r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chrome 45: lepsze wsparcie dla ECMAScript 2015 i kontrola odtwarzania na Androidzie

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Firma Google właśnie wydała nową wersję testową przeglądarki Chrome. Edycja 45 jest istotna ze względu na zmiany, jakie zaszły w obsłudze języka JavaScript, a także elementy sterujące mediami dostępne w wersji mobilnej. Oprócz tego znacznie ulepszono obsługę service workers ze specyfikacji HTML5, co pozwala twórcom stron internetowym przygotowanie jeszcze lepszych aplikacji działających także w trybie offline.

Przeglądarka zapewnia lepsze wsparcie dla ECMAScript 2015 (ES6). W efekcie od teraz umożliwia korzystanie z tzw. „strzałek”, czyli arrow functions, które upraszczają składnię. Oprócz tego pojawiło się wsparcie dla nowych metod do obsługi zwykłych tablic (np. from, of) i typedArray. Odwiedzanie witryn korzystających z materiałów audio i wideo będzie w przypadku wersji na Androida powodowało wyświetlenie powiadomienia o odtwarzanym materiale. Z Jego poziomu w dowolnym momencie przerwiemy odtwarzanie. Najnowsze wersje Google Chrome dla Windows, OS X, Androida i iOS znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.