XBMC dla Androida na HTC HD2

W jednym z poprzednich wpisów chwaliłem twórców XBMC za stworzenie świetnego multimedialnego kombajnu. W dzisiejszym wpisie będzie troszkę krytyczniej gdyż program faktycznie na Androidzie działa bez zarzutu, ale twórcy nie pomyśleli w nim o użytkownikach ekranów dotykowych mniejszych niż 7 cali.. tak mi się przynajmniej wydaje:)

Co działa?

Zasadniczo działa wszystko to co na moim standardowym "laptopowym" XBMC. Kwestie płynności pomijam milczeniem bo HTC HD2 to nie jest towar pierwszej świeżości i nie dziwi mnie, że czasem się przytnie kiedy na TVN Playerze karze mu odtwarzać film w bardzo dobrej jakości. Co ciekawe TVN Player daje mi możliwość wyboru co do jakości właśnie, pod tym względem TVP VOD pozostawia wiele do życzenia. TVP z resztą w ogóle nie troszczy się o starszy sprzęt mobilny (o TVP Stream dla mojego smartfona mogę zapomnieć, choć to niewielka strata bo oferta programowa naprawdę powala lecz w negatywnym tego słowa znaczeniu).

Co zatem nie działa?

Najkrócej będzie powiedzieć, że nie działa dotyk. Jako dorosły mężczyzna mam raczej dosyć grube palce i ciężko mi na moim "małym" bo niespełna 5 calowym ekranie wcelować w niektóre przyciski XBMC. Instalacja wtyczki była prawdziwą katorgą. W tym momencie żałowałem że mój poczciwy telefon nie jest wyposażony w piórko. Problem z wyborem niektórych przycisków z pewnością będą miały również kobiety, pomimo, iż z pewnością mają zgrabniejsze łapki niż ja. Być może jest to wina ekranu i z tego powodu chętnie przeczytam w komentarzach Wasze opinie na temat użytkowania XBMC na innych urządzeniach z tej wielkości ekranem.

I co dalej?

Myślę, że tak prężnie rozwijany projekt jak XBMC jest w stanie przekroczyć ograniczenia obecnej wersji w trakcie dalszych prac nad rozwojem. Jak pisałem wcześniej tak podtrzymuję to nadal, że każda następna wersja jest lepsza od poprzedniej. Myślę , że i urządzeń mobilnych progres ten nie ominie, aczkolwiek grupą docelową dla tej apki mogą być tablety z ekranem od 7 cali wzwyż.. Jak to w życiu bywa potrzeba cierpliwości i czasu aby poznać odpowiedź na to zagadnienie. Wszak trochę irytacji to niewielka cena za pełną funkcjonalność media center na telefonie.