Chief Executive Officer Microsoftu ma 10 lat...

Strona główna Aktualności

O autorze

...ale tylko przez jeden dzień :-) - dziesięcioletni Kiyaan Vazirzadeh z Simi Valley w stanie California został jednodniowym drugim prezesem korporacji Microsoft. Takie było jego życzenie w amerykańskim programie telewizyjnym Three Wishes, którego formuła, jak nietrudno się domyślić, polega na realizowaniu najskrytszych marzeń jego uczestników. Kiyaan zapytany o swojego bohatera od początku mówił o Billu Gatesie i o tym, że pomimo młodego wieku chciałby objąć stanowisko Chief Executive Officer w tej jednej z największych firm na świecie produktujących oprogramowanie. Jego determinacja przeważyła o tym, że zespół programu i Microsoft postanowili zrealizować jego marzenie.

Kiyaan, jak na CEO przystało, spędził ten dzień (a było to akurat 21 listopada, tuż przed premierą nowego Xboxa 360) w centrali w Redmond. Uczestniczył w zebraniu zarządu, spotkał się z pracownikami z działu Xbox i osobiście sprawdzał gotowość konsoli do premiery. Rozmawiał również ze swym idolem, Billem Gatesem. Chciałem zostać prezesem, gdyż jest to najwyższe stanowisko, jakie można uzyskać w Microsoft. Najbardziej podobało mi się w laboratorium testowym - oto wrażenia dziesięciolatka.

Kiyaan Vazirzadeh miał tego dnia jeszcze jedno życzenie - poprosił o nowe komputery dla swojej szkoły w Simi Valley. Poprzednia pracownia była w opłakanym stanie i brakowało w niej nowego, licencjonowanego oprogramowania. Microsoft spełnił to życzenie z nawiązką - oprócz 35 w pełni wyposażonych stacji robocznych połączonych za pomocą bezprzewodowej sieci szkoła otrzymała także system Windows Media Center PC wraz ze specjalnym ekranem.

Jesteśmy pod wrażeniem tego, że Kiyaan pomyślał nie tylko o sobie, ale także o innych - cieszymy się, że możemy pomóc szkole w Simi Valley zbudować laboratorium komputerowe z prawdziwego zdarzenia - mówi John Litten, senior marketing manager działu OEM w Microsoft.

Emisja programu Three Wishes z udziałem Kiyaana Vazirzadeha dzisiaj na antenie telewizji NBC.

© dobreprogramy
s