r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chińskie domeny niedostępne dla obcokrajowców

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Administracyjny organ odpowiedzialny w Chinach za działanie Internetu - CNNIC - ogłosił, że czasowo zawiesza możliwość rejestrowania domen .cn poza granicami kraju.

Obecnie chińska domena jest bardzo chętnie wykorzystywana przez internetowych przestępców i stała się synonimem spamu, sieciowych oszustw, pornografii i wszelkich nielegalnych działań. Władze w Pekinie chcąc zlikwidować ten proceder i przywrócić domenie .cn odpowiedni prestiż zdecydowały się na zablokowanie obcokrajowcom możliwości rejestrowania chińskich domen. Zmiany zostały już wprowadzone, co potwierdziły firmy zajmujące się sprzedażą adresów w różnych domenach narodowych. Obecnie możliwe jest jedynie odnowienie lub transfer chińskich domen - zamówienia na nowe rejestracje nie są przyjmowane - powiedział Adam Eisner, dyrektor działu obługi domen w OpenSRS.

Obecnie nie wiadomo, kiedy CNNIC wznowi możliwość rejestrowania chińskich domen poza granicami kraju - organizacja nie przedstawiła żadnego harmonogramu w tej sprawie. Wiadomo jedynie, że stanie się dopiero wówczas, gdy CNNIC dopracuje metody weryfikacji stron internetowych, by móc skutecznie walczyć z sieciowymi przestępcami. Co ciekawe, Pekin chce tę walkę prowadzić samotnie. Jak zauważyła firma Spamhaus zajmująca się badaniem bezpieczeństwa w sieci, CNNIC nie zdecydował się nawiązać współpracy z żadną organizacją walczącą z cyberprzestępcami, spamem i oszustwami - stawia to pod znakiem zapytania sens przeprowadzenia całej akcji oraz budzi wątpliwości, czy w całym przedsięwzięciu nie chodzi po prostu o jeszcze szerszą inwigilację chińskiego Internetu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.