głównie w domowych zastosowaniach kiedy usłyszałem o tym, że będzie następna wersja tego programu pomyślałem, że Twórcy niewiele mogą już w nim poprawić, a nawet jeśli to zmiana będą z mojego punktu widzenia kosmetyczne i raczej w wyglądzie (tapetki, tła itp.). Dziś zaktualizowałem moją jedenastkę do XBMC 12 Frodo i przy okazji zajrzałem na stronę twórców aby sprawdzić co tak naprawdę się zmieniło.

Cyfracja, albo inaczej cyfryzacja TV po polsku

Na temat DVB-T poczyniono już kilka wpisów na blogach DP w których skupiano się głównie na aspektach technicznych wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Jak każda technologia również i ta ma swoje wady i zalety w porównaniu chociażby z sygnałem analogowym. Większość ludzi cieszy się na wieść o tym, iż skończy się era śnieżenia na ekranie a wprowadzony zostanie krystalicznie czysty obraz i więcej kanałów.

e-Deklaracja na Ubuntu, czyli jak rozliczyć się z podatku na linuksie

Początek nowego roku to czas nowych inicjatyw i działań, ale również podsumowań. Do jednego z tych podsumowań należy rozliczenie się z podatku za rok ubiegły. Czas na to mamy ograniczony w zależności od rodzaju wykonywanej pracy (czyli rodzaju formularza który musimy złożyć) do odpowiednio: 31 stycznia (PIT 16A, 19A, 28), 28 lutego (PIT 40, 40A), lub też najczęściej 30 kwietnia (PIT 36, 36L, 37, 38 i 39). Szczęśliwi Ci którzy dochodu nie mają i rozliczać się nie muszą:D Dla pozostałych wiele organizacji udostępnia różnego rodzaju programy do rozliczeń.

Tuner Not Only TV LV5T (RTL2832u) Deluxe jako odbiornik radiowy na Ubuntu 12.10 64bit (GNU Radio)

Jakiś czas temu zapowiedziałem, iż na blogu DP opisze jak za pomocą tunera wymienionego w tytule posłuchać radia FM na Linuksie. Od tego czasu kombinowałem dosyć solidnie z instalacją opisaną w linku poniżej:rtl-sdrNiestety nie udało mi się jej doprowadzić do końca ze względu na fakt, iż wymagała ścigania wielu małych pojedynczych plików, których w systemie brakowało odpuściłem sobie.

Nowe życie "nieśmiertelnego" HTC HD2

Pierwszego stycznia tego roku równo 10 minut po północy mój smartfon model HTC HD2 zwariował. Widocznym objawem jego wariacji były szaleństwa zegara i datownika, bo pokazywał czas jaki chciał i zmieniał go kiedy chciał. Nauczony doświadczeniem zasiadłem zatem do przeglądarki i opisałem mój problem w wyszukiwarce Google. Dowiedziałem się mnóstwa przydatnych informacji z których w moim uznaniu najbardziej pomocna była:

Miejskie legendy o Linuxie i blogi z lokowaniem systemu

Konkurs o Windows 8 trwa w najlepsze i stanowi niezłą pożywkę dla łowców nagród, którzy rozochoceni wizją wygranej piszą (przynajmniej w znakomitej większości) dużo, a niekoniecznie dobrze. Między czasie konkurencja nie śpi i rozgorzał mały i mało merytoryczny dyskurs o Open Source. Ktoś rzucił również hasło, iż Linux jest systemem dla każdego kto nie jest graczem... cóż mam nieco odmienne zdanie w tym temacie i pozwolę się nim podzielić w tym wpisie.

Instalacja bezprzewodowego pada do Xbox360 pod Ubuntu 12.10 (64 bit) teoria i praktyka

W dzisiejszym wpisie chciałbym opisać jak prawidłowo zainstalować pad bezprzewodowy do XBOX360 pod Ubuntu 12.10.. ponieważ sam nie jestem jakoś super oblatany w instalacji różnego typu urządzeń posłużę się pomocą ze strony społeczności. Na końcu podam źródło do tej pomocy. Zwrócę się też z prośbą do użytkowników DP, ponieważ mi instalacja się nie powiodła.. nie wiem czemu, więc może będziecie mi w stanie pomóc. Tekst oryginalny pochodzi z oficjalnej strony ubuntu.

Przygotowanie instalacji

Na początek małe wyjaśnienie..

Lifeview LV5T Deluxe Not Only Tv - mała rzecz a cieszy (recenzja sprzętu)

Jakiś czas temu opisałem instalację tytułowego tunera pod systemem Ubuntu 12.04 LTS. W jednym z komentarzy zaproponowano mi abym umieścił recenzję tunera którego używam. Idąc za tą podpowiedzią niniejszym właśnie to czynię.

Wygląd ogólny

Tuner posiadam już 2 lata i praktycznie jest on przeze mnie używany codziennie. Pomimo to poza odrobina kurzu, który przyciągany siłami elektrostatycznymi dosyć szybko osiada na plastikowej lakierowanej obudowie nie widać żadnych śladów zużycia. Niewielki 7cm paluch zupełnie nie przeszkadza w użytkowaniu laptopa.