r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chińskie media krytykują Google’a

Strona główna Aktualności

Chińska prasa uzależniona od władz potępiła wycofanie się Google’a z ich państwa. Media oskarżają firmę o działania polityczne, a nie kierowanie się dobrem swoich klientów.

Przypomnijmy: po atakach cyberprzestępców, za którymi stał najprawdopodobniej chiński rząd, Google zapowiedział wycofanie się z tego kraju. Po prośbach amerykańskich władz postanowił zakończyć współpracę z władzami Chin i zaprzestać cenzurowania Internetu. Ostatecznie z ograniczenia dostępu do materiałów za pomocą Google.cn firma zrezygnowała w zeszłym tygodniu. Chińskie media nie piszą oczywiście ani słowa na temat cenzury. Google zachował się nieodpowiedzialnie i niezgodnie z prawem - twierdzą dziennikarze z Xinhuanet. Najpierw groził pekińskim władzom, a następnie na skutek politycznych decyzji wycofał się ze zgodnych z prawem regulacji w Internecie (czytaj: cenzury). Na skutek tej decyzji użytkownicy Google.cn mogą korzystać teraz z materiałów pornograficznych, promujących przemoc, hazard, przesądy, religijny ekstremizm, terroryzm i rasizm.

Zdaniem mediów Google chciał nie tylko zarabiać na swojej wyszukiwarce, ale także narzucić Chińczykom własną kulturę, wartości, a także idee. Na co, oczywiście, rząd nie może się zgodzić. Trudno spodziewać się innej reakcji po chińskich mediach - według oficjalnego stanowiska władz, jedynym zadaniem cenzury w Google.cn była ochrona obywateli przed szkodliwymi materiałami. W najbliższym czasie możemy spodziewać się, że wyszukiwarka Google’a zostanie usunięta z chińskiej Sieci.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.