reklama

Chrome dla Maków już z obsługą rozszerzeń

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jak informuje na oficjalnym blogu Google, trwające właśnie targi Macworld stały się dla korporacji okazją do zaprezentowania nowego wydania przeglądarki Chrome Beta dla systemu Mac OS X - została ona wzbogacona m.in. o obsługę rozszerzeń.

Google po raz pierwszy wydało Chrome Beta dla Mac OS X w grudniu zeszłego roku, jednak przeglądarka była pozbawiona wielu funkcji znanych z wersji dla Windows. Korporacja obiecała wówczas, że użytkownicy Maków z czasem doczekają się wspomnianych dodatków i jak na razie słowa dotrzymuje. Najnowsze wydanie zawiera oczekiwaną przez wielu użytkowników obsługę rozszerzeń. Google informuje także, iż Chrome dla Mac OS X potrafi synchronizować zakładki między kilkoma komputerami, nawet jeżeli działają one pod kontrolą systemu Windows bądź Linuksa. Ponadto przeglądarka zawiera wbudowanego menedżera plików cookies oraz menedżera procesów.

W przypadku zainstalowanej przeglądarki Google na MacOS X, Chrome Beta powinien samodzielnie zaktualizować się do najnowszej wersji. Osoby, które jeszcze nie posiadają Chrome Beta, mogą ją pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać potencjalnie niestabilnie.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić