r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chomikuj.pl ucieka przed wydawcami

Strona główna Aktualności

Znany serwis oferujący możliwość przechowywania i udostępniania plików online przeniósł się na Cypr. W ten sposób prawdopodobnie chce uciec przed oskarżeniami ze strony wydawców.

Jak podaje dzisiaj Gazeta Prawna, portal Chomikuj.pl zmienił właściciela. Obecnie jest nim firma FS File Solutions Limited, która mieści się w... Nikozji. Zdaniem specjalistów od prawa jest to wybieg mający na celu uchronienie się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Chomikuj.pl może mieć z nim sporo kłopotów, bowiem na portal narzekają liczni wydawcy. Umożliwia on przechowywanie i dzielenie się plikami w Internecie, które często naruszają prawa autorskie. Przeciwko portalowi walczą wydawcy książek, a także firma fonograficzna Hapro Media.

W lipcu informowaliśmy o inicjatywie polskich wydawców książek zrzeszonych w Polskiej Izbie Książki. Postanowili oni pozwać Chomikuj.pl do sądu za umożliwianie rozpowszechniania nielegalnych e-booków w Sieci. Wydawcy alarmowali, że na działalności portalu tracą najbardziej autorzy publikacji naukowych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.