r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chrome na trzecim miejscu

Strona główna Aktualności

Przeglądarka Google Chrome przegoniła Safari i znalazła się na trzecim miejscu wśród najczęściej używanych przeglądarek internetowych.

Takie dane wyłaniają się z raportu NetApplications dotyczącego rynku przeglądarek w grudniu 2009 roku. W miesiącu tym Chrome zyskało 0,7 punktu procentowego i osiągnęło udział na poziomie 4,63% wobec 4,46% dla Safari. Należy jednak zauważyć, że udział Safari nie zmalał ale lekko wzrósł. Podobnie było w przypadku Opery. Wzrosty miały miejsce kosztem Internet Explorera, który stracił prawie cały punkt procentowy i jest używany przez 62,69% internautów. Udział Firefoksa pozostał praktycznie bez zmian i cieszył się popularnością na poziomie 24,61%.

Dobry grudniowy wynik Chrome wiąże się prawdopodobnie z wypuszczeniem wersji beta dla Linuksa i Mac OS X. Może się zdarzyć, że wkrótce część użytkowników tych wersji testowych wróci do swoich tymczasowych przeglądarek i udział Chrome zmniejszy się. Niemniej i tak Chrome radzi sobie bardzo dobrze. Przeglądarka ta pojawiła się zaledwie 18 miesięcy temu podczas gdy Safari dostępne jest na rynku znacznie dłużej.

r   e   k   l   a   m   a

Wśród systemów operacyjnych nie odnotowano znaczących zmian. Windows 7 zdobywa nowych użytkowników i jego udział wyniósł 5,17% w porównaniu z 4% w listopadzie. Odbyło się to kosztem Visty i XP. Popularność platform Mac i Linux praktycznie nie zmieniła się i wyniosła odpowiednio 5,11% i 1,02%.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.