r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chrome 19 synchronizuje karty otwarte na każdym urządzeniu

Strona główna Aktualności

Na blogu Chrome'a opisana została sytuacja, która nie raz przytrafiła się autorce tego tekstu. Podczas intensywnej i pełnej skupienia pracy w biurze trafiam na ciekawą stronę, którą chcę przeczytać w domu… jest kilkadziesiąt sposobów i usług, które to umożliwią, od wysłania sobie odnośnika do strony mailem, po specjalnie do tego przeznaczone Pocket. Ale można prościej.

Świeżutki Chrome 19 pozwala zalogowanym użytkownikom na synchronizację otwartych kart między urządzeniami. Co ważne, z tej funkcji mogą korzystać również posiadacze przeglądarki Chrome dla Androida — tę samą stronę można więc otworzyć na telefonie, tablecie i laptopie jednym kliknięciem. Nadal synchronizowane są również inne dane — zakładki, aplikacje, rozszerzenia, historia, wygląd czy ustawienia.

Pozostałe poprawki w 19 wersji Chrome'a dotyczą bezpieczeństwa i stabilności programu, przy czym większość tych drugich związana jest z mnożącymi się wyciekami pamięci.

r   e   k   l   a   m   a

Warto przypomnieć, że podobny rodzaj synchronizacji między komputerem a smartfonem znajdziemy w przeglądarce Firefox od ponad roku za pośrednictwem Firefox Sync.

Stabilną wersję przeglądarki Chrome 19 dla Windowsa, OS X i Linuksa można pobrać z poziomu naszego portalu w dziale Programy -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.