r   e   k   l   a   m   a
reklama

Chrome OS rozwiąże problemy ze sterownikami?

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google obiecuje, że system operacyjny Chrome OS bez problemu obsłuży wiele urządzeń peryferyjnych - w tym celu koncern chce rozwiązać problem m.in. ogromnej liczby sterowników dla drukarek.

Jak zapewnił Linus Upson, dyrektor techniczny ds. Chrome oraz Chrome OS, tworzony przez Google system operacyjny będzie współpracował z niezliczoną ilością urządzeń, które użytkownicy będą chcieli połączyć ze swoimi netbookami. Wiele urządzeń wejściowych - takich jak pendrive USB czy kamery - działa opierając się na standardowych sterownikach, toteż nie ma konieczności tworzenia driverów dla każdego z tych urządzeń osobno. Chcemy zrezygnować z działań związanych ze sterownikami dla drukarek. Mamy w planach odejście od problemów z tym związanych - dodał Upson. Szef techniczny projektu zaznaczył, że Google musi opracować "cudowne rozwiązanie", które pozwoli ominąć trudności związane z mnogością sterowników dla drukarek. Korporacja chce tę kwestię przedyskutować na forum publicznym a rozmowy z producentami już się rozpoczęły.

Nie należy się spodziewać, że problem sterowników dla Chrome OS zostanie szybko rozwiązany. Wątpliwe jest także, by Google zdążyło wdrożyć "cudowne rozwiązanie" przed planowanym na przyszłym rok oficjalnym debiutem systemu - tym bardziej, że korporacja dąży do modelu, w którym komputer komunikuje się z systemem bez udziału jakichkolwiek sterowników, co na dzień dzisiejszy jest raczej trudne do zrealizowania.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów