r   e   k   l   a   m   a
reklama

Chrome OS zostanie połączony z Androidem?

Strona główna Aktualności

O autorze

Zdaniem współtwórcy Gmaila, Chrome OS powinien albo zostać połączony z Androidem albo wycofany.

Paul Buchheit, były pracownik firmy Google i współtwórca Gmaila, opublikował taką opinię na Twitterze. Jego zdaniem w przyszłym roku Chrome OS zostanie wycofany, bądź też połączony z Androidem. Nowy system firmy Google został wprowadzony w wersji testowej na początku tego miesiąca. W ramach programu pilotażowego ochotnicy mogą otrzymać specjalny notebook z zainstalowanym Chrome OS. Jednak zdaniem analityków, Google może mieć problemy z rozwojem nowego systemu, który będzie wchodzić w drogę dostępnemu już na rynku Androidowi.

Zarówno Chrome OS jak i Android przeznaczone są dla urządzeń przenośnych. Biorąc pod uwagę, że spada zainteresowanie netbookami na rzecz tabletów, Chrome OS może być wykorzystywany w tych samych urządzeniach, co Android. Połączenie obu systemów mogłoby być więc dobrym posunięciem. System dla smartfonów firmy Google bije ostatnio rekordy popularności. Według statystyk przytaczanych przez TechCrunch, Android jest jednym z najczęściej poszukiwanych systemów przez internautów (38% - tyle samo co iOS).

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów